Příliš funkční emailer

Vytvořila jsem kód na odesílání informací o novinkách na stránkách:
-------
$obecne="Tento e-mail byl odeslan na zaklade Vasi prihlasky. Neodpovidejte ne nej, ma pouze informativni charakter.\n";
$headers="Mime-Version: 1.0\r\nContent-Type: text/plain; charset=windows-1250\r\n";

$obecne=$obecne."Dalsi clanky naleznete na adrese: ____\n\n\n";

$result=mysql_query("SELECT * FROM clanky WHERE ID_clanku=$id");
$data=mysql_fetch_assoc($result);

$zprava="$data[nadpis]\n$data[perex]\nPokracovani na: $data[www]\n\n$obecne";
$subject="Informace o novem clanku na Sari u nas: ".$data[nadpis];

$zprava=strtr($zprava,"áčďéěíľňóřšťúůýžÁČĎÉĚÍĽŇÓŘŠŤÚŮÝŽ", "acdeeilnorstuuyzACDEEILNORSTUUYZ");
$subject=strtr($subject,"áčďéěíľňóřšťúůýžÁČĎÉĚÍĽŇÓŘŠŤÚŮÝŽ", "acdeeilnorstuuyzACDEEILNORSTUUYZ");

$result0=mysql_query("SELECT * FROM emailer WHERE ID=12");
$data0=mysql_fetch_assoc($result0);
$emaily=$data0[obsah];
$poleE=Explode(", ", $emaily);

while(list($index, $emajl) = each($poleE)){
mail($emajl, $subject, $zprava, $headers);
echo "E-mail pro $emajl odeslán.<br />";
}

---------
na skript dojde přes odkaz, který předá $id
$poleE vznikne z jedné buňky tabulky v MySQL, kde schraňuji emaily oddělené čárkou

- emaily se odešlou jak mi plně postačuje, problém je, že skript z nějakého důvodu probíhá dvakrát... nemohu přijít na to, proč... na metodu pokus-omyl mi povolený počet emailů za hodinu nestačí :o)

Můžete mi, prosím, poradit?
Děkuji na stotisíckrát.
První dojem je, že na použití metody "pokus - omyl" stačí zakomentovat ten řádek s odesílám mailů, viz:

while(list($index, $emajl) = each($poleE)){
//mail($emajl, $subject, $zprava, $headers);
echo "E-mail pro $emajl odeslán.<br />";
}

Druhý dojem mě ještě nenapadl. Skutečně běží ten skript dvakrát?
jasně, to je fajn, ale to, že běží dvakrát poznám tak, že mi přijdou dva emaily...
na samotném výpisu to vidět není, prostě je to jakoby stránka provedla bez zásahu, a z mého pohledu i bez důvodu, refresh a dá si repete...
Co obsahuje proměnná $emaily? Pokud se testování odesílání mailů týče, tak seznam asi neobsahuje skutečné adresy lidí ze světa. Nabízí se vlastní adresa, jak i vyplývá z předchozího. Když se tam používá to explode, tak to svádí k tomu aby tam bylo, v tom děleném řetězci, e-mailových adrese více - aby bylo co dělit, že. Nemáš tam náhodou své dvě e-mailové adresy, kterým odpovídají dva doručené maily?


PS: když už se do hlavičky přidá toto:
$headers="Mime-Version: 1.0\r\nContent-Type: text/plain; charset=windows-1250\r\n";
tak mail dojde i s "diakritikou" a není snad potřeba provádět ty operace na její odstranění - nemáš něco společného s uživatelem "peta"?
OK, odiakritikování zruším... byl to projev nedůvěry k všelijakým starším poštovním programům, co někdo stále používá :o)
zkoušela jsem to i bez něj a přišlo to dvakrát taky...

proměnná $emaily obsahuje e-maily oddělené čárkou, v tuto chvíli tam mám pro účely testování jen jedinou a to svoji e-mailovou adresu a chodí mi to nadvakrát...

ještě mě napadlo, že když načítá skript poprvé, a pak "skočí" na druhé kolečko, tak, když jsem tam měla předtím poznámku "Skript doběhl" abych měla jistotu, že dojde až do finále, tak to "ě" bylo nějdřív špatným kódováním, pak přebliklo do správného, tedy "ě" a zase se s druhým kolečkem vrátilo k sypanému čajíku "í" s obrácenou čárkou...
ale k "ě" už se pak nevrátí...
nemůže to být blbnutím znakových sad? ale to už mi přijde fakt jako blbost... jenže fakt nevím, kde hledat zádrhel

kdo je "peta"? předpokládám, že není pozitivní s ním být spojována :o)
V tomto směru bych to viděl na dva případy.

První jak říkal ds. Proměnná $poleE může obsahovat dva stejné adresy nebo se cykluje dvakrát.
Toto by se dalo ověřit tím, co a kolikrát se vypíše echo "E-mail pro $emajl odeslán.<br />";

Druhou variantou je opětovné spuštění skriptu. Načte se skript, zpracuje a po jeho dokončení může dojít k znovu zavolání skriptu, který provede celý proces znovu.
V tomto bych zjišťoval zda někde nedochází k přesměrování nebo něco volá skript znovu.
echo se vypisuje jednou...

ano, na opětovné vyvolání skriptu to právě přesně vypadá, jen netuším, čím je vyvoláno? nemám tam redirect, v parametrech předávám jen $id, vše se načítá z DB jednou...

začínám mít pocit, že se nacházím uprostřed vesmírné anomálie :o)
tak udělej stránku a na ní jen ten jeden aktivní odkaz a nech si na něj kliknout od někoho jiného - tím vyloučíš svůj vliv a vliv svého prohlížeče. Také můžeš přidat do těla skriptu čas, kdy byl mail sestaven, či odeslán, eventuálně IP adresu toho, kdo bude externě klikat (pro lepší domluvu). Také můžeš pomocí nějaké utility sledovat s jakými hlavičkami ta tvá anomálie pracuje, či použít nějaký jiný prohlížeč. Více spekulací mě nenapadá

PS: "peta" je bytost, která úmorně prosazuje psaní do zdejšího fóra bez diakritiky
PS:
mě na ds.mysteria.cz - na IP 88.86.113.152 maily odesílat nejdou vůbec - mail() has been disabled for security reasons
:-(( WZ mě nemá rád(o)...

na doméně unas.cz, na IP 88.86.113.138 to jde
ds: Je to rozdílem mezi PHP4 a PHP5. Ti co mají PHP5, tak mají blokovaný i mail(). Asi daň za to, že mají vyšší verzi ;)
tak jsem změnila svůj email v seznamu obesílaných za jiný a řpišlo mi to jednou, jenže je otázka, jestli to nepřestalo fungovat úplně, protože když jsem místo jednoho emailu zase vrátila celý seznam v nadšení, že jsem to opravila, tak pro změnu nepřišel už žádný ;o(
jen taková poznámka, při prvním běhu diakritika na kontrolní obrazovce OK, při tom samovolném opakování už nefunguje a české znaky se nahrazují jinými

nemáte třeba nápad jak jinak řešit obesílání lidí novinkami? stačí naťuknout funkci, co mám použít...

díky