Nefunguje mi PHP script ve vytvořených stránkách

Jsem úplný začátečník. Udělal jsem www stránky (úkol do předmětu). Musím tam mít i PHP script. Ten jsem si stáhnul:
<?php
$data = strtolower($_SERVER[HTTP_USER_AGENT]);


$prohlizece = Array("MSIE", "Netscape", "Firefox", "Maxthon", "Opera", "Mozilla", "Neznámý");

if(eregi("gecko", $data)) {
if(eregi("netscape", $data)) {
$prohlizec = "1";
} elseif(eregi("firefox", $data)) {
$prohlizec = "2";
} else {
$prohlizec = "5";
}
} elseif(eregi("maxthon", $data)) {
$prohlizec = "3";
} elseif(eregi("pera", $data)) {
$prohlizec = "4";
} elseif(eregi("msie", $data)) {
$prohlizec = "0";
} else {
$prohlizec = "6";
}


$oska = Array("Win XP", "Win 98", "Win 2000", "Windows", "Linux", "Mac OS", "Neznámý");

if((eregi("windows 98", $data)) || (eregi("windows 4.10", $data)) || (eregi("win98", $data))) {
$os = "1";
} elseif((eregi("windows 2000", $data)) || (eregi("windows NT 5.0", $data))) {
$os = "2";
} elseif((eregi("windows xp", $data)) || (eregi("windows NT 5.1", $data))) {
$os = "0";
} elseif(eregi("windows", $data)) {
$os = "3";
} elseif(eregi("linux", $data)) {
$os = "4";
} elseif(eregi("mac", $data)) {
$os = "5";
} else {
$os = "6";
}


echo "Prohlí_e_: <b>".$prohlizece[$prohlizec]."</b><br />Opera_ní systém: <b>".$oska[$os]."</b>";
?>

Do html souboru jsem zadal <?php include("index.php"); ?>.
V nastavení na webzdarma.cz jsem zapnul MYSQL. když spustím stránku, nevidím žádnou chybu ani výsledek toho scriptu na stránkách. Je potřeba ještě něco udělat, Nikde nevidím žádnou chybovou hlášku. Prostě jako by ten script neexistoval...Poradíte mi někdo? Díky moc
Smaž index.html.
No to nemůžu. To je má hlavní stránka. Já potřebuju do stránky dostat nějaký PHP script, aby měl vyučující radost. Jinak mi je k ničemu...
Dá se to nějak obejít?
Ano. To, co máš před include, to překopíruješ na začátek index.php. To, co je za include, to překopíruješ na konec index.php a index.html smažeš.

Uvědom si, že index.html neumí includovat ani provádět skripty v PHP.
Dobře, zkusím to, jak říkáš. Díky moc
Udělal jsem, jak jsi řekl. Stránky nefungují vůbec. Hlásí mi to, že nenašel soubor...
Nenašel soubor.. ale jaký? Žádný soubor přece nehledáš.

Mimochodem, když už takové věci probíráte ve škole, tak informaci o správné koncovce souboru (tzn. .php místo .html nebo .htm) vám určitě taky řekli ;)
Mas stale problem?
23.5.2012 mas na uvodni strance http://incredible-india.webzdarma.cz/index.html.

PHP bezi na wz.cz, vygeneruje html kod a posle prohlizeci.

Pokud soubor pojmenujes htm nebo html, soubor neprojde na serveru pres php, ale posle se primo uzivateli. Tudiz, pokud do index.html pridas <?php include("index.php"); ?>, tak to nic neudela.

Pokud soubor pojmenujes index.php a soucasne existje soubor index.html nebo index.html muzou nastat tyto pripady:
- vypise se error, protoze nevi, co ma spustit
- zobrazi se index.html, viz nastaveni serveru, poradi spousteni souboru
- zobrazi se index.php, viz nastaveni serveru, poradi spousteni souboru
Pokud se tedy ma spustit index.php misto index.html, musis index.html smazat, viz Kit 15. 05. 2012 22:07.

Mno, a co popisujes daj je to, ze mas v index.html kod a do nej se pokousis includovat. Takze mas cast kodu v index a cast v php. To je krasne, ale includovat pomoci php funkce lce jen do php soubor, takze jedine opacne. Podminkou ale je, aby se hlavni stranka jmenovala index.php a do ni jsi vkladal kod treba index-kod.html (nesmi se to jmenovat index.cokoliv)
--- index.php ---
<?php include_once("index-kod.html"); ?>
Na coz se snazi poukazat Freeze, ze jak se pise php stranka, by ti meli rici ve skole a proc ti to nefunguje, treba.

Kazdopadne, kdyz to zmenis na index.php, tak ti prestane platit na kazde strance odkaz na index.html. Bylo by dobre tedy kod misto include_once vlozit pomoci file_get_contents a na vystupu prepsat treba pomoci str_replace kazdy odkaz href="index.html" na "index.php".
http://php.net/manual/en/function.file-get-contents.php
<?php
$str = file_get_contents('index-kod.html');
$str = str_replace('href="index.html"','href="index.php"',$str);
echo $str;
?>
Nebo bys to musel opravit rucne na kazde strance.

Pak ti tam muze vzniknout problem spatne kodovani cestiny.
A jeste problem s wz.cz reklamou.
Nejlepe, nejdriv si udelej soubor pokus.php, vyskousej, ze zmineny php kod s include neco file_get_contents funguje a pak delej cary mary s index.html a php.