CSS cvičení pro vás :-)

Střelba je progresivnější metoda... :-)
Ja vidim, ze jsem stale nepochopen :)

Thalia ♀ (moderátor)
RUR reseni, v pohode, dyt ja nic nerikam. Aspon zatim mi prislo, ze nemam co rici vic :)
Ono je to jasne uz z toho prvniho prispevku. Dole na strance ma link RUR. Ja jsem si ho vsiml. Mozna, ze jsem to poznal z neceho jineho, jestli tam tehdy nebyl. Treba z toho, ze ji vystavuje prave on a pta se.
Chtel jsem reagovat tak, jako by to neudelal a byl jsem zvedavy, zda se k tomu prizna :)

Takze k tem obrazkum. Uz jsem to asi psal, spolehlive reseni je jeden obrazek jako background. Samozrejme to pochopil jeden clovek, co uz :)
A co se tyce CSS, tak je to jeste jednodussi nez ty ramecky.
---
Ano, podleha to problemum se zvetsovanim pisma, ano, nezvetsuje se to samo krome Opery, ktera to umi, atd dalsi pindy a kecy.
+++
Lze se vsak spolehnout na to, ze se to zobrazi dobre a bude-li potreba, tak v CSS rucne zmenis pismo a editorem podstrcis vetsi obrazek. Pripadne by to slo udelat skryte javascriptem podle rozliseni.
Muzes si tam dat jakykoliv obrazek, nemusi byt jen pruhy. By mne zajimalo, jak by jsi tapetoval pres ty pruhy treba sklenku vina nebo ozdobne listecky :)
Pri zmene prohlizece se ti ta stranka nerozhodi, protoze ma prohlizec jinak nastavene rameckovani, jinak pracuje s marginy a pod.
.....
Zkratka si myslim, ze se da v tomto na pozadi s obrazkem vice spolehat.
Ale i toto reseni je pekne, rozhodne by to mohl byt dobry priklad pro zacatecniky, jako takova ukazka. A rici u toho, ze je to ukazka a prakticky bych to resil obrazkem.

V tomhle pripade ten obrazek muze byt GIF, asi vyjde do 10k, a pak si jen staci hlidat velikost textu.
Proste, dneska se delaji stranky spise jako prezentace (promitani folii, dokumentu) s pevnou velikosti stranky. A je to tak dobre, pac nekteri jsou schopni tam dat 100 strankovou litanii. Tu bych dal jako extra stranku bez grafiky :)