cookie

Ahoj přátelé, jsem věčný začátečník, prosím o radu, nebo spíše vysvětlení:
Na www.vhala.borec.cz mám na index.php přihlašovací formulář, v databázi nějaké fiktivní uživatele (např. Brutus heslo: brutus).

Po přihlášení se vytvoří cookies nesoucí Nick a dojde k přesměrování na ohre.php. Tam je v hlavicce jednak info kdo je prihlášen a také odkaz odhlásit. Po kliknutí na tento má být cookies pomocí odhlaseni.php "vyprázdněno" + přesměrování na index.php. Tam, pokud je cookies prázdné, zobrází se index.php s přihlašovacím formulářem, pokud cookies nese nějaký Nick, pak je opet odkazováno na ohre.php (coz by se v "tomto příběhu", který popisuji, samozřejmě nestalo).

Pokud ale na odkaz "Odhlásit" kliknu, cookies se sice vyprázdní ale na index.php se stránka nepřesměruje, to se stane aź při druhém kliknutí na odkaz, případně při F5. Níže uvádím uryvky kódů, ze kterých by mělo být zřejmé co jsem popsal výše, lze to vyzkoušet na zmíněném webu.

Je možné, že jaksi "proběhnutí kódu" je rychlejší, než změny v soboru cookie a proto se to chová tak jak chová? Jak to řešit? Díky.

Kódy:
index.php:
if (!empty($_COOKIE["cookieNick"])):
require "ohre.php";
endif;

ohre.php
if (!empty($_COOKIE["cookieNick"])):
$nick=$_COOKIE["cookieNick"];
$hlaska="Přihlášen ".$nick."<br>";
endif;

a pak v těle:
<p>
<a href="odhlaseni.php">
Odhlásit
</a>
</p>

odhlaseni.php
setcookie("cookieNick");
require "index.php";
Nauč se raději k tomuto účelu používat SESSION. Je s tím méně starostí, ale hlavně je to standardní postup a je to relativně odolné proti zneužití.
Dobře, děkuji. Je tím myšleno knihovna phplib? Lze to využívat na webzdarma?

Přesto nadále prosím, pokud někdo ví odpověď na moji otazku, at napise co vi, diky.
Session na WZ normálně funguje. Knihovna phplib AFAIK ne.

Pokud se dál chceš střílet do nohy, pokračuj se zkoušením přihlašování přes cookies.
Pokračování dotazu: session mi ale přece nezajistí (alespoň jsem to tak pochopil), aby když se uživatel přihlásí a pak vypne prohlížeč a přijde druhý den (session už není), se nemusel znova přihlašovat. Jak lze toto se session řešit? Dík za "ťuknutí" (stačí hledej toto a toto ... já už najdu, ale blbě se hledá něco, co člověk ani neví, že existuje).

Jedinné co mě napadlo, dát do odhlášení smyčku, která program nepustí dál, dokud cookie v počitači nebude prázdné, ale to se mi zdá býti dosti neelegantním řešením.

Zatim diky a zdar...
Kdysi jsem něco podobného řešil přes standardní HTTP autentizaci, v PHP se s tím dá dobře pracovat a timeout nevyprší.

Je možné si udělat vlastní obsluhu session (např. do databáze) s vlastními pravidly.