Jakou RAMku? (a HW vubec :])

Jsem lamička - jak mám zjistij, která RAMka je pro můj počítač nejlepší?
Jediný, ci vim, že mám 512MB a eště mám místo na jednu, a že, když si budu kupovat další, tak musí bejt taky 512Mb, abych to neusmažil... To je jasný, ale jaký další parametry musí ta nová RAMka splňovat - necchi to podělat...
Např. jak zjistim, jakou mám frekvenci ve sběrnici...?
"...možňující pracovat na sběrnici s frekvencí maximálně 333 MHz DDR..."
La-Ma ;-)
To musis mit napsany v papirech od kompu, anebo to zkus pres vlastnosti pocitace. Jsou na to i programky, ktery najdes na slunecnici.
Jo a jestli si chces koupit new ramku, muzes si klidne koupit i vyssi, treba 1024, ale musis si bud pridat vetracek, anebo odstranit kryt PC. To má i dalsi vyhody, treba ze ho muzes cistit atd...
Ale co ti muzu doporucit je, at pockas tak rok, a koupis to samy za polovic. Stejne jsem zatim nenarazil na hru, pro kterou by byli optimalni pozadavky vetsi, nez 512MB.
<HTML>Kentaur <i>ale musis si bud <b>pridat vetracek</b>, anebo odstranit kryt PC. To má i dalsi vyhody, treba ze ho <b>muzes cistit</b> atd...</i> - WTF LOL?

MyFlower: <i>tak musí bejt taky 512Mb, <b>abych to neusmažil...</b></i> - WTF LOL?

1. doporučuju se podívat do manualu na výrobce a model mainboardu, a jestli postrádáš manual tak nainstalovat <a href="http://www.sisoftware.co.uk/index.html?dir=&location=downandbuy&langx=en&a="> Sandra 2005</a> (diagnostika, detekce hw and features), zjistit si to samý a na webu výrobce se podívat na specifikaci (pokud ti to nevyplivne Sandra, jakože asi ne)

2. Až tohle zjistíš, kup si podle toho RAMku. A abyste nemleli pitomosti na veřejnosti tak taky doporučuju si přečíst <a href="http://www.pctuning.cz/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=26&Itemid=28">celou tuhle rubriku na pctuning.cz</a></HTML>
Co ma znamenat to - WTF LOL?
<HTML>Kentaur:
<ol>
<li>proč by musel být větráček na RAM? Kdes to vzal? Nikdy jsem to neviděl, maximálně pasivní headspreader u pamětí PC4000 protože jejich frekvence a časování je na 250Mhz - 500 DDR 8-4-4-3 a to by prostě normální pohyb vzduchu ve skříni neuchladil, a jednou možná na pamětích Mushkin a Corsair jsem zahlídnul větráček ale to je high-end s cenou kolem 10 000 Kč. Hlavně, podle tvého popisu - čim víc RAM, tim větší teplo? To je blbost. </li>
<li>To že si nenarazil na hru která má větší požadavky než 512 MB RAM je taky dmnc, všimni si, že na poli softwaru nejsou jenom hry. Podívej se například na oficiální HW požadavky na Windows Vista kdy doporučená hodnota RAM je 1GB. A nejen to, většinu programů na tvorbu hudby jako je Cubaste a Reason taky moc neprověříš s 512 RAM</li>
</ol></HTML>
>> "Stejne jsem zatim nenarazil na hru, pro kterou by byli optimalni pozadavky vetsi, nez 512MB."

Možná pokud hraješ jen hry z éry do quake II.

Navíc optimální požadavek na většinu moderních her je 2 GB :)

Ne ale opravdu dnešní hry jako Oblivion, Call of Duty II nebo i strategie jako Cilivizace IV sice na 512 MB běží, ale s 1 GB to je mnohem lepší. (To bych taky mohl říct že běží na grafice GF4MX440 protože to je pravda, ale rozhodně to není ani zdaleka ideální.)
A dokonce ani to 1 GB není dost, vidím to jak ukončuju Oblivion, připomíná mi to práci na 256 MB RAM v kanceláři kde při ukončování něčeho hodnou chvíli čekáš a posloucháš HDD jak natahuje plochu a ikonky.
hmm. To je běs. Jak ty hry jsou dneska náročný. Vůbec bych se nestyděl z toho postavit entry level server.
<HTML>no kdyby jenom hry, <a href="http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37972">tohle</a> vyžaduje 500W zdroj samo o sobě... Už by to chtělo nějaký alternativní zdroje, brzy dojde uhlí a ropa kvůli tomu</HTML>
Tak na tu Vistu teda bacha! Já ji mám a stačí mi 512. Jinak bych to nepsal.
<HTML>lol spustíš ji i na 256 ale neni to jaksi ono :)</HTML>
kentaur >> mno. Na celeronu 600 MHz se dá pálit a koukat se přitom na film (bez cuku) s 256 MB ram. Možná to někomu připadá jako nemožné, nicméně je to tak. Visty jsou ale poněkud žravé. Takže těch 256 je taková docela bída, ale jinde se s tim žít dá. Jinak když řikáš o tý elektrárně... http://store.pcpowerzone.com/pcpocotu1kwt.html :)))).
Majkls - to tak ale nemůžeš brát. Taky bych mohl říct že na 286 v DOSu a Win3.1 jsem dělal spoustu věcí a měl jsem 2 MB RAM a plně to stačilo a potom WinXP byly hrozně žravé když chtěly aspoň nějakých 256 a i na těch to je o život.
<HTML>Otazkou je, jestli od toho upgradu vyzadujes vetsi kapacitu nebo rychlost..
pokud oboje nekupuj dalsi 512mb ale kup dualDDR (1024MB) pokud to deska podporuje</HTML>
Tady toho nikdo moc o počítačích neví co?
Dexter: Ja myslim, že skaff a Richard jo, ale Kentaur ví hovno. :)

K tématu: Jak už bylo řečeno, měl bys znát frekvenci a časování té paměti co tam už máš. A koupit se stejnými parametry. Kapacitu si můžeš koupit jakou chceš, ale doporučuju tu větší dát do prvního slotu.


P.S. Mezi MB a Mb je rozdíl ;) ale to jenom na okraj :)
>Otazkou je, jestli od toho upgradu vyzadujes vetsi kapacitu nebo rychlost..
pokud oboje nekupuj dalsi 512mb ale kup dualDDR (1024MB) pokud to deska podporuje

nebo vyndej tu ramku,co tam mas, zjisti si, co mas za mainboard, vem to do obchodu, ukaz jim to a oni uz ti poradi...
<HTML>Dexter: Hlavne ze ty jsi predvedl sve znalosti :)
Nevim proc bych tu ja nebo nekdo jiny mel vykladat o frekvenci, nebo desitkach casovani kdyz stejne tazatel o tom nevi temer nic</HTML>
Nejjednodušší bude vzít celej komp a odnést někam do servisu, oni ti už poradí. ;)
2 Kentaur: Jenom tak pro zajímavost...WinXP má taky požadavek na 512 RAM a hodně lidí měla (má) je 256 MB RAM.S Vistou je to podobný ,jenže je několik verzí!Podporuje totiž grafický rozhraní Aero ,ale de to i bez toho...Navíc mi jeden týpek trvdil ,že mu de Vista v pohodě a přitom měl jen skin WinVisty...
Dexter: Minimální požadavky XP jsou 128 MB RAM. Doporučená 256 MB. To úváděl Microsoft v roce uvedení XP...
2 Quinix:
přesně tak. windows samy o sobě zabírají skoro tu 128čku a proto na hry (i obyčejnější) je třeba mít 256ku

2 Dexter:
plácáš blbosti

jinak windows Vista budou velmi zajimavy. sou to omalovanky nadruhou. tam budou opravdu potřeba dvoujádrové procesory -> jedno jádro bude vykreslovat grafiku, druhé bude třeba pracovat s wordem :-) co se týče paměti nevim, ale tipuju že se to opět o jednu mocninu posune. minimum:128->256 recommanded: 256->512
Marcus Flintus - ty taky plácáš blbosti (ohledně těch dvoujádrových procesorů).
když tohle bylo myšleno s nadsázkou, jako vtip... a na druhou stranu zas uplně taková blbost to nenji.
co mate vsichni s tema dvoujadrama?
ja nemam dvoujadro a staci mi to :P (mam s bidou jedno jadro..)

btw, visty se mi nelibej.. po preceni jednoho clanku na linuxsoftu, kde bylo, ze GF4 s 128MB DDR nestaci pro beh AEROa sem si rek, ze Visty sou hnus a zavrhnul sem je..
S cim prijde MS potom? Windows Twreda ? Jaky budou novinky, kdyz AERO je "uz" ve vistach?