Reload povodneho okno

Po kliknuti na NAPISAT NOVY CLANOK autorovi vyskoci malicke okienko kde moze napisat clanok. Ked stlaci PRIDAT skript ho prida a zavrie okno. A ja chcem aby este reloadoval to povodne okno aby sa na tej stranke "aktualizoval" ten novy clanokcek. Ako nato?
Možná, že by to šlo přes javascript. Víc ale asi neporadím, páč o podobnou srandu jsem se snažil před pár lety.
No ved to mi doslo ze javascriptom ale ako? viem to spravit tak ze najprv uvodnu stranku zavriema otvorim okno ktoremu dam meno a potom by som ho vedel ovladat aj spatne. Ako dam oknu meno (myslim meno="meno" ktore sa pouzije v tagu <a target="meno"> ) bez toho aby som ho zavrel a otvoril (myslim skritpom) ?
prosiiiiiim este raz, nikto mi s tymto nevie pomoct?
Něco takové mám udělané takto, uprav si to:

Hlavní stránka (mainpage.php):
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
window.name="knihovna";
function newWindow(file,window) {
var oknosirka = 350;
var oknovyska = 200;
if (window == "delete") oknovyska = 150;
var levapozice = (screen.width - oknosirka) / 2;
var hornipozice = (screen.height - oknovyska) / 2;
var text = "resizable=no,width=" + oknosirka + ",height=" + oknovyska + ",left=" + levapozice + ",top=" + hornipozice;
msgWindow=open(file,window,text);
if (msgWindow.opener == null) msgWindow.opener = self;
}
</script>

V elementu, odkud chceš volat nové okno:
onClick='newWindow("formular_s_clankem.php?id=1462&nazev=Přízraky doktora Frankensteina&zanr=1","edit")'


Pop up okno (formular_s_clankem.php):
Formulář (důležité je, aby se target shodoval window.name nahoře):

<form action="mainpage.php?page=vkladat&clanek=1462" target="knihovna" method='post'
onSubmit="setTimeout('window.close()',1)">
<input ...................
<input type="submit" ..............
</form>
Zbi dik sa tolku namahu, ale to by som musel vela mojich stranok prerabat preto sa opytam inak.

Mam stranku index.html

Ako dam tejo stranke "menoMojhoOkna" (akoked sa dava meno ramcu aby vedel kde ma zobrazit okienko, v ktorom ramci), ktore po kliknuti na odkaz <a href="nieco" target="menoMojhoOkna">Zobrazi nieco v okne menoMojhoOkna..

pri vytvoreni okna (ci uz cez window.open alebo cez obycajny <a target=>) viem zadat meno okna, potom naslednymi prikazmi z hociktorej podstranky viem "cieľiť" tie stranky do toho okna. Ale ako pomenujem to povodne okno? To okno ktore ked webuser zada adresu aby hned malo meno..

Zbi, skusil som toto (mal si to tam ty ajked som nevedel ze ci to "name" je funkcia "pomenuj okno" alebo ze ci to je len tvoja premenna.. Ale neslo mi to..

<script language="JavaScript" type="text/javascript">
window.name="meno";
</script>

Takze ine napady?
Ano window.name="meno"; pojmenuje aktuální okno, kam pak můžeš směrovat skripty.

Dokonce jsem ti udělal primitivní FUNKČNÍ ukázku toho kódu výše. Opiš si, co potřebuješ, pak to smažu:

http://knizky.unas.cz/stranka.php

Volá skript formular.php, kam zapíšeš text a ten se pošle na původní stránku, která se reloadne.
problem je v jenej veci, (budem pouzivat nazvy presne podla tejto tvojej rady). Moj formular ma "actions" nastavene na iny skirpt ako je to v ukazke na "stranka.php". Tak to sa to da.. ale ja potrebujem take nieco ze ked mam

index.php v ktorom je dokaz NAPIS CLANOK, po kliknuti nan sa otvori nove okno new.php ktory ma formulat, po submite sa spusti znovu new.php ktory uz prida clanok do db a zavrie okno. A ja chcem aby pred zavretim okna este reloadoval ten index.php

Zbi, straaaasne dakujem za ochotu a cas ktory si mi zatial venoval
Este raz som pre istotu skusil to s tym ze do index.php som vlozil

windows.name = "mojeOkno";

a do new.php som dal

window.open("index.php","mojeOkno");

no nereaguje, akoby to okno nepoznal = otvori nove..
"A ja chcem aby pred zavretim okna este reloadoval ten index.php"

Zkus to teď: http://knizky.unas.cz/stranka.php
hmm sorry ale neorbi to to co xcem.. u teba ten formular odkazuje na stranka.php ale u mna ten formular odkazuje sam na seba.. teda s tym tvojim skriptom si nepomozem, ak stale nerozumies (a ak nahodou mas stale zaujem pomoct, mozem ti poslat skript ze co xcem.. ale iba emailom - pis na palypster@gmail.com)