problémy s M.Firefoxem

Ahoj,

nemůžu přijít na to, kde může bejt chyba. vytvářela jsem web. stránky /HTML/ a v IE běží normálně ale v M. Firefoxu mně připadá, že nebere kaskádové styly.

Chtěla bych se zeptat, jestli pro M. Firefox musí bejt něco navíc v CSS.

Diky za radu

Jitule

stránky: www.ilegal.wz.cz
Problém bude v tom, že IE si vytvořil svůj box model, a jiné své featurky, zatímco FF se snaží dodržovat něco, čemu se říká doporučení. Doporučení publikují na w3.org...
no, tak z toho zrovinka moc moudrá nejsem. Koukala jsem na ty stránky, jenže než bych je přeložila, tak byl uplynulo tak aspoň 20let :) né, dělám si srandu, ale předklad tědlectěch textů mi zrovna moc nejde.

Jenom by mě zajímalo co to je to doporučení - to jsou nějaké pravidla?

Hlavně mám dělat další stránky a mám tam stejnej problém.
No koukala jsem letmo do zdrojáku a občas tam používáš samostatně tag td. Ten má být ale uvnitř tagů table a tr. Nevím jestli to může být příčinou, ale každopádně je to chyba, kterou by bylo vhodné odstranit.
Začni tím, že své stránky proženeš validátorem HTML a odstraníš všechny chyby:

http://validator.w3.org/
... a možná na nějakých těch "jakpsatweb.cz" a "wellstyeld.com" bude taky něco o tom, jak to upravit tak, aby se to slušně chovalo ve většině prohlížečích.
1. Doctype - není
2. interní stylopis - font-family:"Arial ", Arial, sans-serif; - uvozovky?
3. title - není podstatné - ale taky není
4. jak máš nastavené styly - patrně v tomhletom je ten problém - prozkoumej to.
Josef: uvozovky jsou naprosto v pořádku, když chceš do fontu ,třeba "Arial CE", tak to musí být v uvozovkách. Jestli je to, co je v uvozovkách správně, to už nevím.... heh „uvozovky“
U inline ano, ale ona to má ve <style... - ale třeba jsem dlouho nestudoval CSS - podle mě v tomto případě tam ty uvozovky být nemají (?). Takže by to podle mých zastaralých zkušeností mělo být font-family: arial CE; ...

Jenže v tom stejně není její problém.
Lama&Josef: koukám rozdvojená osobnost ;-)
sst
dneska už druhá schyzofrenie co sem potkal
Josef Lama: Nevadí ani když uvozují jedno slovo.. viz výtažek z dokumentace:
<family-name>
The name of a font family of choice. In the previous example, "Baskerville",
"Heisi Mincho W3", and "Symbol" are font families. Font family names
containing whitespace [p. 37] should be quoted. If quoting is omitted, any
whitespace [p. 37] characters before and after the font name are ignored
[p. 42] and any sequence of whitespace characters inside the font name is
converted to a single space.

a podle tohoto, ty uvozovky tam taky být nemusí.... Takže jsi měl taky pravdu.
Teda takový citát kvůli ". Ale jak jsem psal - to asi není hlavní problém těch stránek.