Hodnota AUTO INCEREMENT

Ahoj, mám problém ale nevím jestli ho dokážu popsat, takže :)
Mám galerii, fotky ukládám jak do mysql databáze tak na server. ID fotky mám dané auto incněco (nevim jak se to píše, prostě také to i++), a jméno fotky na FTP chci mít stejnou jakou ID dané fotky.
To mám stylem že se to podívá na řádek v DB s nejvyšším IDem a fotce to dá název o jednu větší. A potom v databázi se to zvýší normálně pomocí toho auto inc... a funguje to.
Ale když smažu poslední fotku, tak v DB má potom fotografie ID které mělo být za tou smazanou fotkou ale název fotky na ftp je jiný.
A nevím jak se tomuto vyvarovat.
Děkuji.
auto_increment pokračuje ve své číselné řadě tam kde skončil. Bez ohledu na to, jestli byl nějaký záznam smazán. Má něco jako oddělený číselník.
To znamená, že pokud odstraníte poslední záznam (nejvyšší id, třeba 50), tak pokračuje na 51 nikoli znovu na 50.
Při použití MAX se zjišťuje nejvyšší číslo a tím je 49, takže použije 50. Tímto však vznikne konflikt, který právě nastal.

Jelikož auto_increment se nedá předem předvídat, tak bude potřeba poupravit aplikaci, aby ke konfliktu nedošlo.

Máte možnosti. Vytvořit nejdřív záznam v databázi. Tím se vytvoří ID, který vytáhnete pomoci mysql_insert_id() a nastavíte tak název souboru.

Nebo se nespoléhat na auto_increment a vytvořit si vlastní řadu.
Aaach, nevím proč jsem se pořád nutil tam dávat ten auto increment dávat. Děkuji moc, vyřešeno :)