databáza MYSQL

Snazim sa pochopit php a spraviť si jednoduchú knihu návštev podla vzoru : http://www.linkesch.sk/2008/04/02/php-v-praxi-kniha-navstev-1-cast/php ale nejak mi to nejde nejako som vytvoril v php adminovi tabulku na knihu návštev s podporou MySQL ale stále tam čosi hapruje viem že to už tu nie je nič nové a bolo to tu aj som hladal ale neviem sa zorientovať v php pojmoch tak ako by bolo treba tak ak by niekto pomohol a nasmeroval kam ďalej v tomto smere budem rád.

Odozva na spustenie je takáto čo s tím ďalej neviem budem rád ak mi niekto poradí alebo odkáže na staršie články ja si už dáko poradím a ak nie tak sa spýtam :)

Warning: mysql_select_db(): Access denied for user 'nobody'@'192.168.12.7' (using password: NO) in /3w/czweb.org/k/kasanicky/index.php on line 10

Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /3w/czweb.org/k/kasanicky/index.php on line 10

Meno:
E-mail:
Web:
Text:
Odoslať


Warning: mysql_query(): Access denied for user 'nobody'@'192.168.12.7' (using password: NO) in /3w/czweb.org/k/kasanicky/index.php on line 95

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/czweb.org/k/kasanicky/index.php on line 95

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/czweb.org/k/kasanicky/index.php on line 97
Počet príspevkov:


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/czweb.org/k/kasanicky/index.php on line 99
<HTML>Tak pro začátek je vhodné uvést ukázku kódu, kam odkazuje chyba (já to sice vidím, ale ostatní takovou možnost nemají). V tomto případě okolí řádku 10, kde je tam nastavení připojení k databázi:<br><br>
<code>
mysql_connect("localhost","root","");
mysql_select_db("tutorial");
</code>

Což je špatně, viz <a href="https://www.webzdarma.cz/pp.html?2#3">podpora</a>. Místo localhost vyplň mysql.webzdarma.cz, místo root vyplň uživatelské jméno (pozor je jiné než pro přihlášení na ftp) a mezi poslední uvozovky napiš heslo. A místo tutorial napiš název databáze. To vše zjistíš v administraci tam, kde sis aktivoval databázi.</HTML>
Access denied for user 'nobody'@'192.168.12.7' (using password: NO)

Něco mi říká, že ses zapomněl k té databázi přihlásit.

Server: mysql.webzdarma.cz
Username: Určitě se nejmenuješ "nobody"
Password: Evidentně jsi ho nezadal

Hlavně to heslo v administraci neměň. Jinak ta hesla budou nějakou dobu oscilovat.
Tak dakujem všetkým za pomoc, sú tam chyby to zo 100% istotou viem, z MYSQL mám zmetok ale určite to pokukám a napíšem či som na to prišiel.

a ešte ukázka
tabulka pre databázu je takáto a má svoj názov kniha_navstev

CREATE TABLE `kniha_navstev` (
`id` INT( 11 ) NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
`meno` VARCHAR( 50 ) NOT NULL ,
`mail` VARCHAR( 50 ) NOT NULL ,
`web` VARCHAR( 100 ) NOT NULL ,
`text` TEXT NOT NULL ,
`datum` VARCHAR( 20 ) NOT NULL ,
`ip` VARCHAR( 20 ) NOT NULL ,
PRIMARY KEY ( `id` )
);

ospravedlnujem sa za ten nedostatok s chýbajúcim kódom.
<HTML>Nemusíš na nic přicházet, kde je chyba jsme ti již s Kitem napsali. Bež do index.php a tam na řádku 9 a 10 oprav připojení k databázi.</HTML>
Ďakujem podarilo sa mi to pochopiť :)
Gratuluji! Jsi další kandidát na Nobelovu cenu! Když ji mohl dostat Obama... :-))