\n

zdravím, nevíte někdo, proč mi v poslední době v php nefunguje zalomení řádku \n? místo nového řádku to napíše n, a když jdu do adminu, tak zjistím, že to \ tam prostě zmizelo. nevím proč
Chce to víc informací. Třeba jak se to ukládá a jak se to načítá.
Takhle můžeme jen hádat.

>> v poslední době
Může také dojít k efektu přechodu z PHP4 na PHP5, kdy to v PHP4 fungovalo, ale v PHP5 už ne.
>> když jdu do adminu
Editaci souborů v administraci nepoužívat! Nikdy!
Ten mimo jiné totiž používá funkce typu addslashes a stripslashes, takže jím podané informace jsou úplně irelevantní.
samovzřejmě... Píšu to v PSPadu, ale když to nahraju na server a podívám se do editu, tan \ prostě zmizí a je tam pouze n...
>> prostě zmizí a je tam pouze n
Tak znova.. proto jsem psal o irelevanci té administrace.
I když znaky nového řádku (\n) v souboru skutečně jsou, tak se při zobrazení/editaci v administraci nezobrazí. (Právě kvůli používání funkcí typu stripslaslashes při výpisu.)
no jo, ale řekněme, že to posílám na meil, kam dorazí jen n míso zalomení řádku
Tak se tedy vrátíme k mému příspěvku, na který jsi nereagoval.

Co provádíš v PSPadu (jaký obsah). Jestli, je to HTML, tak uveď odkaz na stránku, abychom ověřili, jestli je tam n nebo \n. Jestli je to kód, tak ukázat kousek kódu, který může přijít do styku s \n.
Prostě něco, abychom si to mohli ověřit i my.
no mám tam skript na odeslání mejlu. Nevím čím to je ale najednou se to zase rozjelo. no zkrátka mám tam něco ve smyslu:
$text=$_POST["nazev"]."\n\n".$_POST["zapis"]."\n\n".$_POST["jmeno"]

mail($to,$predmet,$text);