odeslat

prosím o radu, na stránce http://www.tjbrezova.webz.cz/ mám formulář na tipování zápasů, ale potřebuji poradit, s tlačítkem "ODESLAT" , když na to kliknu, tak se mi to neodešle na e-mail, hraji se s tím, už dlouho a nemohu na to přijít, prosím poraďte! DÍKY!
jak je ve zdrojovém kódu:
<form method="post" action="">

tak tam, kde je to action je potřeba doplnit adresu nějakého skriptu, který zpravuje to, co formulář odesílá
zpravuje=zpracuje
já tam mám:
<form action="mailto:tjbrezova@seznam.cz" method="post" enctype="text/plain"></div>
a nejde mi to, tak to bude asi špatně, že...
napište mi nějaký příklad jak to má být, pls
<HTML>http://www.jakpsatweb.cz/formular-mail.html

Nezakládej další témata se stejným dotazem. To nové jsem smazala, navíc název "RYCHLE POMOC" rychlou pomoc opravdu nepřivolá.</HTML>
tak mi alespon pomoc, nebo napiš mi, jak to mám dokončit, už mi schází jen poslední "bod", a jsem u konce, jak to mám udělat, aby jen klikli a vše mi přišlo na mejl?
palko6: - uvědom si, že forma odkazu mailto tvůj problém neřeší - takto lze pouze spustit defaultní e-mailový program toho, kdo na odkaz klikne, To, co chceš ty tak na to je potřeba napsat PHP skript, který odchytne data, která mu formulář předá a vytvoří z nich požadované tělo zprávy mailu a pak i mail odešle, to lze v PHP jednoduše pomocí jedné funkce, ale má to na WZ problém, že je omezeno, kolik lze odeslat mailů za hodinu
tak jak to mám teda udělat? napiš mi alespon nějaký návod, ten program Easy php, mám a poradíš mi co dál?
<HTML>Prosimtě a na tom mém odkazu jsi byl? http://www.jakpsatweb.cz/formular-mail.html#vlastni
a následně příklad http://www.jakpsatweb.cz/php/priklady/mail.html jsi četl?</HTML>
jo, četl, vše jsem si pročetl snad 5x, a nějak na to nemohu přijít, tak mi dej prosím tě nějakou ukázku, jak bych to mohl udělat, potřebuji už jenom, to odesílání, helpni mi
kdyžtak se můžeš podívat na ty stránky: http://tjbrezova.webz.cz// , tady mám tu mou "tipovačku" a už jen, jak jsem říkal, potřebuji pomoc s tím odesláním, porad mi prosím tě
"tak mi dej prosím tě nějakou ukázku"

Tady JE PŘESNĚ TA UKÁZKA, CO CHCEŠ: http://www.jakpsatweb.cz/formular-mail.html#vlastni
takže tam mám dát:
<form action="druhy.php">
Váš mail: <input name="mail_odesilatele"><br>
Předmět: <input name="predmet"><br>
Zpráva: <textarea name="zprava"></textarea><br>
<input type=submit value="Odeslat">
</form>

a jak to mám udělat s těmi druhy.php?
takto:
<form action="<? if ( Mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?>">
Váš mail: <input name="mail_odesilatele"><br>
Předmět: <input name="predmet"><br>
Zpráva: <textarea name="zprava"></textarea><br>
<input type=submit value="Odeslat">
</form>

nebo nějak jinak?
protože mi to vždy napíše:
Soubor nenalezen
Firefox nemůže nalézt soubor /C:/Documents and Settings/dclassic/Dokumenty/Palkove/TJ Březová/tjbrezova@seznam.cz.








* Zkontrolujte, zda je jméno souboru napsáno správně a to včetně velikosti písmen.

* Zkontrolujte, zda soubor nebyl přesunut, přejmenován a nebo smazán.


musím si vytvořit nový adresář nebo co?
<HTML>No já osobně nevím, jaks přišel na ten obsah souboru druhy.php, protože já vidím, že na JPW je napsáno, že soubor druhy.php má obsahovat:

<? if ( Mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?>
<br><br>
A hlavně to moje@adresa vyměň za adresu, na kterou se to má posílat....</HTML>
Celkem je logické, že něco, co běží kdesi na internetu nemůže soubor na tvém disku
viz:
Firefox nemůže nalézt soubor /C:/Documents and Settings/dclassic/Dokumenty/Palkove/TJ Březová/tjbrezova@seznam.cz.

musíš mít jeden soubor, který bude v html (i v php) a jeden soubor, který bude v php. Ten první pošle data a ten druhý je musí zpracovat, složit email a odeslat ho. Oba musí být na webu a to na webu, který podporuje PHP.

Doporučuji vytvořit odesílací formulář tak aby jednotlivá pole s tipy byla pojmenovaná nějak rozumně.
Posíláš totiž toto:

tipliga%5Bvysledek_konec_d1%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d2%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d1%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d2%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d1%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d2%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d1%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d2%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d1%5D=1&tipliga%5Bvysledek_konec_d2%5D=1&=Odeslat&brezovskapetka%5Bkod%5D=ZL&brezovskapetka%5Bkolo%5D=2&brezovskapetka%5Bulozit%5D=1

A pak musíš umět alespoň základy PHP - nažnačené řešení je možné mechanicky použít za předpokladu, je tipovatele necháš jejich tipy napsat jako textové sdělení do textového pole ($zprava)

Takže pokud si myslíš, že zvládneš to PHP tak by první krok byl něco jako vytvoření datového modelu - tj. jasně si určíš jednotlivé údaje, které má formulář odesílat, ty pojmenuješ a podle nich uděláš ten formulář.
Víc asi nemá v této fázi smysl radit
no, tak to jsem trošku nedal, jak a kde mám vytvořit ten odesílací formulář?,....
a jak mám vytvořit ten soubor v php: třeba i: neco.php?, to stačí jo? a kam si ho mám uložit?
no a to právě chci, aby oni napsali své tipy a ty tipy mi přijdou na mejl...
né, já jen se ptal jestli to mám místo těch: druhy.php vyměnit za <? if ( Mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?>

nebo <? if ( Mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?> .php

tak tohle myslím...
<HTML>Ne, máš vytvořit soubor s názvem druhy.php a do něj napsat

<? if ( Mail("tjbrezova@seznam.cz", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?></HTML>
a mám ho vytvoři na C:/Program Files/druhy.php
?
a nebo takto: C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\www\druhy.php
<HTML>Pokud tam budeš mít napsáno
<form action="druhy.php"><br>
tak musí být ve stejném adresáři, jako je soubor s formulářem. A to odesílání zkoušej až na serveru, doma ti to imho nepojede.</HTML>
Asi jsem se unáhlil a lepší bude, když se pokusíš zprovoznit ten příklad a až to bude chodit tak si podle toho můžeš udělat to svoje tipování, až pak by tedy platilo, to, co jsem napsal já. Ale chce to ty základy PHP

no a to právě chci, aby oni napsali své tipy a ty tipy mi přijdou na mejl...

uvědom si, že je rozdíl jestli ti vyplní formulář a odešle se definovaná struktura nebo jestli napíšou zprávu typu: tipuji, že Vlčnov porazí Březovou 2:1, Havřice vyhrají nad Břestkem 4:1, atd.. S pozdravem Jožin Vomáčka - příklad vede k tomu, že se odešle to druhé
takže tzn., že se ty jejich typy neodešlou, ale odešle se pouze jejich jméno?
jakto? a jak bys to vytvořil ty? nebo jak to mám vytvořit, aby se odeslaly i ty tipy?
tak co? pomůžete mi někdo?