pripojeni k netu

Cau, nasi maji doma pripojeni k netu. Maji ale starej komp, na kterym se neda parit pres net. Bratr si kdysi donesl bednu od svyho kompu a slapalo mu to bez problemu, kdyz jsem se tam ale snazil pripojit muj notas, tak mi to nejelo. Nevite co a jak bych mel udelat, aby mi to jelo?
nastavit správně parametry připojení, a zkusit pochopit, že na takhle formulovanou otázku se nedá rozumně odpovědět
"Nevite co a jak bych mel udelat, aby mi to jelo?"
Přišroubovat k tomu kolečka. Potom to pojede ...
ale pani programatori, nerozumite?
Mam vam to napsat ve strukturovanem jazyce? Chodite taky nekdy mezi lidi? Rozumite tomu, co si povidaji?

klasicke pripojeni sitovym kabelem, pridelovani IP adresy DHCP serverem.

1. PC rodicu - pripojeni ano, warcraft ne
2. bratrova case - pripojeni ano, warcraft ano (bohuzel tato moznost uz neni dostupna)
3. muj notebook - pripojeni ne, warcraft ano

Tak co je to uz srozumitelnejsi?

Jeste se na to podivam, ale mam pocit, ze uz jsem vse vyzkousel - vse co bylo v mych znalostech. Tak jsem se jen chtel zeptat, jestli nekdo nemel podobny problem.
ono pripojit kabel nestaci

- DHCP je poskytovatele, nebo vlastni router? pokud poskytovatele, umoznuje vas ISP pripojeni vice PC? neni tam nastaveni na MAC adresu?

- jses si jistej ze je ti pridelena "realna" ip adresa?
no ja tomu zas tak nerozumim, vlastni router nemam, je to pridelovano od poskytovatele.
A taky a hlavne vim (a uz se trochu opakuji), ze prisel bratr (totalni laik) se svym casem, vymenil ho za puvodni case, kabel pripojil do sitovky (nevim presne jak se mu rika, ale je to ten klasicky bili lan kabel) a slapalo mu to. Prijdu ja, zkusim to samy a me to nejede. Tudiz myslim si, ze na MAC adresu to nastaveny neni, ze by to melo brat jakykoliv PC, ale to jsou jen domenky a vysledek je takovy, ze mi pripojeni nejede.
Ono je mozne, ze za tu dobu neco zmenily. Takze to, co predtim slo, uz nemusi jit dnes.
Pokud sit pouziva DHCP, tak bych zkusil na tvem notaku zjistit, jak je ten vuec nastaveny. Windows ma takovou vlastnost, ze muzes nastavit sit pevne nebo dynamicky pomoci DHCP. Pokud mas sit nastavenou pevne (to jest pevne pridelenou najekou IP adresu), tak je pak jasny, ze sit nepojede, ponevadz IP adresa neodpovida skutecnosti. Pokud je sit tveho notaku nastaven dynamicky (zadne pevne nastaveni) a presto nefunguje, tak hledame chybu jinde. Zkusit zmenit MAC adresu notaku na MAC pc rodicu. Pokud nepomuze, tak zkusit vyradit firewall, pripadne dalsi na pozadi pracujici sluzby. Pokud ani to, tak vyhledej technickou podporu ve tvem blizkosti v podobe kamosu, sousedu a pod.

PS: Chodime mezi lidmi, ale tvoje otazka zni az moc amatersky a vseobecne, ze nevime o cem ta otazka jako ma byt. Tamto jede, ale tamto nejede. Proc? Jak mame vedet co jede a co nejede a proc to jede ci nejede. Nejede auto? Nejede windows? Nejede sit? Proc nejede sit? Neni zapojeny kabel? Je tam nejaka sit? Ma to nejakou adresu? apod. Proste na tvou otazku je more nejasnych odpovedi.
vytky beru, dik za rady, zkusim se v tom prohrabat. Zkusim neco s tim firewalem, pac si ted vzpominam, ze to pripojeni slo, ale asi tak 0,1 kb/s coz mi prislo divny.