Napomenutí a pravidla diskuze

http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=3&i=58721&t=58721
Jj, buzerujeme Petu, protoze se ozve.

Thalia ♀ (moderátor)
Vis, devcico, zalezi na uhlu pohledu.
Priklad 1
"jak vytvořit taulku," - tohle je psani s hrubkama
"najdi si v menu podpora vse o mysql" - toto je take psani s hrubkama, napsat misto Š jen S je hrubka
Napomenul nebo buzeroval nekdo autora prvniho prispevku?

Priklad 2
Z fora o sql
* Chybna instalace Joomla
* Zahadne chovani Mysql ve spolupraci s Joomlou
* Mysql databaza
* Problem s tvorbou tabulky
* Jak vytvorit tabulky v Mysql?
Napomenul nebo buzeroval nekdo autory za diakritiku? slovenstinu? hrubky? Umis slovensky rozeznat hrubku? :)

Chces dalsi? Zakazes mi na sve webce take psat bez diakritiky? :) Smim te jeste oslovovat Thalila nebo je nutne pridatav pani a titul? :)

Je nekde na teto strance, co prave na ni pisi LINK na Pravidla diskuze?
Je v pravidlech definovane co smi/nesmi autor/odpovidajici/moderator? Dodrzuji to vsichni nebo je buzerovan jen Peta?
Vsiml jsem si treba, ze Lama pise do kazdeho druheho fora nejake prihlouple poznamky. Napomenut byl snad jen jednou a to za uplne neco jineho.

Ja chapu, ze to forum je vase, samozrejme mate prava mi zakazat IP nebo cokoliv. Ale tak si aspon nevymyslim specialni pravidla pro petu a reknu to primo, ne? Ja nekousu. Jestli nechces, abych tu psal, tak rekni, budu se psani tu prevazne vyhybat.

Nemas ty neco spolecne s prazacnem Chamurapim z jakpsatweb? Ten mne taky posledne buzeroval za diakritiku :) Ze mu tam tak pise pulka fora, to je v poradku, jen Peta nesmi. Jsem mu rikal, ze se muzu prihlasovat pokazde jako nekdo jiny, kdyz ho to tak bavi :)
Tak pardon, ale "přihlouplé poznámky" píšu častěji do témat, kde se vyskytuje tvůj nick - třeba to o vyhynutí lidstva. A to bude asi častěji, než do "každého druhého fóra". :-D
<HTML>Ó peta se nám rozohnil. Akorátže pořád bez diakritiky.

<em>"jak vytvořit taulku," - tohle je psani s hrubkama</em><br>
Odkdy je překlep hrubka?

<em>Zakazes mi na sve webce take psat bez diakritiky? :) Smim te jeste oslovovat Thalila nebo je nutne pridatav pani a titul? :)</em><br>
Na jaké mé webce? Chraň Bůh, abys ty přispíval na některý můj web. Oslovení preferuju Thalia (nekomolit), tituly netřeba uvádět.

<em>Je nekde na teto strance, co prave na ni pisi LINK na Pravidla diskuze?</em><br>
Ne. Říká ti něco pojem "nepsaná pravidla"?

<em>Dodrzuji to vsichni nebo je buzerovan jen Peta?</em><br>
Jen peta, protože jen peta píše bez diakritiky. Namítáš, že nejsi jediný, ale z pravidelných návštěvníků jsi jediný, kdo tak píše a tak jsi prostě v "centru zájmu".

<em>Vsiml jsem si treba, ze Lama pise do kazdeho druheho fora nejake prihlouple poznamky. Napomenut byl snad jen jednou a to za uplne neco jineho.</em><br>
Pokud Lamu jen napomenu, tak dopadl ještě dobře. Myslím, že nemáš tušení, kolik jeho "chytrostí" jsem už rovnou smazala.

<em>Ale tak si aspon nevymyslim specialni pravidla pro petu a reknu to primo, ne? Ja nekousu.</em><br>
To nejsou speciální pravidla pro peta, pokud si všimnu, že někdo sem pravidelně píše bez diakritiky, dostane se mu stejného napomenutí. Akorát rozumný člověk se přizpůsobí, že...

<em>Jestli nechces, abych tu psal, tak rekni, budu se psani tu prevazne vyhybat.</em><br>
Hochu, to jsem ti psala už asi stokrát, ať už sem nepíšeš. Ale copak to zabralo? Takže kdyby to náhodou mělo zabrat tentokrát, tak to ještě jednou zopakuji - ano, už sem nepiš.

<em>Nemas ty neco spolecne s prazacnem Chamurapim z jakpsatweb?</em><br>
Teď jsi mě odhalil! JÁ, já jsem Chamurappi!</HTML>
<HTML><em>Vsiml jsem si treba, ze Lama pise do kazdeho druheho fora nejake prihlouple poznamky. Napomenut byl snad jen jednou a to za uplne neco jineho.</em>
Tak kupodivu Lamoviny občas mažu... jasně, občas mažu i petoviny, Kitoviny... zvlášť když sjede vlak diskuse z trati

<em>Je nekde na teto strance, co prave na ni pisi LINK na Pravidla diskuze?</em>
OK, pravidla diskuse do večera klidně vymyslím, zatím mám dvě - nepsat bez diakritiky a nekritizovat moje rozhodnutí, protože já mám vždycky pravdu. A hodím to na začátek každé sekce. Ale kdo mi to bude udržovat nahoře?

<em>Jestli nechces, abych tu psal, tak rekni, budu se psani tu prevazne vyhybat.</em>
To nikdo netvrdí (krom Thalie, která ti to napsala jasně). Každý názor dobrý, ale deset krátkých řádků pod sebe bez hlavy a paty ne. Mluvíme česky (resp. slovensky či jakoukoliv jinou lidskou řečí) a píšeme česky. Tazatel položí dotaz (plus mínus, sem tam zapomene tázací větu) v češtině, očekává odpověď v češtině. Až jej položí heslovitě typu:

index
co s tim
wz.cz

tak pak teprve možná bude vhodná chvíle na odpovědi ve tvém stylu.

Víc se rozepisovat nebudu. Každopádně nebráním se tady diskusi, klidně navrhněte nějaká pravidla atd... ;)</HTML>
Vy mě teda s Thálií rozmazlujete...
Moje odpovědi (prihlouple poznamky) většinou zaberou 1 - 2 řádky.
Nípal (moderátor) :))) //thalia, to bylo take bez diakritiky :)

Thalia (moderátor)
Dobra, v tom pripade jsem dyslektik, mam problemy psat hacky a carky. (A jakoze taci lide jsou). Budes je za mne doplnovat. Dekuji, ses moc hodna :)
<HTML>Kdeže byla Thalia bez diakritiky, když se tam nikde diakritika nepíše? Zato tys napsal chybně malé t na začátku...

Dyslektik? Ale, ale, to bylo pěkně slabé, zkus vymyslet něco lepšího.</HTML>
Psát bez háčků a čárek není dyslexie. Tak se na tohle nevymlouvej. Jen tím urážíš skutečně dyslektiky. A když už, tak dyslexie je porucha čtení ne psaní.
Tebe bych řadil spíše mezi ty s poruchou osobnosti.


Pro petu bych měl další pravidlo: Zákaz zasahovat do již vyřešených vláken nebo do těch, které již odpověď mají.

Peta zde působí jako tornádo. Nikdo neví kdy přijde a když už tu je, tak za sebou zanechá nepořádek. Prostě reaguje tam, kde už to nemá smysl.
<HTML>Tomík: To je dobré pravidlo. Problém je, že často nevíme, zda byl problém vyřešen. Tazatelé se nenaučili poděkovat a říct, že svůj problém vyřešili (tak a tak). Vlákno pak otevřené hnije, aniž bych jej mohl uzavřít proti pozdním radám.</HTML>
Peta se ještě dá snést. Horším trollem je například BLEK. s poruchou osobnosti. Tady naštěstí neřádí (alespoň jsem si toho nevšiml).
http://cs.wikipedia.org/wiki/Dyslexie
Nadpis Diagnostika
"O dyslexii by se mělo začít mluvit tehdy, jestliže má dítě problém rozeznat písmena nebo zná abecedu, ale nedokáže písmena poskládat do slabik a slov."
Pak tam jsou nejake dysfazie, dysfonie a podobne. Proste je to jedna z tech dys.

Muj znamek je tim postizeny. Ma problemy spravne psat y/i a neni to skolou. Chytry je sdost.
Muj bratr mel/ma problem pri psani a cteni. On text napise a prehaze pismenka. Vedecky je dokazane, ze prehazene pismenka nas mozek umi cist. Coz on mohl zive dokazat, on to po sobe precetl spravne a chybu proste nevidel. A pritom je to jeden z nejinteligentnejsich lidi na VUT.
Jakymi slovy by jste tyto 2 poruchy oznacili?


Thalia ♀ (moderátor)
Nevis, o cem je rec. komentar byl ke smajliku.
Tady, treba ti to pomuze ohackovavat mi zpravy.
http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/index.php

"Ale, ale, to bylo pěkně slabé, zkus vymyslet něco lepšího."
Ja mam dys-programii, dys-anglictinozu :) Proste pisi anglicka pismena.
Mam to chapat tak, ze wz.cz ma neco proti postizenym? Ses moderator, zastupujes tudiz wz.cz a protoze jsem postizeny na hacky carky, tak proste mi budes mazat zpravy? :) Smim te citovat? Vedel bych o par novinach, ktere by tento postoj velkych spolecnosti zajimal.
Představte si situaci, že peta skutečně přestane přispívat. Měsíc nic. A tu se ozve někdo z vás a napíše: "jo to byly časy, kdy tu byl peta. To jsme se nasmáli, zlobil nás a bylo to pěkné... Pamatujete?"

Je to prostě inventář, bez něj to nikdy nebud WZ. ;)

í
<HTML>2peta:

Já ti z wiki ocituji jiný kousek, podle mě dost podstatný:
<em>Dyslexie je vývojová porucha čtení, buď vrozená nebo získaná poškozením mozku.</em><br>

<em>Jakymi slovy by jste tyto 2 poruchy oznacili?</em><br>
Já bych raději označila poruchu, kdy někdo neumí napsat správně "byste", ale nechci být zas až tak drsná.

<em>komentar byl ke smajliku.</em><br>
Smajlík jde napsat s diakritikou? Tvoje poznámka nemá tedy vůbec smysl.

<em>Mam to chapat tak, ze wz.cz ma neco proti postizenym? Ses moderator, zastupujes tudiz wz.cz a protoze jsem postizeny na hacky carky, tak proste mi budes mazat zpravy? :) Smim te citovat? Vedel bych o par novinach, ktere by tento postoj velkych spolecnosti zajimal.</em><br>
Ok, uznávám, nějakou dys- trpíš, ale jde o dysdebilitu (© na výraz není můj). Už jsme ti tu mnohokrát vysvětlovali, že moderátoři jsou dobrovolníci nemající s wz jako společností nic do činění - tj. nezastupují ani nevyjadřují názor wz.cz. A že jsi postižený na háčky a na čárky? Tvůj web ukazuje, že s diakritikou psát umíš.</HTML>
<HTML>2MzM: ten někdo ale rozhodně nebudu já. Za inventář wz ho rozhodně nepovažuji.</HTML>
Peto peto nic proti tobě, ale překrucuješ fakta. O postižením by se dalo mluvit, pokud bez diakritiky píšeš i při ručním psaní a v běžném životě. Jelikož jsi vystudoval vysokou školu, kde je podmínkou vypracovat bakalářku, tak pochybuji, že bys prošel s bakalářkou, která je celá bez diakritiky. Mimochodem peter-mlich.wz.cz obsahuje diakritiku. Takže o nějakém postižení zde nemůže být řeč.

Z tvé strany je to prostě lenost. Žádná porucha.

Před pár lety jsem také psal bez diakritiky, ale toto období už mám za sebou. Prostě jsem zestárl a zmoudřel. Dneska už mám docela problém psát bez háčků a čárek.

>> Mam to chapat tak, ze wz.cz ma neco proti postizenym?
Nevšiml jsem si, že by byl někdo proti mně. Takže ne.
MzM: Stane se. Stejný případ byl i v minulosti. Třeba Lukašík.
<HTML><em>Mam to chapat tak, ze wz.cz ma neco proti postizenym?</em>
Toho jsem si nikdy nevšiml. (Minimálně proti mně nic nemá.)

Pleteš si dyslexii s dysgrafií. Dyslexie je porucha učení, dysgrafie je porucha psaní. Příklad z mého okolí: znal jsem jednoho, měl papír na dys... (teď nevím co), vystudoval základku, střední... a pak mu ten papír sebrali, protože zjistili, že on je prostě lempl. Nejsem psycholog a nechci nikoho kritizovat, ale zrovna rozeznat dyslexii, dysgrafii, dyskalkulii apod. od lenosti bývá někdy dost těžké. V tvém případě jsem si ale jistý - nejde o dysněco, ale o lenost.

<em>Je to prostě inventář, bez něj to nikdy nebud WZ. ;)</em>
No comment...</HTML>
Mám dyslamismus, šikanuje mě -peta- a občas Thalia a Nípal! Pokud někdo konečně slepí nějaká pravidla diskusního fóra na WZ, tak si předem vyhražuji práva na tohle:
- nikdy nešlapat do lamího lejna (hrozí dyslamie - obdoba prasečí chřipky, jenom horší)!
dyslexie porucha cteni?
Vzdyt jsem to vysvetloval. Nevim, nac se namalam, kdyz je osazenstvo proste omezene.
Bracha psal, co mu mati diktovala. Prehazel pismenka. Precetl si to z toho sesitu, precetl to spravne.
Ja pisi bez diakritiky a prectu to s diakritikou. To je uplne stejne. Proste to prectu chybne, protoze je to napsane jinak :)

Thalia: Tvůj web ukazuje, že s diakritikou psát umíš.
Tomík: Mimochodem peter-mlich.wz.cz obsahuje diakritiku.
peta: http://nlp.fi.muni.cz/cz_accent/index.php
Tomík: kde je podmínkou vypracovat bakalářku, tak pochybuji, že bys prošel s bakalářkou, která je celá bez diakritiky.
peta: Ta podminka je jen ve tve hlave. pokud mas na to papir, tak muzes vypracovat i bez. Nevidim nic sloziteho dat pocestit bakalarku znamemu. Ty ano? Totez webku.

To je fuk, tak vymyslim neco jineho.

Ale zapomenuti hacku carku je pravopisna chyba. A ja zapominam pravidelne.

Thalia ♀ (moderátor)
Ber jak ber, jsi moderator fora wz.cz . Jiste je to cestna funkce, ale reprezentujes wz.cz . Pouze jsem te chtel upozornit, ze pokud budes tvrdit, ze mas neco proti postizenym a lze tak chapat i psani bez diakritiky, tak znam par novin, ktere to bude zajimat. To uz by jste byli s chamurapim dva, to uz by mi stalo za to kontaktovat :)
<HTML><em>dyslexie porucha cteni?</em><br>
Co se divíš? Nelíbí se ti to? Pak ovšem shazuješ celý článek na wiki a tím pádem i vše cos sám napsal, neboť jsi tento článek sám citoval jako první, abys nám dokázal svou pravdu. No to se ti tedy opravdu moc nepovedlo, že...

<em>Ta podminka je jen ve tve hlave. pokud mas na to papir, tak muzes vypracovat i bez.</em><br>
Hochu, a ty máš na to své psaní bez diakritiky papír? Nemáš. A ani nemůžeš, protože u tebe nejde o poruchu, ale o lenost.

A tvým výhružkám se směji. Já wz.cz nereprezentuji, já reprezentuji jen sama sebe. Navíc jsem nikdy neřekla, že mám něco proti postiženým. To sis vymyslel ty v té tvé pomatené hlavičce. A pokud jde o noviny - jsou-li to seriózní noviny (jiné mě nezajímají), tak na první pohled poznají, že tady nejde o nějaké omezování postižených, ale jen a pouze o osobní spory (a to i v případě Chamurappiho). A věř, že na to se ti každé noviny vyprdnou.

A mám-li tvé texty prohánět nějakou utilitkou, pak budu raději volit http://77.48.102.76/vypatlator/, protože to bude víc odpovídat tvé osobnosti.</HTML>
<HTML>Mám jednu prosbu ohledně těch novin: Vynech Mateřídoušku, tu čtu rád a nepřeji si, abys mi ji znechucoval svými hysterickými výlevy. Děkuji.</HTML>
<HTML>Koho posedla touha zbavit se pety? Kdo si nechce nechat prznit jazyk bez diakritiky? Nechme toho nesmyslu, nechme tahanic.

Peto, varuj se slov s diakritikou a potom smol vzkazy podle toho, snad nepopadne tebe znova lenost. Zamysli se, slov bez toho nesmyslu je jako maku, syp je z hlavy, jde to lehce, jen je mnoho slov, co je nutno je sem tam rozepsat anebo obepsat – vhod je znalost synonym tolika slov ;)

Ale pomni, pokud budou tvoje texty i odsud beze smyslu, budeme je mazat a kritizovat bez konce. Zprav se, kterak texty a slova vhod na obrazovku sypat a kterak rady poskytovat.

To jsou moje rady.
<small>Od tohoto okamihu budeme Petu pomlouvat, jen pokud vysype bez diakritiky slovo, co s diakritikou podle pravidel jest.</small></HTML>
<HTML>Nipale, moje osoba ti skoro vynadala za text bez diakritiky, ale pak jsem to zpozorovala. Tvoje slova jsou beze zbytku bez diakritiky, tedy dle pravidel jazyka. (fuj, to byla fuška)</HTML>
Napsat text bez diakritiky a bez chyby lze jen velmi problematicky. Realizovatelnost jazyka se redukuje jen na malou skupinu slov. Slov bez diakritiky je sice mnoho, ale ne dost na to, abychom vyslovili svou vizi budoucnosti kolem rozvoje osobnosti a k tomu i rozvoje pravidel diskuze na webzdarma.

Proto tady chci petovi napsat: Text lze napsat i bez diakritiky, ale pisatel se velmi omezuje. A to nejen v ohledu na skupinu slov, ale i na omezenou schopnost skupiny kolem webzdarma tento text beze zbytku pochopit.

(Fuj, taky mi to dalo zabrat. Snad to bude peta v budoucnu respektovat)
<HTML>To jsem tomu dal, rozepisovat se bez diakritiky. Snad z toho nebude nemoc nebo vrtoch.

Kit: Vida tvoje slova, jsem naprosto dojat. Je to kvalita oproti tomu, co jsem tam sesmolil, to ani nejde srovnat. Budu si muset spoustu slov nastudovat, abych to v budoucnu napsal taky tak hezky. Jen kdybych mohl ve slovesech tykat, abych tvou osobu mohl zahrnout pochvalou. :) Ale beru si tvoje slova k srdci, bez diakritiky je projev velmi ochuzen.

//EDIT: Tak jo, Kite, jsi dobrej :)</HTML>