MacOS X

Cau,

ma nekdo zkusenosti ci dokonce denne pracuje s MacOS X? Co rikate na WindowsOS x UNIX-likeOS x MacOS X? <zadny-flame>Vim ze to bude tezke, ale kazdy napiste jen svou zkusenost</zadny-flame>. Diky!
Tak jenom takovej malej uryvek z konverzace s kamosem na toto tema:

...
(14:55:02) :  koupil sem si maca jenom s tim ze na nej pudou installnout xp
(14:55:12) :  protoze bez tech se clovek proste nevobejde
(14:55:14) :  cekej :)
(14:55:19) Donny:  ale obejde ;)
(14:56:16) :  a jak sem zapnul tu bilou krabici tak tam skocil osx a zacal se mi libit ....
no a konci to takhle:
mam ho asi tri mesice, a za tu dobu sem xp zapnul asi petkrat
(14:57:12) :  fakt uplne nadherne promakany, s prehlednym ovladanim, nadhernou grafikou a stabilni jako prase
(14:57:40) :  xp proti tomu spatlanej srac se kterm se nepohodlne pracuje a furt to pada
(14:57:51) :  jenom icq mi to schodilo asi trikrat
(14:58:00) Donny:  jako xp?
(14:58:07) :  jojojo
(14:58:11) Donny:  :D
(14:58:13) :  osx mi nespad ani jednou
(14:58:18) :  a nespadne, verim tomu :)
(14:59:05) :  prirovnal bych to ke kalkulacce, nebo necemu podobne spolehlivymu, uz se ti nekdy hrabla kalkulacka?  navic, MAC ma taky firmware :)
(14:59:21) Donny:  :D
(14:59:52) :  proste a jednoduse, dokud me fel nedonuti nakym svym dementnim programem typu matlab, J builder a podobny srace, zapinat xp tak je ani nechci videt
(15:00:05) :  jediny s cim mam trochu problemy sou video kodeky
(15:00:21) :  ale je to nejspis jenom tim ze nemam cas si je sosnout z netu, jinak naaaaaaaadhera:)
(15:00:25) :  lahuuuuuuudka :)
(15:01:22) :  a ta grafika, kam se hrabe linux
(15:01:25) :  :))))))))
(15:01:31) :  to se musi videt proste
(15:01:41) Donny:  to je fajn. no ja mam s linuxem podobnou zkusenost. WinXP mi porad zamrzaly, ale pred nedavnem jsem se jich nadobro zbavil a musim rict, ze kubuntu mi zatuhlo jenom jednou, a to kvuli alfa verzi amaroKu, kterej stacilo shodit a vsechno bezelo, jak ma. Ted mam system presne k obrazu svymu-co se tyce vzhledu, ovladani, chovani...
(15:03:31) Donny:  btw mac os x ma taky unixovy jadro.. jedna z dobrych veci na linuxu je, ze v X si grafiku muzes nastavit takovou, jaka ti vyhovuje. V XP to tedy jde taky, ale musis si na to sehnat nejakej cracknutej program, a stejne ti potom vykon celyho systemu klesne na pulku...

...

(15:08:16) :  jako proste osx je krasne delanej na jednoduchy, stylovy pohodlny kazdodenni ovladani
(15:08:24) :  oproti xp je to neco uplne jinyho
(15:08:31) :  hlavne je radost se na to koukat
...
mno. já si rejpnu. Mekáč je trošku elitářskej os :) Ale jinak, pokud člověk požaduje, aby to fungovalo a zároveň to bylo posix compliant nemohu dělat nic jiného, než doporučit ti macos. fajn je nejen grafika, ale celý multimedia. mekáče měly pře 5 lety, na co se teď widle wista chystaj (co se grafiky týče). A je to kult :) linux je taky fajn, ale ty multimedia a grafika sou oproti mekáči v pravěku.