Dotaz v sql

Prosím vás všechny, nevím jakto mám udelat. Mam nastaveno zaznamenávání do databaze udaje o tom, kdoi kdy prisel na mou stranku, ale kdyz na hlacni strane podrzim F5 (AKTUALIZACE), tak se mi v tabulce v db udela hodne radku, a ja nevim, jak to udelat, aby se tam ty radky nedelali tak rychle za sebou, ale treba jednou za hodinu, priadne den nebo tak neco, Tak prosim mi nekdo poradte, muzete na mejl, jabber, nebo ICQ,

ICQ: 483104828
Jabber: X-Ray@jabbim.cz
Mail: DAN3DA@email.cz


Předem děkuji...
Řešení je několik, každé má své výhody a nevýhody.

- můžeš si k přístupu ukládat čas a kontrolovat, jestli už vypršela stanovená doba a poté až přidat nový přístup (měl bys zaznamenat ip a user agent)
- použiješ cookie s platností po stanovený čas, když není cookie je to další přístup
- budeš si pamatovat nějaké údaje v session
<HTML><span style="font-variant: small-caps">Evidujte unikátní přístupy (IP, user-agent) s minimálním rozestupem třeba 5 minut. Na cookies a sessions se nespoléhjte. Je však nutno vědět, že počet dotazů na hodinu je omezený (tuším, nevím to jistě, že je to nějakých 5000).

PS: Žádat odpověď na mail či jinou formu soukromé komunikace je na veřejném fóru neslušné (pokud k tomu nejsou skutečně vážné důvody vyplývající z povahy problému).</span></HTML>
ja bych volil reseni 3 pres $_SESSION. Za jistych okolnosti to nefunguje, pak bych zkusil $_COOKIES a nebo proste prenaset hodnotu pres $_GET/$_POST.
Predpokladam, ze kdyz vejde na stranku, tak na neco klikne. A kdyz na neco klikne, budes prenaset odkaz?kliknuto=1 a potom, kdyz zmackne F5, tak si to osetris.
Dalsi moznosti je pouzit nestandardni sql dotaz REPLACE (vklada data do tabulky, pokud koliduje primarni klic nebo unikatni index, puvodni data prepise.. ).

Tohle mi prijde jako nejjednodussi reseni (pocet dotazu na pristup se nezmeni, nevytvari se duplicitni radky atd..) ;)