Apache+PHP+pgSQL

Ahoj, viete mi niekto poradiť, ako sprevádzkovať túto kombináciu, napr. v XAMPPe, alebo EasyPHP? Od toho druhého menovaného som si po nainštalovaní balíka komponent sľuboval bezproblémovú podporu, ale zdá sa, že nestačí len odkomentovať riadok extension=php_pgsql.dll v php.ini. Môžte mi popísať krok za krokom postup? Prípadne inštaláciu v Linuxe, som ochotný si kvôli tomu nainštallovať k windowsu aj ubuntu. Vďaka za odpovede.
1. Odinstaluj, povypinej a smaz XAMPP
2. Odinstaluj, povypinej a smaz EasyPHP
3. Vypni si Skype a jine pipy, ktere si privlastnuji port 8080, ktery je pro webove stranky.
4. Zjisti si, zda mas pc 16, 32 nebo 64 bitove
5. Stahni si a nainstaluj spravnou verzi pro tvuj bitovy pc Wamp server, http://www.wampserver.com/en/
6. Spusti z menu Wamp
7. Napis do prohlizece localhost nebo vyklikej dole pres menu spusteneho wampu v liste.

K 1 a 2, nektery z nich ti necha spustene procesy a pak nejde odinstalovat.
S wampem jsem nemel problem, krome pc, kde mel manik spusteny Skype a nemohl jsem se s nim pak domluvit, proc mu to nejede. Az jsem na google nasel, ze podobny error vnika kvuli skype a nasel jsem prikaz, kterym lze zjistit, co je na kterem portu aktivni.
On by se mel teoreticky wamp nainstalovat i pres skype a najit si vlastni port. Ale na to bych nespolehal. Spis opacne, pustit skype az po zapnuti wampu a skype, at si hleda vlastni port. A kdyz to nevyjde, tak oboji vypnout a pustit jen jedno z toho :)
Ďakujem, už som to vyriešil inštaláciou celého vývojového prostredia PostgreSQL, v závere inštalácie potom ponúka inštaláciu a download ďalších aplikácií, ja som zvolil edb_phppgadmin a edb_apachephp.