Nové okno

Ahoj,
nedaří se mi,aby se odkaz otevřel v novém okně,múžete mi to poopravit?

<form name="formular" onsubmit="return false" target="_blank">
<p>Číslo objednávky: <input
size="15" name="heslo" value="EE090879744CZ"> <input
value="Sledovat"
onclick="window.location.href = 'http://www.cpost.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode=' + document.formular.heslo.value + '&locale=CZ&go=ok' "
type="submit"> </p>
</form>


Díky
onsubmit="return false" tam máš proč?
To jsem převzal z jakpsatweb.cz,už to tam bylo,funguje to,tak jsem to nam nechal.
<HTML>Jej, tady někdo šíleně laboruje s javascriptem, ač to není vůbec zapotřebí.

Pole heslo přejmenuj na barcode, vyhoď onclick z odesílacího tlačítka, zruš onsubmit z formuláře a přidej mezi vlastnosti formuláře atribut action odkazující se na http://www.cpost.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?locale=CZ&go=ok

Problém je totiž v tom, že tak, jak to máš teď, se formulář vůbec neodesílá. Tím pádem nelze atribut target vůbec uplatnit. (Odesílání jsi zrušil a po stisknutí na submit se ti to "jen" přesměrovává vinou javascriptu.)</HTML>
Proč to měnit,když to funguje bez problémú a chyb.Jak jsem psal,převzal jsem to z dúvěryhodného zdroje,takže ta laborace není moje.
Jen tam potřebuji dostat to otvírání v novém okně.
Mám obavu,že pokud bych něco překopal,nedám už to dohromady.
<HTML>Proč to měnit? Jednak to nedělá to, co má, druhak to změnit potřebuješ. Pokud to nedáš znova dohromady, máš původní kód tady ve fóru, ne?

Návod jsem ti dal, zkus to podle něj upravit.

<small>JakPsátWeb je důvěryhodný zdroj, ale bez přemýšlení nad tím, co to dělá a jak to funguje, jsi jen na úrovni opičáka, který náhodou píše Shakespearovu hru. Jasně, spousta lidí tak pracuje/studuje - slepí pár věcí, kterým nerozumí a ono to nějak funguje. Ale běda, když to pak chtějí/musí/potřebují upravit k obrazu svému!</small></HTML>
Tak znova, v tomto stavu se formulář neodesílá, pouze se stránka přesměrovává na zadanou adresu..

Správně to mý býti takto:

<form action="http://www.cpost.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php" method="get" target="_blanc">
<input size="15" name="heslo" value="EE090879744CZ">
<input type="hidden" name="locale" value="CZ">
<input type="hidden" name="go" value="ok">
<input type="submit" value="Sledovat">
</form>

___
Proč to měnit, když to funguje? Očividně to nefunguje, pokud se to neotevírá do nového okna ;)
Kruci.. místo name="heslo" má být name="barcode"..

Doufám, že na tomhle příkladu pochopíš, jak to funguje, a jak to má fungovat. Více se rozepsal už Nípal, takže se řiď jeho radami ;)
<HTML>Freeze: Není nutné vytvářet kvůli každému parametru cílové adresy skrytý input. Prohlížeč umí parametry z adresy v atributu action spojit s inputy...</HTML>
Jen trochu poupravím Freezův kód. Místo target="_blanc" tam mělo být určitě target="_blank".
Díky,už to šlape,
musím ale říci,že ta původní cesta k novému oknu byla srozumitelnější.Snadno jsem si mohl v případě změny cesty vyhledávání ji upravit.Byla vlastně v celku,jen doprostřed se vložilo číslo .U tohoto nového způsobu moc nechápu jak to funguje.Není to na první pohled patrné,pro laika.
Když ti ten formulář přepíšu takto:

<form action="http://www.cpost.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?locale=CZ&go=ok" method="get" target="_blank">
<input size="15" name="barcode" value="EE090879744CZ">
<input type="submit" value="Sledovat">
</form>

Je to jasnější? Zadaný parametr barcode se prostě přidá do URL (protože je zvolena metoda get).

Tomík: Dobrá, _blank se používá častěji. V zásadě je ale úplně jedno, co tam napíšu. Pokud okno s vybraným pojmenováním neexistuje, otevře se nové.. (klidně tam můžu napsat "_new","moje_okenko" apod.. ;)
<HTML>Freeze: Ovšem _blank otevře pokaždé nové okno, _blanc jen tehdy, když není okno _blanc otevřené. Takové chování může velmi často zmást/naštvat uživatele. (Klikám a nic se neotevírá? Co s tím kurňa je?!?) V zásadě to tedy jedno není.</HTML>
Tak teď se mi to zdá přehledné,moc děkuji!
"
Autor: Nípal (moderátor)
Freeze: Není nutné vytvářet kvůli každému parametru cílové adresy skrytý input. Prohlížeč umí parametry z adresy v atributu action spojit s inputy...
"
pokud to je get. U post jsem se setkal s tim, ze parametry z url nevzal. Ale treba to mezitim spravili v prohlizecich.
peta: I v případě post se berou parametry z url. Akorát z toho vznikne mix. Data ve formuláří jako post a parametry za url jako get.
Vidis, a ja mam zkusenosti, ze prave pri post v get bylo houbec. Ale je mozne, ze to byl okamzity bug prohlizece a je to uz spravene. Proste pozor na to, urcite bych si to nejakym ELSE pohlidal.
imho není moc šikovné posílat půlku dat přes GET a půlku přes POST, to silně hrozí, že si člověk poplete, co má hledat kde, a bude to ladit půl dne než to rozchodí...