ICQ moje verze

Chtěl bych si udělat vlastní ICQ, potřebuju vědět, jaký to používá proměnný a tak a jak to funguje. Je možný to někde zjistit? Chci udělat něco jako alternativní ICQ, programovat umim.. jen tohle potřebuju vědět :) THX
Mohl bys ještě jednou vysvětlit co že to vlastně chceš? Udělat svůj vlastní komunikační protokol? Nebo svůj vlastní SW využívající existující ICQ protokol? A jak myslíš ty proměnné? :O
svůj vlastní SW využívající existující ICQ protokol

já to jinak vysvětlit neumim :)
tak to si pekne maknes, ICQ nema otevrenej protokol, zadna dokumentace dostupna neni. navic ho kazdou chvili meni.

takze ti asi nezbyde nic jinyho nez vykuchat zdrojaky nejakyho free clienta z linuxu (nicq, kopete,...) , a trochu to uzpusobit.
<HTML>Protoze po tom protokolu neslape nic nez ICQ bylo by mozna nejjednodussi ten port odposlechnout a zjistit jak se posilaji data. Nejspis to bude binarne (ve strukturach) takze ti to bude uplne nanic :D
Popis protokolu je na: http://iserverd.khstu.ru/docum_ext/icqv5.html

Jinak tvuj dotaz zni tak amatersky ze pochybuji jiz o tom ze se ti ten klient alespon naloguje</HTML>
http://iserverd.khstu.ru/docum_ext/icqv5.html to ti taky na nic nebude, pac icq uz ma verzi 8 nebo 9 (mozna jeste novejsi) a NENI zpetne kompatibilni
<HTML>On ale nepsal ze chce aby jeho klient komunikoval se stavajicim ICQ</HTML>
Zapomeň na ICQ a napiš radši něco pro jabber :) ten je aspoň popsanej ve standartech. ICQ je paskvil.
No v minulosti jsem si jen tak prohledaval komponenty k Delphi a nasel komponentu, ktera umi vytvorit klienta pro komunikaci s ICQ. Jenze to byly jen zakladni prikazy (pripojeni, seznam, zpravy).
Ale jak rikam. Je to uz davno a dnes se ICQ protokol neustale meni, takze cela tahle saskarada je k nicemu.

Pokud umis perfekne programovat (na urovni systemu), tak zkus zdrojaky Mirandy, konkretne plugin icq.dll. A naprogramovat klienta podle nej.
<HTML>Mno Miranda je imho opensource takze...</HTML>
Tak to je jedno já to nějak pořešim jinak dík za odpovědi ale asi to bude těžký. Tak zatim nic no nic já jsem ted vozralej tak zejra napísu
Takže jak pak funguje Miranda, když to nejde nijak jinak udělat? Prostě někde to musí bejt vysvětlený nebo tak nějak...
>> Takže jak pak funguje Miranda, když to nejde nijak jinak udělat? Prostě někde to musí bejt vysvětlený nebo tak nějak...

Zbynek: poucis me? kde to muzu najit?


Pokud de o zdrojaky mirandy, tak aby to fungovalo, tak se musi stahnout z CVS na sourceforge.net, zdrojaky co jsou na miranda-im.org jsou stary

ale uz vidim jak tady Zbynek bude studovat zdrojaky, kdyz jenom ta cast pro ICQ protokol ma vic jak 1.2MB

PS: Zbynek: kdyz si rikal ze umis programovat, doufam za ovladas i WinAPI, ne jenom to klikatko Visual Studio od MS
Mike - jak už říkal i Richard - podle formulace dotazu to právě moc nevypadá že by programovat uměl.
kurnik sopa ale porad mi nejak unika pojinta co z toho budes mit? nebo myslis ze udelas neco lepsiho nez je momentalne k dispozici?