Jak se do .... zbavim tech windows2000?

Cau lidi, naistaloval jsem win2000 a mam je na disku spolu s winME a pri spusteni mi to vyvola bootovaci menu pro vyber operacniho systemu...
jak odinstalovat win2000 jsem nikde nenasel tak jsem se nasral a smazal je. Jesnze a bootovaci nabydka tam porad je a sere me! je to nastaveny v C:\boot.ini takto:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINNT="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WIN2000="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect
C:\="Microsoft Windows Millennium Edition"


jenze at udelam cokolv tak si budto poseru bootovani PC neb tam ta nabytka zustane a nespustim ani ME. nevi nekdo jak na to?
fuj, mit na vyber z winME a win2k a nechat si ME. hruza :)
myslim ze na 9x byl prikaz 'msconf' a tim se to dalo upravit, ale nejsem si jisty...

-.s
Heh, ten prikaz znam, ale soubor boot.ini win9x vubec neznaji, proto se to tam konfigurovat neda.. navic to muzu rovnou konfigurovat rucne :-(
Ja tohle resim rucne strucne ... fdisk a prezehlit :))))

... mno a nebo zkus XPcka :)))

Radek
asi fdisk /mbr (z wme)...
no, ja bych si asi zkusil pohrat s tim boot.ini... napada me tahle verze:

[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows Millennium Edition" /fastdetect

za predpodkladu, ze mas WinME instalovany v C:\WINDOWS - jinak je potreba to prislusne upravit. ovsem funkcnost je potreba vyzkouset.
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1) - tahle verze nastaveni je prave jen pro win2000 :-(
Dobrého řešení se nejspíš nedopídíš. Windowsy, které netatří do řady NT (NT, 2000, XP) totiž nepodporují více operačních systémů. Vždy je nutné mít jeden systém z řady NT.
Existují různé triky, jak nacpat do jednoho PC více windowsů 98, ale ty většinou využívají faktu, že Win98 používají jako startovací platformu DOS.
WinME už DOS nepoužívají a tak je to problém.
mno a nebo zkus wme proste preinstalovat, to by melo urcite pomoct...
WinME jeste maji DOS ale pri startu uz nenacitaji autoexec.bat,config.sys a ani msdos.sys, takze jde o kamuflaz. nicmene do dosu se dostanu jedom bootovanim z diskety nebo z cdrom....

ach jo :-(
Máš pravdu Mastere, ale o to tady jde.
Jedině zásahem do samotné bootovací sekvence můžeš změnit OS, tedy zásahem do těchto 3 souborů, které jsou bohužel u ME integrované v jádru windowsů

....takže je to všechno na Pikatchu
Chudák pikachu, ten do toho dá blesk (Doufám že jsem ho nesplt s jiným:o)) A bude po compu:o)
Pikatchu je @!#$, ten mě nezajímá, ten zná jenom U,I a ampér z fyziky, jinak o bootovaní ví kulovy. Neznáte někdo nějaky forum kde by se to dalo řešit?
na builder.cz tato tematika neni
co zkusit konferu na internet online? tam se podobny veci resi vice ci mene uspesne dost casto - ale presnou adresu ti ted nedam (nemam sebou na notebooku vsechny potrebne bookmarky:) to ale najdes sam - jinak az po nedeli...

m.
Zkus www.serge.cz, je tam kompletní seznam všech konfer a úplně o všem
www.kab.cz - myslim od casaku internet...

j
jenom preinstaluj MEcka upravej si zapis v bootsektoru ... eventuelne ho muzes vymazat prikazem fdisk /mbr ... resp ... nainstaluj si nakej bootloader ... ale ta reinstalace je nejlepsi reseni ...
Ty Win ME mam naistalovany uz od te doby co tady vysli a jeste jsem je preistalovavat nemusel... na disku mam poradek, takze tento krok u me hehrozi
> takze tento krok u me hehrozi

Znas Murphyho zakony ???

Radek
Znam, ale ja jsem Master !
mam svoje kam se jen podivam :-)
Takovejch tu bylo :))) ... ale pro jistotu bejt tebou, bych si prezdivku zmenil na SuperMaster ;~)

Radek
ok.. už se stalo :-)
Koukam, ze jsi opravdu vsemocnej :)))

Radek
Yes Iam