PC "sestava"

Před dávnou dobou jsem doma dělal čistku v nepotřebných součástkách ze starých PC. Teď jsem tady našel trosky počítače, který mi bezvadně sloužil několik dlouhých let a letos na jaře jsem ho vyměnil za výkonnější. Je mi to líto vyhazovat, protože je to plně funkční a výkonově to ještě není tak zaostalé. Po bazarech to nikdo nechce, tak to chci zkusit tady (doufám, že to moderátorům nebude vadit).
Jde o:
* základní deska - Epox EP4PCA3+ (http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?cid=6&id=779&pg=)
  - deskce sice před dvěma lety dosloužily kondenzátory, ale jsou tam neuměle napájené nové a deska je 100% funkční a stabilní
* procesor (mám dva, tak si můžete vybrat)
 - P4 2,6GHz (http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL6WH)
 - Intel Celeron D 2,66GHz (http://processorfinder.intel.com/details.aspx?sSpec=SL7KZ)
 - mám k tomu i chladič AC SuperSilent4 Ultra TC
* 2x 512MB DDRII / 400 Kingston

Foto:
http://manual.wz.cz/download/P101.jpg
http://manual.wz.cz/download/P102.jpg
http://manual.wz.cz/download/P103.jpg

Cena: dohodou - nabídky pište sem ;)
na takove inzeraty, cena dohodou, v podstate nereaguji :)
Bud tam napis priblizne XX a dohodou nebo napis jen XX.

'před dvěma lety dosloužily kondenzátory, ale jsou tam neuměle napájené nové'
Tatka to dela tak, ze nade desku, kde jsou dobre a je vymeni. Coz znamena, ze nejsou nove. Otazka je, jak je to ve tvem pripade.

U Pc mne zajima:
Cpu
Ram
Disk
Grafika
Deska
Sitovka
(model, parametry)
pripadne system, verze
a cena

Neuvedl jsi:
Disk
Grafika
Sitovka
system
cenu
peta: "Tatka to dela tak, ze nade desku, kde jsou dobre a je vymeni. Coz znamena, ze nejsou nove. Otazka je, jak je to ve tvem pripade."
V mém případě je to tak, že jsem koupil vysokofrekvenční kondenzátory stejných parametrů jako původní (jenom trošku lepší co do kvality), staré vytrhal a napájel nové. Je sice pravda, že nevypadají tak hezky jako ty původní, ale fungují. Schválně jsem desku nechal projít zátěžovými testy a ani po 24h full load nespala. Zkoušel jsem i OC a to taky bylo v pohodě.

Jak jsem psal: jsou to pouze bytky z mého starého PC - mám pouze desku, 1gb ram, a CPU. Zbytek už nemám (nebo ho mám v novém PC).
Funkční PC se z toho dá poskládat celkem snadno - seženeš grafiku do AGP, disk, zdroj a můžeš jet...
... pokud jde o OS, tak ti k tomu klidně vypálím instalačku SUSE Linux 11.0 =)

Ke každé komponentě jsem uvedl link na stránku se specifikacemi + foto aby jsi se mohl přesvědčit.

Co do ceny, tak si myslím, že minimum 500Kč je tak akorát, aby se mi vyplatilo to vůbec balit a táhnout se s tím na poštu. Na druhou stranu se vyšším nabídkám nebráním ;)
Peta: Ty jsi ale pěkný kvítko :)
Proč by měl Tom (a vlastně kdokoli) ještě uvádět disk, grafiku, síťovku a systém? Nenapadlo tě náhodou, že tyto komponenty neuvádí, protože jeho sestava to nenabízí. Pojem sestava nemusí nutně znamenat kompletní počítač. V obchodě je jasný, že sestava by měla být kompletní, ale bazary, či inzerce nemusí nabízet komplet. Prostě tady jde jen o to zbavit se nepotřebných věcí.

Jinak přidávám se k reakci Toma v jiném vlákně. Další n-řádkový příspěvek s téměř nulovou vypovídající hodnotou :)
Vzal bych všecko za 500, ale dobírkou, šlo by? Tzn dobírka vyjde asi na 150,-, takže řekněme 700 vč. dobírky?

ICQ: 284-758-490 :)
OndraSter: s ICQ nejsem kamarád (dokonce ani ICQ transport mi nefunguje). Pokud máš možnost ozvi se na .tom@jabber.cz (opovaž se tam psát email :))
Tak jsem se ozval (ondraster@jabber.southprague.net).

Co je jabber vím :)
Hmm ...
... vim že je to blbý, ale porucha bude někde na mém přijímači :( Zprávy ode mě sice chodí, ale ke mě ne :((

Pokud můžeš, ještě jednou, ale tentokrát na email : .tom@seznam.cz (i s tou tečkou na začátku). Díky a sorry za potíže :/
Tomik (tom.czweb.org)
'Je mi to líto vyhazovat, protože je to plně funkční a výkonově to ještě není tak zaostalé.'
Predpokladem plne funkcniho stroje je plne vybaveni. Nejdriv pise o soucastkach a pak pak o plne funkcnich neco.
Ber to tak, ze mi to nebylo jasne a tak jsem se zeptal.
grafika - 1000 az 5000
zdroj - 500
disk - 3000
sitovka - 500

to, co nabizi ma hodnotu
(skrin - 100)
proc - 500 az 1000
deska - 100 az 500 (protoze je upravovana)
ram - 100 az 500
Tyto komponenty pro mne v podstate nemaji cenu.

Sitovka se da pouzit kdekoliv, AGP grafika temer take, disk jo, zdroj totez.
Skrin, dneska se da koupit s lepsim rozlozenim i ze zdrojem. Do ni nemusi pasovat deska. Deska, ikdyz s novymi kondiky, muze kdykoliv odejit. Daval bych ji ale jeste 2 oky nez si vzpomene dalsi kondik, ze uz toho zazil dost. :) Procesom moc do jine desky nenapasuje. Ramky tez, pokud ta deska je starsiho typu. Ale myslim, ze by se dali pouzit.

V bazaru dily nevemou, leda by jim prinesl pocitac, ktery zapne a nabehne, nejlepe win. Linux by se jim nemusel libit :)
Jé, já psal na tom@jabber.cz, ta tečka jsem myslel, že je omylem a že to měla být dvojtečka :))

Teď by to snad mělo dorazit... Momentálně jsi offline..?

No, napíšu na mail ;-)
This is an automatically generated Delivery Status Notification

Delivery to the following recipient failed permanently:

.tom@seznam.cz

Technical details of permanent failure:
PERM_FAILURE: Google tried to deliver your message, but it was rejected by the recipient domain. We recommend contacting the other email provider for further information about the cause of this error. The error that the other server returned was: 501 501 Invalid email address. (state 14).

hm ?! My se snad nedomluvíme :D
<HTML>Jo, adresy s tečkou na začátku jsou hnus...</HTML>
Kámoš mi před asi 2ma hodinama napsal, že upgraduje a prodává svý D805, 3GB DDR2 a 955X desku, takze bohuzel tohle nejspis padne, tohle je zajimavejsi nabidka, navic ji nebudu mit postou ale primo osobkou..

Sorry za nadeji ze se toho zbavis..
ok, nabídka stále trvá. Abych to neprotahoval - když se toho do - řekněme - soboty nezbavím, tak to nechám zrecyklovat.

Nípal: je to hnus, velebnosti! =)
Tak dobrá... zájem není - prosím moderátory o smazání. Sestavu beru a jedu jí odevzdat na sběrný dvůr.
<HTML>Zamykám.
<style>
form {display:none;}
</style></HTML>