OpenID

Potřebuji zjišťovat údaje jméno, e-mail a webová stránka/profil pomocí OpenID (z důvodu filtrování komentářů). Našel jsem velice jednoduché řešení, jenže to vyžaduje PHP5. Konkrétněji by stačila i ta verze z roku 2004, jenže to je zde asi hudba budoucnosti. Rozhodl jsem se proto využít druhou snadnou možnost a tou je služba třetí strany, jenže to pro změnu vyžaduje CURL. Takže mám tři dotazy:
1) Nevíte někdo o jiném snadném způsobu jak zdejší web propojit s OpenID?
2) Nevíte jestli a kdy tu konečně bude PHP5 na všech serverech?
3) Nevíte jak alespoň rozhýbat CURL?
1) Ne, neznám jejich API. Primárně bych zkusil hledat řešení přímo tam.
2) To neví nikdo, ani moderátoři. Některé subdomény prostě mají php5, jiné ne.
3) Rozhýbat CURL nelze (má to své důvody).

Proč to zmíněné velice jednoduché řešení vyžaduje php5? Zkus to trochu rozvést. S trochou snahy lze většinu "pětkového" kódu přepsat tak, že funguje i na php4.
Zdrojové kódy jsou tady - http://dash.nazory.cz/beta/OpenID/ - většinu času pracuji s PHP5, takže bych uvítal pomoc s přepisem té třídy.
V první řadě bude potřeba se vyhnout konstrukcím try{..}catch(..){..}. Většinou jdou nahradit pomocí pár ifů nebo zabalením do dalších funkcí.

Nemám teď moc času, detailněji bych se na to podíval v průběhu zítřka. Snad na to moc nespěcháš :)
Spěchám na to asi tak, jako že to děláš zadarmo. Takže za týden nebo za dva to stačit bude. Zatím to zkusím nějak sám.
Nedostal jsem se k tomu v plánovaném termínu, ale až dneska. Nedaří se mi však už zobrazit odkazované zdrojové kódy, tak nevím, jestli už jsi problém vyřešil? :)