Černá lišta dole na stránce

Dobrý den, potřeboval bych poradit.

Stránka: www.lazar.cz

Nahoře je černá lišta, která roztažená přes celou stránku.

Taková lišta se mi povedla.


Bohužel s čím si nevím rady, je udělání přesně takové lišty, která by ale nezačínala nahoře, ale dole ....

Poradíte ?
A rolování stránky chceš udělat pod tou lištou nebo ta lišta má být jednoduše na konci stránky?
jednoduše na konci stránky
Tohle nevyhovuje? http://www.jakpsatweb.cz/css/background.html
No nakonec jsem to vyřešil ... takto ..

#test {position: absolute; width: 100%; top: 775px; left: 0px; min-width: 990px; }

<div id="test">
<div style="background-color: black; width: auto; height: 200px"></div>
</div>


... a jestli je to prasácký řešení, tak se omlouvám ... hlavní je, že to funguje.
jaksatweb.cz - css
jaksatweb.cz - diskuse
lista = bottom:0, position:absolute
nadrazeny blok = min-height, _height, &height, padding-bottom:100px; (aby text nepretekal do listy) position relative
Jakube, je to prasácké a problám nastane, pokud na stránce bude hodně textu.

Koukni na nejlepší, i když taky ne zcela dokonalé řešení, které Plaváček průběžně upravuje, podle toho, jak je rozhozené v některých nových prohlížečích, z článku je zřejmé, že původní verzi napsal pro IE6, Operu 7 a Firefox.
Patička webu vždy dole:
http://weblog.plavacek.net/2005-02.html#1108716997

Pete, až budeš mít lepší řešení, než na které přišel Plaváček po mnoha hodinách ladění, tak se ozvi. Upozozňuji, že tam nemá nevalidní hacky, třebas podtržítkový...
podivej se, s plavajznikem na mne nechod. On delal web byvaleho ministerstva UI. Videl jsi ho? Ja ano. Nenasel jsem prohlizec, ve kterem by se to nerozsypalo a nerozlezalo. Takze si o jeho praci myslim sve.

Uz jen prvni radky z te stranky mne desi.
html, body {
height: 100%;
}
Tohle totiz funguje zcela odlisne v ruznych verzich IE a jedna z nich ti zobrazi scrolovaci listu.
line-height: 1.5;
Bez jednotky, takze je nutne uvest spravne doctype. Coz neuvedl.
Zbytek stylu vypada v poradku.
Testováno pod IE 5, IE 5.5, IE 6,
Vzdyt to rikam. Ted je ie7-8, ve FF netestovano vubec. Tez je to z roku 2005.
Nemam, co bych vic dodal.