Diskuze

Ahoj. Udělal jsem si diskuzi v html jazyce, všechno jde až na to ,že když dám příspěvek odeslat ,objeví se "Spojení přerušeno" (nebo nějak tak). Příspěvek se nezobrazí jako kdyby neměl kam. Prosím poraďte mi jsem už zoufalý.
<HTML>Problém má tři příčiny:

1. Neumíte číst (a už vůbec ne zopakovat znění chybové hlášky).
2. Neumíte pochopit znění chybové hlášky.
3. Postrádáte soubor board.php</HTML>
díky a nevíš kde ho najdu?
<HTML>Vím já? Vy jste si tu diskusi napsal.</HTML>
Zkuste sám: http://sfcdiskuze.wz.cz/
Musíte pochopit jak diskuze pracuje. Ne z pohledu uživatele, ale z pohledu tvůrce.
Z pohledu uživatele je to jen, že napíšete a kliknete tlačitko.
Z pohledu tvůrce musíte vědět, co se stane po kliknuti na to tlačítko.
Ve Vašem případě to neudělá nic. Jen odkazuje na soubor board.php, který pravděpodobně neexistuje. Aby to fungovalo, tak ten soubor musí existovat a zároveň musí obsahovat obsluhu té diskuze.

Jelikož ale nevíte co je co, tak doporučuji poohlédnout se po něčem hotovým.
Kouzelné téma - zajímavé, že jsem ho sám nezaložil... :-)
K tématu: formulář vyžaduje soubor board.php - ale tento na tvém webu není. Proto se data nedají nikam odeslat. Nauč se něco o formulářích, například tady http://www.jakpsatweb.cz/formulare.html
=EverLast=
"nevíš kde ho najdu?"
Tak pokud sis takový soubor napsal, tak bys měl i vědět, kde jej máš. Dalším krokem už je pouze jeho nahrání na web.

"Zkuste sám"
Ať zkouším, co zkouším, na stránce se stále nedozvídám, kde máš soubor board.php.
nikde, nevím co je to ten board.php, počtu si ten websnadno.cz a pak se ozvu
* jakpsatweb.cz :-)
LOL
Tak uz to chapu a co dal?
Tak si to přečti znova a pochop to. Protože tvůj nový dotaz opět svedčí o tom, že jsi to nepochopil.

___
Pokud jsi to však pochopil a jen zkoušíš naší trpělivost, tak věz, že nyní je na řadě naučit se php nebo jiné programovací/skriptovací jazyky (které jsou schopné běžet na serveru - v případě wz.cz pouze php).

Druhou variantou je "stáhnout" již hotové řešení z některých webů - pochopitelně bude ale mít svoje nevýhody.. :)
a odkad je muzu treba stahnout?
Krome bluebordu
Nechci na tebe byt sprostý, ale děláš si z nás prdel nebo jsi tak blbej?

http://letmegooglethatforyou.com/?q=php%20diskuse
Ale já chápu ,že musím odkazovat na stránku board.php ,ale nevím jak to mám vyrobit.....
Jenže, já nemám problém ,že bych neměl board.php . Když napíšu příspěvek najede mi to na stranku board.php ,ale nenapíše se mi příspěvek.
No sami se můžete podívat: http://sfcdiskuze.wz.cz
Ten soubor board.php MUSÍ obsahovat obsluhu toho tlačítka. Tedy, že vezme text z formuláře a někam ho uloží. To je ale záležitost programování a ten vy neumíte.

Takže důrazně doporučuji se na to vykašlat a najít nějaké hotové řešení. A jestli i z těch hotových nic nepochopíte, tak se na to vykašlete úplně. Nemáte schopnost dělat webové stránky.
A poradili by jste mi ,jaky je html kod té obsluhy tlačítka?

Tomík napsal:
>
> Ten soubor board.php MUSÍ obsahovat obsluhu toho tlačítka.
> Tedy, že vezme text z formuláře a někam ho uloží. To je ale
> záležitost programování a ten vy neumíte.
>
> Takže důrazně doporučuji se na to vykašlat a najít nějaké
> hotové řešení. A jestli i z těch hotových nic nepochopíte,
> tak se na to vykašlete úplně. Nemáte schopnost dělat webové
> stránky.
=EverLast=
"Ale já chápu ,že musím odkazovat na stránku board.php"
Tak to opravdu nechápeš správně, formulář nemusíš odesílat do souboru board.php, ale klidne do jiného souboru (jehož obsah si sám napíšeš..) - klidně se může jmenovat neumimPouzivatGoogle.php ..

http://letmegooglethatforyou.com/?q=php%20diskuse
- klikni si pak na první odkaz a čti.. Řešení tam najdeš celé..
=EverLast=
Ty uz fakt delas srandu? Tomík ti napsal, že obsluhu "tlačítka" uděláš pouze v nějakém programovacím/skriptovacím jazyce, NE v HTML.

<body>
<form name="form" method="post" action="index.php?action=uloz">
<table><tr><td>jméno:</td><td><input type="text" name="jmeno" size="50" /</td>
</tr><tr><td>e-mail:</td><td><input type="text" name="mail" size="50" /></td>
</tr><tr></tr>
<tr><td valign="top">Vzkaz</td>
<td><textarea name="vzkaz" cols="40" rows="5"></textarea></td></tr>
<tr><td></td><td><input type="submit" value="odeslat"></td></tr>
</table>
</form> <table>
<?php
if ($action=='uloz'):
$soubor = "kniha.body";
@$ext = fopen($soubor, "r");
@$obsah = fread($ext, filesize($soubor));
@FClose($ext);
if (($vzkaz=="") or ($jmeno=="")):
echo "<h6>Nejsou vyplněny požadované údaje</h6>";
else:
$ext = fopen("kniha.body", "w");
$mail = HTMLSpecialCHars($mail);

if($mail == "")
$mail = "";
else $mail = "<a href=\"mailto:$mail\">".$mail."</a>";

$jmeno = HTMLSpecialCHars($jmeno);
$vzkaz = HTMLSpecialCHars($vzkaz);
$tab = "<tr><td width=\"300\" >".$jmeno."</td><td align=\"right\">".Date(" d/m/Y H:i:s")."</td></tr><tr><td colspan=\"2\">".$vzkaz."</td></tr><tr><td width=\"150\">".$mail."</td></tr><tr><td colspan=\"2\"><hr size=\"1\"></td></tr>";
fputs($ext, "$tab");
fputs ($ext, "$obsah");
FClose($ext);
@$ext = fopen("kniha.body", "r");
@fpassThru($ext);
endif;
else: @$ext = fopen("kniha.body", "r");
@fpassThru($ext); endif;
?>
</table>
</body>
<HTML>Bylo by dobré dát nejprve pryč všechny ty zavináče. Potlačují hlášení chyb. Používá je každý začátečník, neví, k čemu jsou, každý začátečník se pak diví, že to nic nedělá, a každému začátečníkovi tady musíme radit, aby je dal pryč.</HTML>
S mojí hlavní otázkou a problémem mi nikdo moc nepomohl, když vyplním jméno, email, vzkaz, naskočí mi stránka index.php ,ale nezobrazí se mi text který jsem tam napsal. Už mi někdo napsal (myslím že Tomík) ,že v tom index.php musí být obsluha toho tlačítka odeslat ,ale ovšem já nevím kde mám takový php kód najít. Nemohl by mi někdo napsat jak vypadá. Díky