Poradíte mi s tím?

Dobrý den. Chtěl jsem si udělat rozbalovací menu. enže dělám jen s HTML a na jednom foru my poslali kod pro rozbalovací menu, jenže je to pro CSS. Já s CSS nedělám a ani to neumím. Napsali mi:

Vždyť TI to tam píšou
Stahni si ten soubor dropdown.css a pak si do té stránky vlož (do <head>)

<link rel="stylesheet" media="all" type="text/css" href="css/dropdown.css" />


Kdyžtak si uprav to href pokud to nebudeš dávat do složky CSS


Prosím o vysvětlení. Děkuji moc!
<HTML>Vysvětlení čeho? O CSS se tam nic nepíše. Jedná se jen o práci se soubory, vložení jednoho řádku do HTML kódu a úpravu cesty k souboru tak, aby odpovídala tvé skutečnosti.
</HTML>
<HTML>A dali ti i vlastní html kód toho menu? Nejspíš ano, takže ho vlož na místo, kde chceš menu, uprav položky podle sebe a je to. Samozřejmě tam musíš mít i ten výše zmíněný řádek v <head> a ten css soubor.</HTML>
Jaký CSS soubor? Žádný nemám...
<HTML>Viz<br>
<i>Stahni si ten soubor dropdown.css</i></HTML>
"Stahni si ten soubor dropdown.css" je v tom pripade potom k cemu?

___
Nejdulezitejsi je umet ČÍST. To se učí děti na základní škole.
dělám jen s HTML... Já s CSS nedělám a ani to neumím.
:)))

1. jakpsatweb.cz - zalozka CSS

2. pracovat s HTML bez CSS postrada smyslu, v dnesni dobe. To tak pred 30ti lety, kdy CSS zrejme neexistovalo.
<head>
<style>
H3 {color:#f00; font-size:100%;} /*tim rikam, ze vsechny nadpisy H3 budou cervene*/
</style>
</head>
<body>

<h3>Nadpis</h3>
<p>text</p>
<h4>Nadpis</h4>
<p>text</p>
<h3>Nadpis</h3>
<p>text</p>

</body>

3. totez muzes udelat vlozenim externiho CSS, viz
<link type="text/css" href="css/dropdown.css" />
Vytvoris slozku css/
Vytvoris soubor dropdown.css
Do nej napises
H3 {color:#f00; font-size:100%;} /*tim rikam, ze vsechny nadpisy H3 budou cervene*/

Vratis se tam, kde mas slozku css.
Vytvoris soubor stranka.htm, do nej napises:
<head>
<link type="text/css" href="css/dropdown.css" />
</head>
<body>

<h3>Nadpis</h3>
<p>text</p>
<h4>Nadpis</h4>
<p>text</p>
<h3>Nadpis</h3>
<p>text</p>

</body>

A vysledek by mel byt tentyz.
Podobne to bude s tvym menu. To menu ma HTML kod a CSS kod.
Rozbalovaci menu v CSS jsem sice jedno videl, ale to reseni se mi prilis nelibilo. Je mozne pouzit csshover.htc do CSS, ale to je uz JS kod a je dobre vedet, ze je to JS kod, kdyz je pridan pres CSS. A je to lepsi reseni.

A uplne nejlepsi reseni je vytvorit UL LI strom a aplikovat na nej JS kod, ktery jej pretvori na rozbalovat strom nebo menu. Vyhoda je, ze bez JS bude ten UL LI stom celkem vhledove pekny a hlavne pouzitelny.
=peta=
Zapomnel jsi zminit, ze pokud nemas obrovske mnozstvi polozek v menu (napr 30) a malo kategorii (napr 4), tak je lepsi rozbalovaci menu nepouzivat vubec ;) :D
<HTML>2peta: není nad to být mimo téma v Mimo téma :-) Raději už mlč a přečti si znovu dotaz.</HTML>
Vím, že je to blbý, ale mohl byste mi někdo trošku podrobněji vysvětlit, jak se tvoří CSS? Jakpsatweb.cz mi nuijak nepomohl...Dík
=Martin=
Vsechno potrebne najdes na http://www.jakpsatweb.cz/css/css-uvod.html
Pokud budes pokracovat postupne, nebudes s tim mit zadny problem ;)

Pokud to vsak nepochopis, doporucuji vratit PC do obchodu s pozadavkem na vraceni penez..
<HTML>Líp jak jakpsatweb ti to nikdo nevysvětlí, je to tam popsáno víc než podrobně. Na <a href="http://www.jakpsatweb.cz/css/">http://www.jakpsatweb.cz/css/</a> začni čtením Základního kurzu a pak pokračuj dál. A zkoušej, zkoušej, zkoušej.</HTML>
O.K., už čtu. Jen bych se chtěl ještě zeptat na jednu věc. Můžu to psát normálně v FrontPage, než se to naučím? Jde mi o to, že s žádným jiným programem neumím pracovat. A ještě nechápu jednu věc... Tady čtu, cituji: "Vytvoří se soubor, který se pojmenuje třeba styly.css. V něm bude pouze tento text:" Jak mám vytvořit soubos style.css, aby to byl soubor CSS? V čem se to dělá? Děkuji
<HTML>Ve FrontPage to psát můžeš. Je to obyčejný textový soubor, takže ho klidně vytvoříš podle mě i ve FrontPage. Při ukládání mu akorát dáš příponu .css (doufám, FrontPage nevlastním).
</HTML>
=Martin=
Vzhledem k pouzivani FrontPage te tipnu na obycejneho windows usera..
v tom pripade staci "pravy klik mysi" -> "soubor nový" (případně "textový soubor"). Na nej kliknes, v kontextove nabidce zvolis editovat a prejmenujes na napr. "mujstyl.css". (bez uvozovek)

Pochopitelne predpokladam, ze mas zobrazovane vsechny pripony souboru.. (at nemas nahodou mujstyl.css.txt)..
Takže jsem konečně dočetl celý článek o CSS. Jesli jsem to správně pochopil, je to pouze zapisování kódu do editoru. Akorát jsem nepochopil jednu věc. Když si mám vytvořit ten .....*.css soubor, a v CSS kodech k němu dát odkaz : "Do hlavičky html dokumentu, který chci stylem ovlivnit, musím napsat odkaz na tento soubor:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styly.css">"
To se vyhledá v databázi , kde mám uložen web? Děkuji
=Martin=
Zadnou databazi sem netahej. Zrejme ti ze článků něco uteklo..

html soubor (napr. index.html):
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs">
<head>
<title>titulek</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
...(dalsi hlavicky)
<meta name="robots" content="index, follow" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styly.css">
</head>
<body>
.... (tady mas prakticky cely obsah stranky)
</body>


css soubor (napr. styly.css - podle predchoziho html souboru..):
body{background:green;font-size:20px;}
h1{color:blue;background:yellow;}
h2{color:#000080;}
div{background:red;}
p{font-weight:bold;}

Proste pouzitim toho zmineneho radku (link rel...) v html souboru oznacis, ze zaroven s timto souborem se bude zpracovavat css soubor styly.css. Kapisto? ;)
<HTML>Přirovnal bych to k <a href="jina_stranka.html">. Je to srozumitelnější?</HTML>
Thalia ♀ (moderátor)
Myslim, ze by si mela precist znovu dotaz. Ten clovek donedavna nevedel, co je CSS a k cemu je to dobre a ze bez toho delat webku znamena stravit more casu upravovanim HTML kodu o ruzne obrazky, barvicky...
Takze jsem se mu pokusil strucne vysvetlit, k cemu je to dobre a jak se to pouziva. Samozrejme jsem nevedel, ze pouziva frontpage, kde s tim muze mit trosku problem.

Martin (vtuning.kvalitne.cz)
jakpsatweb.cz - css - podzalozka Priklady
Si zkopiruj nejaky priklad do poznamkoveho bloku, uloz jako html treba na plochu a spust. A zjistis, co ti to dela. Totez muzes udelat s mym prikladem, jen to nemam testovane.

Frontpage - pro zacatecnika se to da pouzit. Mozna se to tam da resit v CSS tez. Ale spis bych presel na poznamkovy blok (notepad), pripadne si stahni notepad++ nebo pspad.
Frontpage bys musel prepnout, aby ti zobrazil HTML kod a dopsat do kodu par veci, aby se dalo CSS pouzit. Mozna to jde vyklikat , netusim, ja ten editor nemam. Ja mam editor, co mi obarvuje html kod podobne jako na diskuse.jakpsatweb.cz . Se mi lepe pracuje primo s kodem, mam vse pod kontrolou.
Kazdopadne, jestli si na to netroufas, zustan u front-page

soubor.htm
soubor.css
Oba jsou to textove soubory, pouze maji jinou priponu a textovym editorem muzes menit oba (na rozdil od souboru DOC a XLS, treba, kde na kazde potrebujes jiny program). Co se tady ptas na databazi, tak bych rekl, ze ted lidi nechapou tebe :) Kdyz se zminis na foru o webu o databazi, tak si lide predstavi PHP + MySQL program/jazyk a ty tvrdis, ze neumis ani HTML jazyk. V podstate je to jako bys rekl, ze pises v cinstine a tvrdis, ze umis jen cestinu. To trosku lidi zaskoci.

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="styly.css">
...zapsany do HTML souboru (soubor.htm) znamena, ze si ma stranka html pozadat na serveru o soubor styly.css , ktery, pokud tam nenajde, tak jej nepouzije. Jinymi slovy je to propojovani na vnejsi soubory. A dela se to pro to, aby jsi pro 5 stranek nemusel stale opakovat stejne nastaveni stylu (css).
Thalia ♀ (moderátor)
Reknu to jeste jinak. Vy odpovidate cloveku na dotaz, aniz by jste mu vysvetlili, na co se vlastne pta a jak jeho dotaz chapete. Podle jeho dotazu je jasne, ze nemel potuchy, co vlastne chce a jak to ma resit.

Martin (vtuning.kvalitne.cz)
Jeste bych se vratil nahore k dotazu...
"Stahni si ten soubor dropdown.css"
Nevim, kde ti to kdo povidal, ale pokud se jednalo o HTML stranku, tak by to znamenalo:
* klikni na menu prohlizece Zobrazit - HTML kod
* najdi si radek, kde je uvedeno dropdown.css (menu Zobrait/upravy - vyhledat text = dropdown.css)
* tam bude asi radek
<link rel="stylesheet" media="all" type="text/css" href="css/dropdown.css" />
* kde href="css/dropdown.css" je relativni adresa souboru dropdown.css
Takze, kdyz chces ciskat soubor dropdown.css , pak musis zadat
http://adresa_stranky/css/dropdown.css

Napriklad stranka tohoto fora
http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=4&i=48423&t=48423
obsahuje
<link rel="STYLESHEET" type="text/css" href="include/phorum.css">
Odkaz na CSS pak je:
http://www.webzdarma.cz/forum/include/phorum.css
Ju?
(read.php?cokoliv je soubor read.php a parametry pro php, to vse pryc po lomitko)

Bohuzel jsi adresu stranky o ktere je rec neuvedl, tak se da tezko diskutovat o tvem menu.
Bylo to na fóru jakpsátweb.cz . Takže jsem z toho, co jste mi tu napsali pochopil, že CSS není vlastně potřeba. Je to pouze zjednodušení tvorby webu? Díky
Obávám se, žes to pochopil špatně.
=Martin=
V zasade mas pravdu, je to pouzze pro zjednoduseni tvorby. Jenze bez CSS neudelas vizualne pekny web ;) (protoze zastarale atributy HTML 4.01 na to nestaci..)
Martin: HTML máme na to, abychom uveřejněnému textu dodali strukturu. To znamená tady je nadpis, tady podnadpis, tady odstavec, tohle je seznam, zde je tabulka a tady obrázek. Většina prohlížečů takový web dokáže normálně zobrazit. Nadpisy udělají větším písmem, dají je na samostatný řádek, seznamy jsou očíslovány nebo s odrážkami, tabulka vypadá jako tabulka.

Jenže takový web vypadá obyčejně, chybí mu design. Můžeš se na design vykašlat a nechat to tak. Pokud bude zajímavý obsah webu, čtenáře si jistě najde.

Pokud však chceš dodat nějaký vzhled, je dobré se naučit CSS. Stačí postupně, třeba vybrat si barvu pozadí, písma, velikosti písma, orámování tabulky, zobrazení seznamu apod. Později můžeš stále ten vzhled vylepšovat a třeba jednotlivé bloky i pozicovat.

Někteří tvůrci však CSS neuznávají a používají dnes už zavržené metody, např. stylování textů značkami <font>, pozicování tabulkami a místo důrazného textu ho píší tučně. Použít se to dá, ale začátečníkům to rozhodně nedoporučuji. Spousta věcí v tom nejde udělat - např. rozdílný vzhled (resp. obsah) na monitoru a při tisku. Přitom je to velmi užitečné.

Takže používej základní značky HTML a postupně se k tomu nauč několik málo stylů pro grafické ztvárnění. CSS je ve své podstatě velmi jednoduché.
24 příspěvků od včerejška. Navíc v tématu, kde už autor hned na začátku napsal: "Já s CSS nedělám a ani to neumím." :-)
Kit::: Tučně píšu náhodou taky - když mám ruce umaštěné od řízku! Ovšem neříkám si "tvůrce".
Je třeba ocenit příspěvky od bota jménem -peta- on ty příspěvky snad kopčí jeden od druhého! Nevím - žádný jsem kompletně nepřečetl... :-))