pomoc s vymyšlením PHP kódu k dotazu do db ...

Dobrý večer vespolek :-) Trošku jsem teď kvuli nové práci zanedbal své všetečné dotazy k PHP, ale jsem z5 :-) Takže o co mi jde dneska?

Potřebuju poprosit o pomoc při složení PHP kódu k dotazu do mysql db. SELECT * bude, ale problém pro mě nastává hned ve dvou věcech - 1. potřebuju aby výběr proběhl na základě dvou různých kritérií a 2. aby jedno kritérium vybíralo tak, že dané pole v tabulce z delšího textu obsahuje právě to dané slovo.

příklad: tabulka mimo jiné obsahuje sloupce "kategorie" a "vypis_kategorie" s tím že kategorie je třeba: "bazar - prodej - zvířata" a vypis_kategorie obsahuje buď "ano" nebo "ne" (popř. 1 nebo 0, ale já to mám slovně zatím)..

sql dotaz musí být tak, že vyberu z tabulky pouze ty řádky, které ve sloupci kategorie obsahují slovo "bazar" a zároveň ve sloupci se rovná přesně výrazu "ano"

Asi to není těžké, ale já na to pořád nemůžu přijít, tak chci s tímhle příkazem začít pěkně úplně od začátku, abych to líp pochopil. Díky
Pokud jsem to pochopil správně, tak by mělo stačit toto:

SELECT * FROM `jmeno_tabulky` WHERE `vypis_kategorie` = "ano" AND `kategorie` LIKE "%bazar%"
jj, pochopil, diky. Nejak mi unikla znalost toho like :-)