CO TO JE ?

Kdo mi poradi - pri zadani adresy nasich stranek mi vybehne "Spojeni se serverem nelze vytvorit!" a hotovo. Jedna se o chybu MySQL na serveru?
Diky za odpoved !
Mysql posledni dobou nejak casto vypadava... skus pockat. jestli ti predtim stranka sla.. Jestli nesla tak hledej chybu v nastaveni pripojeni..
Jo behalo to. Zkusim tedy chvilku pockat.
Diky za zpravu !
M.
.... jenom tak na okraj, už to nejde od včerejška.
Sleduju nějaký oficiální vyjádření od tech.podpory ale nic.
Zkusil jsem dotaz na podpora@webzdarma.cz ale taky nic, žádná odpověď, žádný info.
Vím, že na webu je prostor a služby, který jsem naplatil ale akorát umístil reklamu.
Hrozně mě štve to ticho kolem problému kolem SQLdatabází, na kterých jsem s webem životně závislej.

To jsem snad sám, komu to nechodí ?

M.
No ja mam na strankach sice jenom knihu navstev se zapisem do db ale prave ted chodi normalne... i kdyz tak pred hodinou a pul byl vypadek...
No mě to taky nejde. Pořád do nekonečna výpadky ! Argument, že je WZ zdarma není dle mého na místě. Pokud nabízím nějakou službu tak má fungovat. My jsme ti kdo "živý" WZ tím, že zobrazuje reklamu na svých stránkách za čož oni berou peníze. Taky by se jim nelíbilo, kdyby se reklama jednou zobrazovala a jednou ne.
Web pitbull.webz.cz normálně jede.

Jinak máš právo být nespokojen i právo odejít na spolehlivější hosting.
Ano už jede, ale mívá výpadky.
Nechci jít jinam. Jinak bych to už udělal. Chci jen, aby bylo spolehlivější MySQL.
... furt to nejede, jenom to hlásí : "Spojeni se serverem nelze vytvorit! / Could not connect to database server! "
A neuděláš nic !
Štve mě to ticho kolem problému ! Dobrá ,stane se že něco vypadne-shoří-rozbije se. Dělám s tou technikou taky a vím, že je možný skoro všechno ... ALE AŤ NĚKDO PLÁCNE HLÁŠKU SEM NA STRÁKU - "MÁME PROBLÉM S MySQL, DĚLÁME NA TOM !" Jako to napsali 11.07.2006.
Ale když ani na mail nikdo neodpoví !Co si o tom mám myslet ?
Na WZ je jen jeden SQL server pro všechny domény. Včera ani dnes jsem žádný výpadek nezaznamenal (ale nejsem tam trvale). Tedy teď MySQL server jede. I na dalších WZ stránkách.

Ovšem tvůj web paintball-chegevara.wz.cz opravdu hlásí chybu. Jestliže momentálně hlásí chybu jen tvoje stránky, co to asi znamená?
Jsem hrozně naštvanej že nevím co se stalo a jestli se "to" nemůže stát zítra znovu mě nebo třeba i tobě, rozumíš mi ?
Jestli hlásí chybu jenom moje stránky a ty jsi v pohodě - no to je tak strašně realitvní a doufám, že nebudeš číst za půl roku odpověď na svůj dotaz "Jestliže momentálně hlásí chybu jen tvoje stránky, co to asi znamená?"

M.
<HTML>//--[db server]-------------------------------------------------------
// adresa db serveru
$dbserver="www.webzdarma.cz";
// uzivatelske informace (user information)
$dbuser="paintballcheg";
$dbpass=...
// jmeno databaze
$dbname="paintballcheg";
// rozlisujici db predpona phpRS
$rspredpona="rs_";


... zkuste treba nekdy misto vypisovani desitek prispevku a mailu na podporu hledat chybu u sebe, diky</HTML>
... hmm.
Díky za mailové vysvětlení, že vše běhalo "shodou okolností". Jsme technici, takže pořád nevím co to jsou ty shody.
V každém případě díky za odpověď a ačkoliv se cítím po vaší odpovědi tady ve fóru jako debil, jsem vlastně nakonec rád že jste mi vůbec odpověděli.
Howgh
Nejhorší, že v případě těchto problémů člověk rozvrtá všechno, co funguje, ale chyby si nevšimne...
Zajímalo by mě, proč se nezobrazuje můj příspěvek v 8.8.2006 ohledně nefunkčnosti stránek rad.xf.cz, čekal jsem na odpověď, ale nedočkal jsem se jí. Dnes 11.8.2006 je v tématech vidět, že poslední příspěvek do CO TO JE ? byl zaslán 9.82006 ale zobrazuje se je do 4.8.2006, proč tomu tak je ?

Tak ještě jednou, proč se nezobrazují stránky rad.xf.cz, když moje další stránky jizda.unas.cz se v pohodě zobrazí ? Je to stejné php, zajímalo by mě, proč jedny stránky jo a druhé nee ?

Děkuji za odpověď.
<HTML>mimas: ja tvoje stranky vidim, je na nich napsany "Spojeni se serverem nelze vytvorit!" coz pravdepodobne dela spatna adresa mysql serveru (coz ma byt mysql.webzdarma.cz) v konfigu nejakeho tveho php skriptu, nebo spatny skript. A vzhledem k tomu ze mysql server je ted v provozu bych to tipoval na chybu na tve strane.</HTML>
Takže už mi to jede, díky, pro ty co se s tím trápí jako já, je třeba změnit v config.php

//--[db server]-------------------------------------------------------
// adresa db serveru
$dbserver="www.webzdarma.cz";

na

//--[db server]-------------------------------------------------------
// adresa db serveru
$dbserver="mysql.webzdarma.cz";

ačkoliv nechápu proč to předtím jelo a teď nee. Hlavně že už to jede, ještě jednou díky.
mimas (rad.xf.cz): Slava, zes to pochopil. Docela pochybuji, ze to predtim nekdy kdy jelo. Jakekoli jine nez oficialni "mysql.webzdarma.cz" nebo neoficialni "mysql.wz.cz" adresy zpusobi nepripojeni k mysql serveru.
Tomíku nepochybuj, že to jelo, koukni na přístupy a uvidíš, ale to už je na jinou diskuzi, hlavně že už to je OK
Jo,jo. Mě to taky před "velkým třeskem" jelo a pak jednoho dne šmitec. Chyba (dá-li se to tak říct) byla skutečně v nastavení config.php.
A ŽE STRÁNKY PŘED TÍM "TŘESKEM" FUNGOVALY JE 100% PRAVDA !
Věty, že stránky fungovaly shodou okolností, nebo že nefungovaly vůbec jsou jenom kecy....
Takže pro MIMAS: hlavně že to teď funguje ne. Co se stalo se stejně nedozvíme a na ostatní chytráčky se prostě vykašli. Udělal jsi to dobře-napsal jsi pro ostatní jak to opravit a tím to končí ....
M.
...Tomíku kecáš, ale to neznamená že jsi špatnej kluk.
<HTML>?</HTML>
Napsal:

Autor: Tomík (tom.czweb.org)
Datum: 12. 08. 2006 11:18
mimas (rad.xf.cz): Slava, zes to pochopil. Docela pochybuji, ze to predtim nekdy kdy jelo. Jakekoli jine nez oficialni "mysql.webzdarma.cz" nebo neoficialni "mysql.wz.cz" adresy zpusobi nepripojeni k mysql serveru.

A tohle je moje reakce :

....Věřte-nevěřte, dozvíte se ihned: Věřte, ten web byl funkční.
Berte to celé s nadhledem...jsem rád, že to nyní funguje, reklamy běží, články se zobrazují, čtenáři píšou ....
<HTML>No a pointa? Nejak nerozumim proc mlatis hlavou do zdi, jediny spravny adresy jsou opravdu jenom mysql.webzdarma/wz.cz</HTML>
Pointa je prostá a pořád jenom jedna.
Ty jí nechápeš nebo nechceš chápat?
Od června (kdy jsem umístil na wz.naše stránky) do konce července jsme měli cca 600 přístupů. Pak přišlo 1.8 a "něco" se stalo (a to chci právě pojmenovat), a web byl nedostupný.Opravil jsem config,php na uvedenou mysql a vše bylo o.k.
Takže závěr :
1.chci jen a pouze vědět co se 1.8. stalo.Tvoje admin.mailová odpověď,že vše do července fungovalo "...shodou náhod..." mi připadá v souvislosti s posledním komentářem tady ve fóru a "..mlácením hlavou do zdi.." přinejmenším podivná. Pokud ovšem tou zdí nemyslíš tvoje hostingové služby.
2.neznáš-li odpověď, pusť to z hlavy. Stránky jsou funkční a nerad bych se dočkal zaříznutí stránek jenom proto, že se mi tvoje admin odpovědi zdají(jak to jenom říct) "zvláštní" a mé odpovědi (jak to jenom říct) "nesouhlasné".
M.
M.