Anketa

Zdravim vsetkych,
chcel by som poziadat o pomoc pri rieseni mojho problemu. Na mojej stranke som si zriadil anketu (http://jarosevcik.borec.cz) a v Opere mi tato anketa nefunguje tak ako ma. Vo vsetkych ostatnych prehliadacoch, ktore mam nainstalovanie, anketa funguje...

Popis problemu:
Po oznaceni odpovede php skript vykona co treba a zobrazi sa dakovna stranka s odkazom na navrat na hlavnu stranku. Ak by niekto chcel opatovne zvolit odpoved, v Opere to uz nebude fungovat. A dokonca nefunguje ani zmazanie cookies a cache. (Normalne mozete hlasovat lubovolne krat)

Prosim poradte, ako som uz napisal, v ostatnych prehliadacoch to funguje.

PS: php skript je ok a nikde v nom nezistujem meno prehliadaca a takisto neoverujem, ci uz ste hlasovali alebo nie...
"Po oznaceni odpovede php skript vykona co treba" PHP běží na serveru, takže mu je úplně jedno jestli používáš O, FF, nebo cokoliv jiného. Tvůj problém bude někde trošku jinde a to v samotné podstatě ankety. Kontrolovat (ne)hlasování pomocí (ne)uložených cookies je strašně nespolehlivý a většinou se tohle řeší pomocí IP adres - není to sice úplně dokonalé zabezpečení proti opětovnému hlasování, ale co je, že? ;)

Dle mého názoru by nebylo od věci anketu přepracovat (víš že jeden PHP soubor zvládne zpracovat i víc různých požadavků?).
ja viem, ze php bezi na serveri a teda, ze spracovanie kodu nezavisi od prehliadaca, ale prave o tom to je...
V prehliadacoch to funguje, ALE az na jeden. :-( Podla mna problem bude asi v tych cookies, ale neviem preco to blbne prave na Opere.

A co sa tyka zabezpecenia hlasovania cez IP, rozmyslal som o tom a asi to tak spravim. Lenze podla mna takto problem uplne neodstranim (vlastne, spominas to aj ty...)

Takze dakujem za radu, pojdem anketu prerobit.

PS: Mozes mi napisat viac o spracovavani viacerych poziadaviek v php?
Bud sem na forum, alebo (asi lepsie) na email: jaroslav.sevcik@centrum.sk

Este raz dakujem
"PS: Mozes mi napisat viac o spracovavani viacerych poziadaviek v php?"
Nehledej v tom žádnou složitost, prože v podstatě jde o tohle:
ty máš ve své anketě pro každou možnost odpovědi jeden soubor - např. ano.php pro souhlas a ne.php pro nesouhlas. Takže se soubory "spojí" do jednoho a podle vstupních parametrů provedeme pořebnou funkci. Malý příklad:

<?php
if($_GET['volba'] == 'ODS') echo 'Hlasoval jsi pro ODS';
elseif($_GET['volba'] == 'ČSSD') echo 'Hlasoval jsi pro ČSSD!';
elseif($_GET['volba'] == 'KSČM') echo 'Hlasoval jsi pro KSČM!';
else echo 'Chceš hlasovat pro:<br>
<a href="?volba=ODS">ODS</a> | <a href="?volba=ČSSD">ČSSD</a> | <a href="?volba=KSČM">KSČM</a>';
?>

Princip snad pochopíš.

Pro rejpaly: lepší téma "ankety" mě zrovna nenapadlo, jde to napsat i líp, ale ty podmínky se mi zdají pro amatéra lépe pochopitelné.

PS: jedno nepsané pravidlo "nevěř žádným datům od uživatele". Sušenky (cookies) jsou snadno podvrhnutelné, proto pokud nemusím - nepoužívám ;)
to som aj chcel urobit - hlasovanie len cez 1 subor + parameter. Ale kedze som v php len zaciatocnik, nevedel som ako na to. Teraz uz viem. Hlavne je to $_GET[േ'meno_parametra'].

Dakujem, pomohol si mi...