Thalio,můžeš,prosím?

Ahoj, předělávám si stránku pomocí divů.Zatím to mám jen u sebe na disku. Mám správně nastylovaný ty odrážky? Nezobrazují se mi. Jen čárky a ne tlačítka. Odkaz na juhů a můj maïl ano.
<style>
div#logo {position:absolute; width: 175px; height:100px; top:0px; left:0px;
background: url("pozadi_loga.gif");border:none;}
div#nadpis {position:absolute; width:820px; height:100px; top:0px; left:176px;
background-color: SandyBrown;}
div#obsah {position:absolute; width: 175px; height:520px;top:101px; left:0px;
background-color:SandyBrown;}
div#hlavni {position:absolute; width:820px; top:101px; left:176px;
background-color: SandyBrown; color: SaddleBrown; border:double SaddleBrown;padding:10px;}
div#obsah UL{list-style-type:none;padding:0px;margin:0px;border:0px;}
div#obsah LI{padding:0px;margin:0px;border:0px;}
div#obsah LI A{width:120px;
height:30px;
display:block;
background-position:0px 0px;
background-repeat:no repeat;}

div#obsah LI a:hover{background-position:121px 0px;
display:block;}

div#obsah LI a.zacatek{background-image:url("zacatek.gif")}
div#obsah LI a.terapie{background-image:url("terapie.gif")}
div#obsah LI a.alchymie{background-image:url("alchymie.gif")}
div#obsah LI a.historie{background-image:url("historie.gif")}


</style>
Na první pohled to vypadá ok. Pro jistotu se zeptám - máš ty obrázky z menu ve stejném adresáři jako je soubor s tímto kódem?
Mám to všechno na C disku v jedné složce. Tak asi jo. (Ještě mi dělá problém rychle se orientovat v termínech... :-)))
Teď se snažím nastudovat ,jak se dělá otvírání kednotlivých odkazů v hlavním divu. Moc to nechápu...
No tak by to podle mě mělo fungovat.
Ale bylo by lepší, kdyby sis na webu udělala nějaký adresář a do něj nahrála tu novou stránku, aby bylo možné prohlédnout všechno (HTML i CSS). A dala sem odkaz.
Nezapomeň, pokud budeš dělat to otvírání odkazů v hlavním divu např. podle firstpage.wz.cz, tak soubor(y) musí mít příponu php, tedy index.php atd. A finkčnost musíš zkušet až na webu, doma ti to bez dalších programů nebude fungovat (pokud je teda nemáš).
No, právě. Nemám. Můj pracovní PC nemá moc prostoru na disku, nesmím si nic stahovat, proto to pořád ťukám ručně. :-)
Takže divy a odkazy v nich fungují jenom s .php? Nebo se to dá dělat i s .html?
(Ta tlačítka už jsou vidět.)
>> Takže divy a odkazy v nich fungují jenom s .php? Nebo se to dá dělat i s .html?
montujes dve veci dohromady. jakykoliv odkaz samozrejme bude v html fungovat, nezavisle na tom, jestli je v divu nebo ne. pokud nahrazujes ramy a predelavas web do divu, prijdes tim o vyhodu ramu - mit napriklad menu v jednom souboru (ramu). html samotne neumoznuje nejak elegantne vkladat obsah z jineho souboru, takze kazda stranka musi byt vytvorena se vsim vsudy - zahlavi, menu, vlastni obsah, paticka. problem je pak v tom, ze kdyz chces zmenit menu, musis ho zmenit ve vsech strankach a to znamena ve vsech souborech. php se pouziva v tomto pripade na to, abys mohla mit menu jen v jednom souboru. pak muzes do stranky bud vkladat menu nebo hlavni obsah. podle me je jednodussi do kazde stranky vlozit menu a dalsi casti spolecne pro vsechny stranky (vkladane soubory jsou nastaveny v kodu "napevno") nez vkladat hlavni obsah podle predaneho parametru (jak je to vysvetleno na firstpage.wz.cz).
php kod zpracovava webovy server. je treba mu nejak rict, ze v tom a tom souboru je php kod, ktery ma zpracovat. to se dela tim, ze se souboru da pripona php. server ale lze nastavit tak, aby zpracovaval php kod i v souborech s priponou htm nebo html. takze se to da delat i se soubory .html , ale porad je tam potreba jazyk php, jazyk html na to nestaci.
"Zatím to mám jen u sebe na disku"
Byla bys tak ochotna vytvorit si adresar treba X/ na wz.cz a dat to tam? takhle se to da jen velice tezko odhadnout.
Pro Peta:Tak jsem to dala do složky priprava.
Pekne od tebe, ale prosim odkaz na stranku , protoze:
http://duhova-kulicka.xf.cz/priprava/
->
Nepovolený přístup!
==============
Přístup nebyl povolen. Zřejmě kvůli chybějícímu soubor index.html, index.htm, index.php v _kořenovém_ adresáři atp.
Pozor: system je citlivý na velikost písmen ! (tzn., že Index.htm není totéž, co index.htm)
Stejně tak nefunguje, pokud je index.html umístěn v nějakém podadresáři.

Vis? :)