Notebook, TFT displej

Mam dotaz: asi tak pred tremi dny mi zacal cerne problikavat TFT display na noutbooku. Proste se displej zbarvi do cerna, ale ne uplne, pri trose snazeni prectu co je pod tim - vypada to, jako prikryte cernym zavojem. Nekdy pomaha pouhe zamleti s diplejem, nekdy se to stane z niceho nic a samo to take odezni. Nevim, co s tim.
Antivirem jsem projel cely PC 2x. Napada vas nekoho, cim by to mohlo byt?
Privitam jakoukoli radu. Diky.
PS: Wokna uz mam unaveny, ale ze by to bylo tim????
vodchazi ti displej ... to se mi stalo taky ... ale u PDA ... ty tranzistory vodchazej (1px/3 tranzistory), nejdriv davaj jinou barvu - tmavsi (mensi proud baze) pak se objevi zcela cerne tecky ... mozna se ti ale mezi folii a zobrazovaci matici dostalo neco co pusobi jako izolant - treba vzduch (neutopils ho, nemels ho v moc velky zime ... atp .) jinak nevym ... ps ... doufam ze pochodis lip ... to PDA ... stalo 26 000 (IPAQ) a skoncil v baziku za 6000,-- na dily ...
HM... To nevím, zatím se mi nic takovýho nestalo, pochybuji že by ti tady nikdo 100% poradil, nejlépe udělej pokud je v záruce okamžitě tam kdes ho koupil pokud ne, tak se alespoň někde poptej co s tím...
Me napada, ze by to taky mohl by nejaky spatny kontakt v privodu k displayi (kdyz pohasne naraz cela obrazovka a pak pomuze protrepani :)

Radek
Souhlasím.

Jen tak mimochodem, víte, že notebooky Compaq mají povolený limit až 20 vadných pixelů bez možnosti reklamace?
Pěkné ne? - Na bílé stránce se pak na vás může smát 20 červených teček :-)
No jo ... ale kdyz si clovek predstavi, jak se to vyrabi, tak klobouk dolu :)))

Radek
Diky. V zaruce to je jeste do podzimu (teda pokud je zaruka 1 rok) :-)), takze to zkusim zaridit. Uvidime.
Nout je starej necely rok, tak je me divny, ze by to odeslo tak brzo - i kdyz beha denne 12 - 15 hodin.
To může být ten důvod...