Porovnání adresáře a databáze

Nějak se mi nedaří udělat funkci která přečte obsah adresáře(opendir) a porovná ho se záznamy v tabulce a pak vypíše(select) z databáze jen ty , které nejsou v adresáři. Ještě doplním že adresář i databáze obsahuje očíslované obrázky (1.jpg, 5.jpg, 20.jpg, atd) .
Nemáte někdo nějaký nápad?
Díky
přes dir fce získat seznam souborů, ty dát do řetězce a oddělit čárkou a použít selec nazev from soubory where nazev not in ($seznam_souboru).
vysledek vypsat.

Takto?
Přesně takhle se o to právě sna?ím, ale nedaří se dostat do $seznam_souboru celý výpis pole z opendir.
Jako, že je toho moc? Nebo proč?
Aby ta proměnná (podmínka) not in ($seznam_souboru), obsahovala řetězec 1.jpg, 2.jpg, 5.jpg, atd.
Dělám to asi takto, tohle je jedna z mnoha variant, vypíše to všechny fotky tolikrát, kolik je v adresáři souborů.
<?php
$path = "./akce";
$dh = opendir($path);

while (($file = readdir($dh)) !== false) {
if($file != "." && $file != "..") {
$ss= "./akce/". $file .",";

include"./db.php";
$query = "SELECT * FROM akce where fotka NOT IN('".$ss."') and fotka NOT IN('0')";
$result = mysql_query ($query)or die (mysql_error());


while ($line = mysql_fetch_array($result)) {
echo $line['fotka']."<br />";

}

}
}
closedir($dh);
?>
Co máš na mysli tímto: and fotka NOT IN('0')";
co je ve výsledném $ss?
Některé SQL nesnesou a not in (seznam) zkus ještě not a in (seznam) (nebo jo?)

kolik dá výsledný select řádků? Jak vlastně vypadá výsledný select?

Chybu to asi nehlásí, takže by měl být dobře.

nevím, nepíše to nic dál?

Zkus nějaké kontrolní výpisy (jak vypadá $ss, jestli je $result rozumný zdroj, jestli se while provede aspoň jednou, jestli ve výsledném $line je pole s políčkem fotka a td)
zbi:
NOT IN('0') znamemená třeba fotka!='0', ?e v poli fotka nemá být nula, proto?e v záznamech kde není cesta k fotce je 0.

MzM:
Proměnná $ss normálně vypí?e obsah adresáře jak to jde za sebou, v NOT IN() to má vypadat tak, ?e údaje jsou odděleny čárkou, ale na konci bez čárky, v tom bude asi za chyba.
Ještě doplním, ale to už jsem psal nahořea uvedený dotaz $line[fotka]vypíše všechny záznamy z pole fotka, kromě záznamů kde je nula a tolikrát , kolik je v v proměnné $ss(výpis adresáře) položek.
$ss= "./akce/". $file .",";

Tam by asi mělo bejt:
$ss.= "'./akce/". $file ."',";
(jednak to .=, aby se připoijovalo na konec řezězce, a jednak uvnitř jednoduché uvozovky, aby to nebylo a,b,c ale 'a','b','c')

A nakonec pak něco jako
if($ss!='') $ss=substr($ss,0,-1);
(nechce se mi ted hledat přesnou synbtaxi, prostě uříznout poslední znak, což je ta čárka)
A nemelo by to byt takhle?

$path = "./akce";
$ss = "";

$dh = opendir($path);

while (($file = readdir($dh)) !== false) {
if($file != "." && $file != "..") {
$ss .= "'./akce/". $file ."',";
}
}

closedir($dh);

if(!empty($ss)) $ss = substr($ss, 0, -1); //jinak byl prazdny adresar, neodebirat nic


include"./db.php";
$query = "SELECT * FROM akce WHERE fotka NOT IN(".$ss.") and fotka != '0'";
$result = mysql_query ($query)or die (mysql_error());


while ($line = mysql_fetch_array($result)) {
echo $line['fotka']."<br />";
}
bedna: šak přesně to jsem psal...
Úpravy typu if(!empty($ss)) nebo fotka != '0' jsou už kosmetika, hlavní je, aby mu to fungovalo.
Super, u? to maká, kdy? u? je to hotový tak to vypadá tak jednodu?e, ?e na to člověk nepři?el hned.
Tak díky! moc V?em.
<HTML>Máte nějakou patnou klábosnici, nechce vám to psát některá písmena. Moná můe chyba být ve vaem prohlíeči, konkrétně v nekompatibilitě Win1250 a Latin2.</HTML>
Asi to bude prohlížečem, psal jsem z EI 6, teď píšu z FF tak uvidíme. jak to bude vypadat až to odešlu.
No, vidím že je to OK. Myslel jsem samozřejmě IE 6 , aby nedošlo k nějakým uštěpačným poznámkám.
R.U.R: prohledni si jeho zdrojak, jak ma udelane cykly, pak pochopis ;)...
No nevím, svádět chybičky webu na prohlížeč.... :)
Jo a ted jsem koukl, melo by to byt jeste jinak... Zmen to na toto:

if(!empty($ss)) {

$ss = substr($ss, 0, -1); //jinak byl prazdny adresar, neodebirat nic


include"./db.php";
$query = "SELECT * FROM akce WHERE fotka NOT IN(".$ss.") and fotka != '0'";
$result = mysql_query ($query)or die (mysql_error());


while ($line = mysql_fetch_array($result)) {
echo $line['fotka']."<br />";
}
}

V pripade prazdneho $ss ti hodi sql chybu... nemuze byt "... IN() ..."
Díky