MySQL - zápis

Mám problém... Na compu jsem si napsal script na zápis do db... Funguje mi na dalších dvou serverech, takže je to nejspíše něčím na WZ... Asi nějaké nastavení, ale já namůžu přijít na to jaké :( už jsem zoufalý ... Vim že se sem nemá dávat kod, ale i tak bych ho sem dal, protože už fakt nevím čím to může být
Ps. Čtení z DB funguje se stejným nastavením, ale zápis nee.. :-/

require("nastaveni.php");
$connect=MySQL_Connect($SQL_Server, $SQL_Uzivatel, $SQL_Heslo) or Die(MySQL_Error());
MySQL_Select_Db($Databaze) or Die(MySQL_Error());
$meno=$_REQUEST["nejm"];
$text=$_REQUEST["psany"];
$sql="INSERT INTO texty VALUES (null, '$meno', now(), '$text')";
$vysledek = MySQL_Query($sql);
if ($vysledek)
echo "<br><b>záznam vložen</b>";
else
print "nepodařilo se";
MySQL_Close($connect);}

//Problém by měl být v téhle části kodu, až potud to na wz funguje :(
Tenhle script na WZ vyhodí akorát print "nepodařilo se";
Předělej řádek:

print "nepodařilo se";

za:

print "Nepodařilo se. SQL Chyba: ". mysql_error();


A tuto chybu pak napiš sem.
Column 'id' cannot be null
//na vytváření tabulek mám stejnej script :), kouknu se na to :)
Hmm... Mno :) Přepsal jsem hodnotu null na 1... :) Už to jede :) Díky za radu :)
Stejnak je divný že to jinde jelo :)
Jestli má to `id` nastavenej auto increment (což by asi mělo mít?), tak by se mu mělo dát nic (třeba ten tvůj null) a mělo by to automticky hodit nový id... Takhle to vypadá že nemáš nastavenej ten auto increment, kdyžtak si to naklikej v phpmyaminovi...
INSERT INTO texty VALUES (null, '$meno', now(), '$text')
predelej na typ
$dotaz = "INSERT INTO $tab (`nick1`,`nick2`,`room`,`type`,`date`,`text`,`ver`) VALUES ('$nick1','$nick2','$room','$type','$date','$text','1.2')";

jinak samozrejme id by melo byt typu autoincrement, pripadne misto null bych pouzil ''. Ale asi to bude v tom autoincrement, hold mas spatne tabulku. Divim se, ze to jinde mohlo fungovat.
Jestli není hlavně v databázi u toho 'id' nstsven parametr NOT NULL. Potom tam musí strkat cokoliv kromě NULL :-)