Rozdíl ve skriptu

Dobrý den,
v rámci testování jsem zadal následující jednoduchý skript, který vrací chybu:
<?php
$c = 1
do {
echo($c . " ");
$c++;
}
while($c<101);
?>

Parse error: syntax error, unexpected T_DO in /3w/xf.cz/l/lacmanovi/stareleky/exc.php on line 3

Pokud však skript zkopíruji z webu, výsledek je OK. Poradíte, kde je chyba?

$c = 1;
do {
echo($c . " ");
$c++;
}
while($c<101);

Díky.
A to je takový problém si spustit diff? Vždyť v tom prvním skriptu evidentně chybí středník na konci 2. řádky.
Ano, moje chyba, ale tím to není. Ostatně, chyba ukazuje na třetí řádek. Jde mi o to, že když překopíruju uvedený skript z webu, tak se to chová jak má, tedy vytvoří číselnou řadu. Pokud napíšu STEJNOU podovu v Notepadu nebo PSPadu, tak to vyhazuje chybovou hlášku. V tom je potíž.
Kit: já mám teda problém se spuštěním diff

Filip: Chyba neukazuje na třetí řádek. Smyslem té chybové hlášky je sdělit, že na třetím řádku PHP parser (od toho to Parse error) definitivně zkolaboval a už si s tím dál neví rady a prostě tomu, co jsi napsal (syntax) nerozumí.

Chceš říci, že stejnou chybu to píše i když dopíšeš ten chybějící středník?
Tím chceš naznačit, že když tam ten chybějící středník doplníš, tak to stále hlásí chybu?

syntax error, unexpected T_DO

znamená, že na vstupu je neočekávaný term T_DO. Chybí mu totiž ten středník. Chyba tedy jasně ukazuje na neukončený příkaz na 2. řádce.

A netvrď mi, že tím to není, když to tím je.
Chytrému napověz, hloupého ...
Nechápu, opisoval jsem to snad stokrát. Skutečně je to tím středníkem. Moc děkuju! Akorát mě zmátl ten třetí řádek.
ds: Ty nemáš diff? A jak tedy zjišťuješ rozdíly mezi soubory? Diff je jedním z užitečných nástrojů vývojáře.
Kit: já nejsem vývojář, diff nemám, ale soubory a texty provnat samozřejmě umín. Jestli tomu dobře rozumím je diff "newindows" aplikace a tan se nyní nepohybuji.

Filip: Jo, jo, není nad vysoké sebevědomí, jen se občas narazí do nějakého futra
Pomocí diff se dělají například záplaty programů, aby se nemusel posílat celý zdroják. Je to program, který je dostupný i pro Windows. Stačí si jen nainstalovat balík unx_utils.zip, ve kterém je i spousta dalších užitečných programů, které ve Windows chybí.
Kit: díky, jednou se na to určitě podívám