připojení k mysql

Zdravím,
snažím se furt připojit k serveru mysql, co mi běží doma, ale nejde mi to.
Do administrační sekce jsem se dostal a dočetl jsem se tam, že uživ. jmeno je root a heslo znám. Ale zkoušel jsem a furt nevím, co napsat jako server.
Protože jak můžu napsat myslq.webzdarma.cz jako server, když mi ten server běží na domácím serveru?

jako info v administrační sekci je napsáno:
name: Local MySQL55
Host: Localhost
Server: 5.5.25

pozn. : localhost jako server jsem taky zkoušel

Zkoušel jsem snad všechny varianty, ale nejčastější odpověď je:
Warning: mysql_connect(): Access denied for user 'root'@'192.168.12.7' (using password: YES) in /3w/zaridi.to/e/eda/index.php on line 28

A fakt už nevím, prosím o pomoc. A vím, že se to tady už řešilo, ale moc mi to nepomohlo a jasnej návod k tomuto na internetu jsem nenašel.
¨díky za odpovědi.
Mícháš tu dvě naprosto odlišné věci. Domácí server a Webzdarma server.

Domácí MySQL server je plně v tvé kompetenci a je to pouze tvůj problém, jak ho máš nastavený.
Obecně však platí:
server: localhost
user: root
heslo: buď prázdné nebo přednastavené (záleží jak je to nastavené)

MySQL server zde na Webzdarma má tyto parametry:
server: mysql.webzdarma.cz
user: (takové, které najdeš v WZ administraci)
heslo: (takové, které najdeš v WZ administraci)

A je třeba si uvědomit zásadní věc, nastavení pro jeden server nemusí fungovat na druhém serveru. Čehož ses právě dopustil. Zde na WZ máš nastaveny hodnoty, platné pro domácí server. Což logicky nemůže fungovat.
Je nutné zajistit skript tak, aby fungoval na daném serveru. To znamená zde na WZ použít nastavení pro WZ a na domácím serveru použít nastavení pro domácí server. Tyto se nesmí míchat.