session.gc_maxlifetime nelze prodloužit

Našel jsem na webu script, který zahesluje stránku pomocí funkce session_start(). Ovšem na webzdarma to přihlášení trvá jen 24 minut. Po dlouhém hledání jsem našel, že to lze ovlivnit pomocí funkce session.gc_maxlifetime. To funguje, když dobu zkrátím. Ale v případě prodloužení ne. No a já chci, aby přihlášení vydrželo déle. Jak na to? Díky za rady :-)
NIJAK. Tyto parametry nastavuje admin a uživatel je nezmění. Pokud bez nich nemůžeš žít, tak se poohlédni po jiném hostingu, nebo si rozjeď vlastní server.
Případně použít cookie.
Pomocí AJAXu se dá spojení udržovat libovolně dlouho, ale není rozumné toho zneužívat. Když totiž počet session překročí limit, přestanou se další přidělovat a doplatí na to řádní uživatelé. Vhodným timeoutem se jimi šetří.

Jinak 24 minut by mělo stačit snad pro každou aplikaci.
Škoda. No tak se asi budu muset poohlédnout po nějakém tom scriptu používající cookie a pak to zase nastavovat. Nebo jak by se dal použít AJAX?
<HTML>Na AJAX zapomeň, nikde se za tímto účelem nepoužívá. Všude, kde jsem viděl možnost zapnout "Trvalé přihlášení", se to dělá přes sušenky.</HTML>
Nípal: Jenže sušenka neudrží session na serveru. Ovšem pokud v aplikaci používám databázi, tak vlastně session nepotřebuji.
To je tedy jedno... Zatím to nechám na těch 24 minutách, později se v tom kdyžtak pohrabu.
Právě jsem si podle

http://www.walterebert.com/code/session-pdo.html

rozchodil vlastní správu sessions přes PDO na SQLite. Tam si můžeš dát timeout jaký chceš, když si upravíš proměnné v metodách _fetchSession() a _gc().
... a je na tom krásně vidět, co to dělá se správou sessions, pokud klient zahazuje cookies. Nedivím se pokud trpělivost serveru s takovými sessions občas přeteče... Ještě že má session.gc_maxlifetime.
Session time bych nechal nastaveny defaultne, prihlaseni obnovoval pres skryty iframe casovacem a javascriptem. Kdyz prijde o spojeni, tak ma proste smulu.
> skryty iframe casovacem

Od toho přece máme (na rozdíl od iframe neblokující) ajax ;)