Software pre kooperaciu

Zdravim,
Prosim Vas, hladam vyvojove prostredie ktore by umoznovalo tvorbu PHP projektov v time. Subory sa ukladaju na FTP. Zacinali sme s Notepadom++ v ktorom nam ale postupne pri prechode na OOP zacala chybat podpora prediktivneho vkladania objektov a metod (ved viete co myslim). Momentalne skusame NetBeans ale ma to nevyhodu v tom ze stale ked sa nieco obnovi, clovek ktory ide pracovat na tom istom projekte, si zmenene subory musi najprv manualne stiahnut a pri stovkach suborov sa to stane casom trochu otravne.

Preto Vas ziadam o radu. Som si isty ze je tu viacero ludi ktori v time pracovali a nieco podobneho skusili. Mozte mi poradit nejake ine IDE popripade nejake pluginy alebo klucky ako sa dostat k tomu co potrebujeme.

Dakujem vopred.
Git, Mercurial, Bazaar.
Pro velké i střední projekty se hodí zmíněný NetBeans. Sám ho ke své práci používám.
Další doporučenou free alternativou je Eclipse, případně jeho mutace. Jiné free IDE se jistě najdou, ale mne moc nevyhovovaly. Samozřejmě jsou pak i placené IDE.

Pokud jde o týmovou práci a zajištění konzistence souborů, tak pro tyto účely se používají SCM alias manažéry zdrojových kódů. Mezi nejrozšířenější jsou SVN, Git, Mercurial, Bazaar a další.

První dva jsou dostupné i v NetBeans, takže nebude potřeba měnit návyky. Jinak lze použít i grafické nástavby přes správce souborů.
Dakujem za Vase okamzite a relevantne odpovede.