Přídán HDD do PC nejde, jak to?

mám PC, ve kterém je 40 Gb disk.
Zkoušel jsem připojit jiný disk s 40 Gb, potom s 80Gb a pokaždé to samé. Pří zapnutí PC nabýhá bios a zachvílí se PC úplně vypne.
I když odpojím ten 40 Gb jako hlavní a místo něj připojím jiný, zase nenaběhne.
Nenapadne někoho, jak to odstranit?
Díky
Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem "nenaběhne". Je totiž primárně 2 možnosti:
a) nedostane se ani do biosu
b) bios se spustí (a tedy se můžeš přesvědčit o připojených discích) a nespustí se systém

V případě možnosti a) doporučím zkontrolovat zastrkání napájecích kablíků a jumpery (u starších desek někdy dělalo problém, pokud byly 2 ata disky jako master).

Případ b) se dělí na podmožnosti.. ale jsou v zásadě podobné (přeinstalace systému, rekompilace jádra).

K možnosti a) ještě poznámku - pokud je všechno zapojeno v pořádku a stále se nedaří dostat do biosu, tak vyvolat reset biosu (stačí vytáhnout baterku a počkat 5 minut).

Víc se tady rozepisovat nebudu - až když budu vědět, jeslti a) nebo b).

___
Mimochodem, kapacita disku se udává v bytech (tedy např. 40GB), nikoli bitech -- nezdá se mi, že bys měl disk o kapacite 5GB (takové se imho ani nevyráběly). A hrubky v "nabýhá" sis jistě všiml sám ;)
Zřejmě máte něco špatně nastavený v BIOSu.

Využijte návod odsud: http://www.1pcrevue.cz/se0105.htm odstavec Hard Disks

Přejděte do BIOSu a najděte čtveřici Primary Master, Secondary Master, Primary Slave a Secondary Slave. Těmto čtyřem položkám přiřaďte odpovídající hodnoty. Nejlépe volbu type = Auto.
Další možnosti jsou:
1) slabý zdroj
2) disk není podporován BIOSem