CSS, opacity & barva písma

Zdravim veškeré webzdarmovo osazenstvo,
teprve nedávno jsem přišel na kouzlo jménem moz-opacity a jeho alternativ pro IE v CSS. Mám ale problém, kterým je, že když nějakému <div> nastavím průhlednost a mám v něm text, tak se částečně zprůhlední i ten text a stane se tak špatně čitelným. Je tu nějaká možnost, jak to vyřešit?

Například bych potřeboval, aby když mám na stránce tohle:
.....
<div id="bg">
Lorem ipsum...
</div>
.....

a v CSS tohle:
.....
#bg {
width: 602px;
height: 602px;
border: 1px solid white;
background: black;
opacity: 0.5;
filter: alpha(opacity=50);
color: white;
}
.....

tak aby ten text Lorem ipsum... nebyl šedý, ale prostě čistě bílý... Zkoušel jsem do toho <div id="bg"> strčit další, kterýmu jsem opacity nenastavil, ale efekt byl pořád stejný...
A čo chceš vlastne v tom divku spriesvitniť? máš tam iba text? ak tam máš aj dáky obrázok a ten chceš spriesvitniť, tak vyskúšaj v CSS toto

....
#bg img {
opacity"0.5;
filter: alpha(opacity=50);
}...

a to ostatné nechaj v #bg
Ne, asi jsem to špatně popsal...

Mám div, ve kterym je text. Pod divem je je na celý stránce pozadí. Já chci, aby skrz ten div prosvítalo to pozadí, co je na stránce...

Ale jelikož je v tom divu text, tak ten prosvítá taky, což nechci...
Tak:
div {
background: url(images/polotransparent.png);
}

kde "images/polotransparent.png" je poloprůhledné PNG.
No jo, ale já nemám nástroj na tvorbu poloprůhlednejch PNG a i tak - poloviční průhlednost neumí IE (IE7 si nejsem jistej)...
http://manual.wz.cz//download/self_transparent.png
Poloprůhledný PNG (průhlednost nějakých 25%), výchozí barva bílá.
Pro uživatele lepších prohlížečů to bude normální, pro uživatele IE < 7 budeš muset přidat do CSS něco jako:
filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='self_transparent.png',sizingMethod='crop ');
MyFlower (myflower.xf.cz)
problem je v tom, ze opacity zpruhlednuje vse uvnitr bloku. Cili z toho vyplyva co?
text dat do bloku mimo pruhlednost.
<div class="position">
<div class="text">aaa</div>
<div class="opacita">aaa</div>
</div>
position - position:relative
text - color:#FFF;
opacita - position: absolute, widht, height, opacity
Jasně, to, co jsi napsal mi přesně nefungovalo, ale vytušil jsem, co jsi myslel. Moc díky!