Kritika jednatrupkaapovidala.xf.cz

tak co? je to tak hrozný? :) prosím dneska aspoň trošku chvály... snažila jsem se ale nebyl čas.. :)
kdo to je trupka?
název neřeš... to jsem měla tvůrčí den... ta trupka jsem já... :DD
xychtík: a co chceš pochválit, když tam v podstatě nic není. Pochybný obrázek stažený z netu, jeden "Ifejm", dvě stránky (obsah jsem radši minul) a diskuze by BlueBoard.cz.

Až tam něco bude tak se ozvi znovu ;)
no jasny... ale a co myslíš tím: Pochybný obrázek stažený z netu
mimochodem jsem ho celej kreslila... takýe co tu mektáš? k ostatnímu jen dodávám ano je to pravda... souhlasím skláním hlavu a mlčím... ale ten obrázek.. to si vyprošuju stál mě hodinu kreslení... a ty ho nezves pochybny obrazel z netu.... tak to fakt... ne... to je moc... to je hodne... :DD jsem sokovana co o tom dokazes rict... a vunec jak si prisel na to ze je stazeny z netu? kdyz je muj? mmm
náhodou ten "pochybnej obrázek staženej z netu" je pěknej ;-) no docela chápu, že ti to dalo práci. ale zajímala by mě jedna věc - kde má správně být? já na to koukám v 1280x1024, a je vpravo vedle obsahu. ovšem v 1024x768 je pod ním.

hádám, že má být vedle. kdyby si ho dala na background body vpravo nahoru, tak by tam byl pořád. ty iframy jsou opravdu nešikovný, zvolil bych řešení bez rámů. navíc si myslím, že vkládát iframem další dokument s framesetem je prostě blbost.

[http://firstpage.profitux.cz - jak na web bez rámů]

ztmav písmo, malý kontrast, špatně se čte.

kód raději komentovat nebudu, ale jsem rád, že tam nevidím žádnej generátor front page :) blueboardy jsou sice také zlo, ale prvně zkus popřemýšlet nad odstanění těch rámů... btw hezkej pes, jak je starej? :)

<rejp> jo a x je tvrdá, nebo měkká souhláska? </rejp> :-D
xychtík (jednatrupkaapovidala.xf.cz)
- rozlozeni: jde to
- vzhled: da se to

ale prejdeme ke kritice :)
- ramy, Mas tam az prilis ramu
- menu, nemusis u menu podtrhavat odkazy
- cestina, des a hruza :)
- odkaz home, nefunguje
- povidky, ocekaval bych nejaky seznam vsech povidek, mozna pod tou povidkou. Premyslel jsem, ale nahoru mi to nepasuje. Clovek se radeji zacte nez kouka po seznamu povidek. Dole neco mas, ale neni jasne, zda je to seznam povidek nebo pokracovani te jedne. Navic ta jedna v tom seznamu neni
- the best, michas 2 ruzne smajliky. textovy a znakovy. Vypada to divne. Na jedne strance jsem zkusil obrazkovy, ale nastavil jsem mu vetsi font, aby nebyl tak mrnavy jako u tebe
- vsemozne :) skvely foto. jen bych dal obrazkum okraj a nejaky jednotny rozmer
- diskuse je v podstate kniha navstev, ale tak nazev je na tobe...
- pismo se opravdu spatne cte, pouzil bych tmavejsi

- html chyby, co hlasi validator (treba ve Firefoxu jeden z doplnku)
_page:
* doctype, detail, tez nepouzivam, nekdy, takze dal nebudu psat
* (Err) IMG schazi parametr ALT
_frameI1:
* framespacing atd - validator nabizi alternativy: border=0, frameborder=0 ,
framespacing=0
(coz taky nema smysl rozvadet, nezle zmenit, jen to proste hlasi)
* (Err) FRAME target="hlavní" - povolene znaky jmena okna (framu) jsou AZaz09 (mozna _-) nevidim tam zadne carkovane "i"
_frame obsah:
* schazi /BODY

co bych jeste poradil...
grafika a obrazky na pozadi:
jakpsatweb.cz - CSS - priklady
jakpsatweb.cz - CSS
v podstate se to resi pres STYLE. Jak tam mas obarveny pisma a tak, tak se to da do 1 souboru, ktery se pak vklada pres tag LINK, viz CSS
nebo priklad treba:
<HEAD>
<STYLE>
BODY {background-color:#ff0000;}
P {background-color:#ffbb00;}
DIV.ahoj {background-color:#bbff;}
</STYLE>
</HEAD>
<BODY>...<P>...</P>...<DIV class=ahoj>...</DIV>...</BODY>
(pozor, P tag v css prepisuje vsechny P, proto se pouziva class nebo id, jako mam treba u toho DIV tagu)
- vyhoda css je, ze je zapis jednotny. Treba, jak mas u tech ramu frameborder a border, tak v css by to melo byt jen border (ale zrovna u ramu si nejsem jistej, to je spesl tag)

struktura:
<H1>nadpis stranky</H1>

<DIV class=menu>
<UL> tag UL nebo tag MENU
<LI><A href="#">menu 1</A></LI>
<LI><A href="#">menu 1</A></LI>
<LI><A href="#">menu 1</A></LI>
</UL>
</DIV>

<DIV class=obsah>
<H2>nadpis obsahu</H2>
<P>obsah</P>
<P>obsah</P>
</DIV>
pejskovi je budou tři roky... no.. je to fenka... jinak za chvalu dekuji.... a také děkuji, že ste mi věnovali svůj(jistě drahocený čas)... čestina je děsná to dělá ten Gympl.. :DDD