posielanie premennej cez javascript do php

celý net som prehladal, ale niekde robím chybu.
potrebujem poslať premennú do ankety, ale nechcem to robiť cez formulár, ani cez url link. lebo mi to potom boty klikajú.

chcem aby to bolo cez reálne kliknutie, môže sa samozrejme potom urobiť aj refresh, ale nejak mi to nefunguje.
skúšal som
<a href="" onclick="document.myform.formVar.value='first'; document.myform.submit(); return false">Click 1st</a><br>

ale neviem ju v php prečítať.
potrebujem to s refreshom.

prste nechcem aby sa niekde zobrazil url link. len chcem poslať premennú, následne si ju prečítať v php a poslať do databázy.

prosím pomôžte.
môže byť aj ajax
ale ked sa nad tym tak zamyslim, tak mi moj zamer asi nevyjde. bud to jedine poslat s refreshom cez formular, alebo cez ajax bez refreshu, s tym ze si v ajaxe spustim php skrypt. hm...
Řešení je JSON, ale víc ti bohužel neporadím, protože jsem to doposud nezkoušel.
hlvané o čo mi ide je to, aby to nebol url odkaz, lebo to si nájde v kóde bot a klikne mi to.
keď to dám do formuláru tak sa mi to zasa horšie formátuje.
preto som myslel že by som to poslal ako premennú v javascripte.
takže by som to rád prečítal po refreshi. je to vôbec možné?
tak aby som nemusel použiť ajax.

je tiež možnosť že to dám do buttonu vo formuláry a pošlem cez post,ale už to nieje ono. lebo to tiež boty vedia poslať.

ide mi o to aby to bolo spustiteľné len reálnym kliknutím. čo asi bez ajaxu nepôjde. o tom JSON som ešte nepočul, nm.
Je jedno, jestli použiješ JSON, XML nebo jiný formát přenosu dat. Nejspíš však použiješ session přenášený přes cookie a na to se nejlépe hodí AJAX. Vstupy musíš samozřejmě ošetřit proti botům přímo v ajaxovém PHP.

Turingův test není jednoduchou záležitostí, takže boty 100% vyfiltrovat nelze. Je však možné je výrazně omezit vhodnou strukturou přenášených dat a jejich filtrováním na serveru.

Jestli v AJAXu použít GET nebo POST? Jak název napovídá:
- GET je určen pro získávání dat ze serveru
- POST je určen pro odesílání dat na server
som to riesil jednoducho, cez post formulara, s tym ze overujem ip, a operacny system a zapisujem do databazy, po 10 dnoch vymazavam, tym padom 10 dni nemoze zahlasovat niekto kto hlasoval z rovnakej ipecky na rovnakom pocitaci, rsp prehliadaci
To je sice hezké, ale hlasovacím podvodům to nezabrání a přitom tento postup může blokovat řádné hlasy. Bez úprav prohlížečů bych mohl udělat asi 10 hlasů. Jediné spolehlivé řešení je přes ověřenou registraci.

BTW: Nevíš, proč mi tvoje stránka hlásí:
"Pre správne zobrazenie stránky potrebujete mať naištalovaný Flash Player 7",
když ho nainstalovaný mám?