Aktualizacia stranky na pozadi

Dobry den,
potrebujem urobit na jednej casti stranky (napr. v iframe) nejaku aktualizaciu stranky na pozadi. V praxi by to malo fungovat podobne ako ICQ-ak sa niekto prihlasi program to zaregistruje hned.Teda potreboval by som ten iframe obnovovat napr. kazdych 5 sekund, alebo na pozadi kazdych 5 sekund testovat ci sa nieco nezmenilo.

Napadlo mi riesenie obnovit stranku kazdych 5 sekund napr. pomocou JavaScriptu - reload(false/true) , alebo pomocou Meta tagov, alebo niecoho podobneho... ale vzdy sa stranka znovu nacita...

Mojim cielom je aby sa to obnovovalo iba ak sa stranka zmeni, alebo aby ta kontrola bezala niekde na pozadi bez toho, aby sa stranka nacitavala zas a zas... neviem ci sa to na webstranke vobec da, ale ak by to niekto vedel, napiste.

Vopred dakujem
To, co hledas se jmenuje AJAX (Asynchronní JavaScript and XML).
Vše co k tomu potřebuješ vědet, najdeš na netu :) - zkus například nějaké linky z wiki http://cs.wikipedia.org/wiki/Asynchronous_JavaScript_and_XML
kazdych 5 sekund
Do 5 sekund se nemusi zobrazit stranka. Pro chat pouzivam minimum 17, 15 se mi nezdalo dost pekne :)
Dakujem freeze toto som hladal.
A peta tych 5 sekund bolo obrazne, to je detail, ktory sa nakonci dorysuje podla potreby,ale dik za radu