Při tvorbě stránek každá rada důležitá

děkuju,ztaženo a nainstalováno....
tak teď otevři ten soubor index.html, který máš na pevném disku. Dole je v editoru takový řádek, kde je napsáno Kódování, předpokládám, že je tam napsáno Kódování: UTF-16 LE.
Klikni v editoru na položku menu Formát a zatrhni položku Windows (CP1250), pokud je označená tak ji zatrni znova aby se dole v řádku objevilo Kódování: Windows (CP1250). Až to bude v tom řádku tak soubor ulož

Zkontroluj jestli je v hlavičce toto:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

Uložený index nahraj na web
tak bylo to jak jsi napsal,já udělala vše taky jak jsi napsal,v hlavičce je to zprávně(byl to tak už i předtím).

Myslíš ulož a nebo ulož jako ?

ten starý index nejdříve odstranit z webu?
stačí ulož, ulož jako se zeptá na nové jméno a nové umístění - pokud zadáš to samé tak to udělá to samé :-)

Staré indexy z webu nemaž (jak to nejspíš děláš), když se nahraje nový soubor tak se přepíše ten starý
jojo,rozdíl mezi ulož a ulož jako vím,jen jsem se ujišťovala jestli ti dobře rozumím

aha,no jasně že je mažu,to jsem nevěděla že tam můžou zůstat a že se přepíšou
tak taky hotovo

a můžu se zeptat co jsme teď vyřešili?
smysl toho byl uložit soubor v takovém kódování jaké se na českých internetových stránkách obvykle předpokládá.

To samé ještě, pro jistotu udělej i se souborem zpracuj.php
aha,omlouvám se za tu otázku
tak jsem to samé udělala i s tím souborem zpracuj.php.....
Tak teď by mělo být zajištěno, že si "stránka" bude se skriptem zpracuj.php povídat stejným jazykem.

Když jsem uvedl ten skript, tak jsem u toho také napsal, že to je to minimalistické řešení jak to předávání dat funguje a že se musí spoustu věcí ošetřit.

První, co se musí ošetřit je to aby si rozumněl skript zpracuj.php s poštavním servrem, na který odešle tu zprávu. Tedy se musí doo mailu přidat informace v jakém kódování se data odesílají.

To jsme ovšem vstoupili do vyšší ligy, přečti si třeba:
http://www.kosek.cz/clanky/tipy/qa07.html

Tento problém se dá řešit také tak, že se diakritická znaménka odstraní a mail bude bez hacku a carek

Lze použít nějaký hotový skript, který se někde najde na internetu, třeba:
http://www.slunecnice.cz/sw/email-it/

Možná lze najít i nějaký server na internetu, který odeslání dat z formuláře zprostředkuje

Také je možné začít studovat články na internetu o problematice odesílání mailů, naučit se základy PHP a skript si udělat vlastními silami.

A to nezmiňuji základní otázku, tedy: " Je to v této situaci nejlepší způsob jak by měli zákaznící začít komunikovat s hostelem?
zkusila jsem znova formulář a v tom novém okně se to už zobrazí v pohodě

ale nevím jestli je správně,že to v tom formuláři i po odeslání zůstane,zruší se to až po kliknutí na vymazat

další dobrá zpráva je,že po kliknutí na vymazat už mě nepřišel na e-mail prázdný formulář

a ještě malá otázka,nešlo by nějak(tak abych to zvládla i já)docílit toho,že to bude v emailu stejně srovnané pod sebou jako je to v tom okně co vyskočí po odeslání?
Tak zkus ještě řešení podle pana Koska

<?php
function CZMail($to, $subj, $text, $headers = "")
{
// převedení z windows-1250 do iso-8859-2 (pokud je potřeba)
$text = StrTr($text,
"\x8A\x8D\x8E\x9A\x9D\x9E",
"\xA9\xAB\xAE\xB9\xBB\xBE");
// překódování do Base64
$text = Base64_Encode($text);
// přidání hlaviček
$headers .= "MIME-Version: 1.0\n".
"Content-Type: text/plain; charset=\"iso-8859-2\"\n".
"Content-Transfer-Encoding: base64\n";
// odeslání e-mailu
Mail($to, $subj, $text, $headers);
}

$jmeno=$_POST["name"];
$prijmeni=$_POST["surname"];
$narod=$_POST["nationality"];
$mail=$_POST["email"];
$oddne=$_POST["from_day"];
$odmes=$_POST["from_month"];
$odrok=$_POST["from_year"];
$dodne=$_POST["to_day"];
$domes=$_POST["to_month"];
$dorok=$_POST["to_year"];
$prijezd=$_POST["arrival"];
$ubyt=$_POST["room"];
$pocos=$_POST["pocetos"];
$kom=$_POST["comments"];
$text="jmeno: $jmeno<br>";
$text.="prijmeni: $prijmeni<br>";
$text.="narodnost: $narod<br>";
$text.="e-mail: $mail<br>";
$text.="ubytovat od: $oddne$odmes$odrok<br>";
$text.="ubytovat do: $dodne$domes$dorok<br>";
$text.="cas prijezdu: $prijezd<br>";
$text.="ubytovat v: $ubyt<br>";
$text.="pocet osob: $pocos<br>";
$text.="poznámka: $kom<br>";
echo $text;
//mail('infohostelkaktus@email.cz', 'Rezervace', $text);
$to= 'infohostelkaktus@email.cz';
$subj= 'Rezervace';
CZMail($to, $subj, $text, $headers = "");
?>

je to v ds.mysteria.cz/kaktus/zpracuj.zip. Doufám, mže tam nemám nějakou chybu

odesílání prázdných mailů, či mailů, kde chybí nějaká položka se musí ošetřit. To, že se u políčka uvede hvězdička (což je symbol pro povinné pole) k tomu aby to odešlo správně nestačí
tak v podstatě jsi mě na vše už odpověděl rychleji než jsem to odeslala já,protože všechno od tebe pozorně čtu :-)

nene,ta hvězdička je jen pro ně,jsou to pro mě důležité informace,jinak jsou schopni tam napsat datum příjezdu a jméno a myslí si že to k rezervaci stačí.

kdepak,rači zatím nic zkoušet nebudu,jsem ráda že jsi mě pomohl k tomu jak to je

A ještě k té otázce...... ten formulář je pro rezervaci ubytování v hostelu,pokud si ji chce někdo udělat hned.Zatím nezvládnu vytvořit automatické potvrzení a tak potvrzení rezervace budu muset posílat já.Mám na to formulář.

No a pokud se bude někdo chtít jen na něco zeptat,pak email a nebo telefon.

Myslím že prozatím je ten web maximum co zvládnu a to ještě s velkou tvojí pomocí.
OK, já tam k tomu skriptu ještě neco dopíšu a nechám tu zprávu až to bude hotové, zase někdy zítra dopledne
Dobrá a ještě jednou opravdu moc a moc děkuju za pomoc a trpělivost.
ds: ty emaily z formuláře jsou od tebe?Už je to tam přehledně pod sebou,a já netuším kdo a co s tím udělal?
pravděpodobně jo, nejspíš jsem si spletl okno a místo na to, které mělo posílat maily na mou adresu to posílalo na tu starou.

S takto ošetřeným odesílám mailů přijdou ještě horší věci...