Kdo by mi vytvořil www stránky? Jsem bezradná...

Prosím, našel by se tu někdo, kdo by mi řekl, jak vytvořit nebo někdo kdo by mi vytvořil www stránky? Nechápu to. Ale vůbec. Jsem z toho bezradná. Mooooooooooc vás prooosíííííííííííííím ! Díky....Prosím, napište mi na e-mail
kdyz si zaplatis tak ti je udela skoro kazdej ;)
chtelo by to min prudit. http://polopate.jakpsatweb.cz
co tak nějaký ten free DMS, nějaké to phpRS, miniBB nebo tak něco a máš to zadarmo.
http://www.opensourcecms.com/index.php?option=content&task=view&id=388&Itemid=143
Jsem na to absolutně stejně - navíc jsem neskonale zoufalý !
Už měsíc se snažím postupovat přesně podle návodu v podpoře a KDE NIC? TU NIC !
PC mág, který vytvoří srozumitelný návod pro totální laiky(krok za krokem ), si zaslouží NOBELOVU CENU!
Spolus Monískem volám: HELP US PLEASE !

<a href="mailto:Moniss@tiscali.cz?subject=Kdo by mi vytvořil www stránky? Jsem bezradná...">Monísek</a> napsal:
>
> Prosím, našel by se tu někdo, kdo by mi řekl, jak vytvořit
> nebo někdo kdo by mi vytvořil www stránky? Nechápu to. Ale
> vůbec. Jsem z toho bezradná. Mooooooooooc vás
> prooosíííííííííííííím ! Díky....Prosím, napište mi na e-mail
Všechny ty polopatické návody jsou pro laiky k ničemu, pochopte to, prosím ! Vždycky se dostanete k místu, kde narazíte hlavou do zdi.
Je to totéž, jako kdybyste laikovi přes muziku řekli, že při transponování
nějaké skladby o půltónu výs použije k přechodu dominantní septakord
tóniny, do které chce transponovat. Kdo se tím nezabývá, netuší, co jsem tu teď napsal (a naopak).

Tonik napsal:
>
> chtelo by to min prudit. http://polopate.jakpsatweb.cz
Pak ti nezbývá, než si najít nějakého kamaráda, co si s tebou sedne k počítači a naučí tě základy, nebo se přímo přihlásit do nějakého kurzu.

Tady na fóru neprobíhá výuka. Funguje to na principu konkrétní dotaz -> konkrétní odpověď. Bohužel otázka, "jak udělám stránky" není otázka, která by se tady dala vyřešit krátkou odpovědí. Proto většinou dostaneš odkaz na nějaký web, který se tímto zabývá. Pokud i to je pro někoho nepochopitelné, pak nezbývá než rada, kterou jsem dal na začátku tohoto příspěvku.
Monísek, Lubomír Stejskal - pokud potřebujete MÍT stránky, někomu si řekněte. Pokud se chcete naučite stránky vyrábět, naučte se to. A pokud si jen chcete vytvořit stránky, ale učit se to nechcete, podívejte se na estranky.cz, bloguje.cz apod.


dis napsal:
>
> Monísek, Lubomír Stejskal - pokud potřebujete MÍT stránky,
> někomu si řekněte. Pokud se chcete naučite stránky vyrábět,
> naučte se to. A pokud si jen chcete vytvořit stránky, ale
> učit se to nechcete, podívejte se na estranky.cz, bloguje.cz
> apod.

OK, já se to naučit CHCI, ale je tu jeden základní problém: JEŠTĚ JSEM SE NESETKAL S KOMBINACÍ "EXCELENTNÍ PC MÁG + KVALITNÍ PEDAGOG.
Neumíte to vysvětlit, vážení(myšleno bez ironie) PC odborníci a přitom - internet je věc veřejná. Je takový problém napsat SROZUMITELNÝ NÁVOD(to je obecná otázka k zamyšlení pro všechny), asi tak, jako když si jakýkoliv laik koupí řekněme digitální foťák a taky kvůli tomu nenastoupí do kurzu(totéž se týká další elektronické techniky soudobého věku). To bychom z těch kurzů nikdy nevyšli. Ale k tématu: Vytvořil jsem si v NVU stránku, označil ji dle návodu příponou index.html
odeslal na server dle všech rad, které jsem na internetu posbíral a nic.
Mimochodem - a to už je jiné téma - , co si mám myslet o úžasném světě
computerové techniky, když držím v ruce disketu, vložím ji do PC, chci stahovat a na montoru čtu: NENÍ VLOŽENA DISKETA. Já ji přitom v ruce už nemám, vidím, že je reálně uložena v PC - no, není to k zešílení? A tak je to se vším ...
L.S.
Virtual Club COCOS(Club Of COmputer Sceptix)
Výborně! Chceš se naučit dělat stránky. Dobrý začátek.

Ovšem toto je fórum, tady se neučí dělat stránky. (Podle hesla brečíš dobře, ale na špatném místě.) Ani se tady nepíšou ty nepochopitelné návody.

Znám lidi, co se z nuly naučili dělat stránky jen podle návodů na internetu. Takže ty náody asi nebudou úplně špatné. Znám ale také lidi, co to zkoušeli a nezvládli to. Této skupině prostě nepomůže nic jiného, než začít se skutečnou výukou pod dohledem "učitele". Nemám jinou radu. Lidé jsou různí. Někdo pochopí digitální foťák, ale nepochopí něco jiného.

Pokud jsi:
1. vytvořil v NVU stránku index.html
2. a přenesl jsi ji na server,
MUSÍ fungovat.

Postup odlaďování:
1. Zkus si tu stránku otevřít z lokálního disku. V prohlížeči: Soubor | Otevřít soubor
2. Pokud se ti to zobrazí, html soubor je správně.
3. Pokud jsi ten soubor přenest na server (jak? na který?), dej sem odkaz a mrkneme se na to.


zbi napsal:
>
> Výborně! Chceš se naučit dělat stránky. Dobrý začátek.
>
> Ovšem toto je fórum, tady se neučí dělat stránky. (Podle
> hesla brečíš dobře, ale na špatném místě.) Ani se tady
> nepíšou ty nepochopitelné návody.
>
> Znám lidi, co se z nuly naučili dělat stránky jen podle
> návodů na internetu. Takže ty náody asi nebudou úplně špatné.
> Znám ale také lidi, co to zkoušeli a nezvládli to. Této
> skupině prostě nepomůže nic jiného, než začít se skutečnou
> výukou pod dohledem "učitele". Nemám jinou radu. Lidé jsou
> různí. Někdo pochopí digitální foťák, ale nepochopí něco
> jiného.
>
> Pokud jsi:
> 1. vytvořil v NVU stránku index.html
> 2. a přenesl jsi ji na server,
> MUSÍ fungovat.
>
> Postup odlaďování:
> 1. Zkus si tu stránku otevřít z lokálního disku. V
> prohlížeči: Soubor | Otevřít soubor
> 2. Pokud se ti to zobrazí, html soubor je správně.
> 3. Pokud jsi ten soubor přenest na server (jak? na který?),
> dej sem odkaz a mrkneme se na to.


Díky za ochotu, ale mě bohatě stačí předchozí tip na eStránky. Přiznám se: mám doma internet teprve pár dní a nevěděl jsem o nich. Zdá se mi, že pro začátek je to přesně to, co computetroví pitomečkové jako já potřebují. Kdybych o nich věděl dříve, tak bych tady neprudil. Myslím, že to bude super tip i pro Moníska. A až zvládnu tuto lekci pro PC primitivy, pokusím se vrátit na webzdarma, případně požádám někoho z příbuzenstva, aby mi s tím píchnul. Jenomže jsem individualista, který nerad někoho obtěžuje(s výjimkou webových fór k tomu určených), alev tomto případě se asi bez pomocné ruky neobejdu. zatím se tedy vracím na eStránky a mějte se tu na webzdarma fajn ...

stejskal.estranky.cz
jsem ráda že ti to pomohlo, ale jen abys nebyl zbytečně euforický - myslím že až se e-stránek nabažíš, nebudeš ve směru vytváření vlastních stránek o nic moudřejší. Ale to jen na okraj.
Jinak myslím že drtivá většina těch, na které na wz natrefíš, se učili dělat stránky podle knížek a návodů na internetu... ale třeba se pletu.
skus nejaky WYSIWYG editor....
A o čem by ty stránky měly být?
>Mimochodem - a to už je jiné téma - , co si mám myslet o úžasném světě
>computerové techniky, když držím v ruce disketu, vložím ji do PC, chci
>stahovat a na montoru čtu: NENÍ VLOŽENA DISKETA. Já ji přitom v ruce >už nemám, vidím, že je reálně uložena v PC - no, není to k zešílení? A tak
>je to se vším

Tak to vypadá, když jedna společnost udělala operační systém, který můžou používat i pc amatéři. Když potom systém nemůže z nějakého důvodu přečíst tu disketu, napíše nejpravděpodobnější chybu, o kterou se může jednat.

Až aspoň povrchně pochopíte fungování počítačů jak po hardwarové tak po softwarové stránce, budete si moci za podobným chybovým hlášením představit tucet chyb, které můžete jednu po druhé zkoušet.

Pak budete lépe chápat, co vlastně děláte při vytváření stránek. Pochopení principů je pro tvorbu stejně důležité na počítačích jako v hudbě (když jste ji už zmínil). Služba typu estranky by pro vás měla být zatím tím správným řešením.
Měla by to být virtuální stáj....(koní a poníků...)
Virtuální stáj? Není to trošku kravovina?
Odporuacam

www.jakpsatweb.cz

Ja som sa vsetko naucila y toho. No dobre, najprv mi este jeden kamarat vzsvetlil riblizne, ako to funguje. Ale ten zaklad...

<head>
</head>

<body>
</body>



Pochopis toto a vsetko bz malo ist....alebo co su tagy....ale ak je to pre teba naozaj span. dedina, napis, moozno sa mi to podari vysvetlit.
Celu stranku ti neurobim, ale rada vysvetlim...ak budes vediet cisto zaklady, na www.jakpsatweb.cz sa budes vediet orientovat..... len treba vediet citat, sadnut k pocitacu a skusat.
OK, počítačové kurzy po dohodě v restauraci Plzeňský dvůr (http://www.plzenskydvur.cz/) asi od 17h max do zavíračky. Výklad vedu já, pivo + pochutiny vy.
P.S. nb donesu, ať to není jenom teorie...
Pokud to nekdo vubec nechape tak nevim proc chce delat stranky. Bud se to postupne uc a nebo di na
http://estranky.cz
Tam nemusis znat nic.... jen dodavas co tam chces mit. ;)


Rellik napsal:
>
> Pokud to nekdo vubec nechape tak nevim proc chce delat
> stranky. Bud se to postupne uc a nebo di na
> http://estranky.cz
> Tam nemusis znat nic.... jen dodavas co tam chces mit. ;)

Je to pravda, já už si takto vytvářím stránky na www.stejskal.estranky.cz a připravuji na www.stejskal.bloguje.cz. Přesto mám dotaz: Existují, kromě těchto dvou(tj. eStranky.cz a Blogue.cz) , ještě nějaké takové založené na stejném principu? Pokud o nich víte, můžeze mi sdělit jejich "http"? Díky moc.
P.S. Mohou být i "zahraniční".
http://blog.cz/
Dělam tyto stránky pro jednu skvělou duši, doporučuju, pokud neznáte, stránky http://www.kosek.cz.
Až budu mít čas, tak klidně i budu učit.

Nazdar, vencour