Mysql a #2006 - MySQL server has gone away

Nazdarek... zkousel jsem se prihlasit na mysql server ale nejde to
pise to #2006 - MySQL server has gone away
kde je chyba .. heslo i domana je v poradku
Zda se, ze si odskocil na pivo...
Mám ten samý problém. Prostě se mi to mysql nepřihlásí....dnes ráno aspoň teda
upřesňuju že to pod formuláŘem do php admin píše:

#2013 - Lost connection to MySQL server during query
loOol podívejte se na moje stránky!.....co to je s tou databází



Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/pripojeni.php on line 24

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/pripojeni.php on line 24

Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 43

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 43

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 44

Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 48

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 48

Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 53

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 53

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 54

Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 57

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 57

Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 61

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 61

Warning: mysql_query(): Lost connection to MySQL server during query in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 64

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 64

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/xf.cz/n/nase-acko/soubory/banner_status.php on line 66
Tak Vidím že mám stejný problém phpMyAdmin hlásí

#2013 - Lost connection to MySQL server during query

a phpBB hlásí

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

Co to sakra je?
Spadla databáze. Proč hned "sakra"?
Proč hned sakra?
Protože spadla v ten nejnevhodnější okamžik.
Doufám, že se přijde o naše data, to by mě asi odvezli zrovna na psychinu!
taky mi to spadlo... rada bych vas pozadala o radu. Jak to resit aby se mi cele stranky nerozhodili? Dat proste do indexu neco jako

"kdyz se nepripojis k databazi, vypis chybovou hlasku"?

jaky by byl na to prikaz?
to je jednoduché, pro připojení k DB použij něco tokového ;-)

<?
// Připojení, výběr databáze
$link = @mysql_connect("xxxx", "xxxx", "xxxx")
or die("Nelze se připojit");
mysql_select_db("xxxx")
or die("Nelze vybrat databázi");
?>

místo xxxx tam dej svoje udaje o DB v tonto pořadi:
1) adresa db stroje
2) přihlašovací jméno
3) heslo
4) jméno databáze
Jo, to mame stejny problem, jde o to, ze tohle ve zdrojaku mam, jenze az hloubeji, takze musim predelat zdrojak :(

mam to resene takto:
Pristup do db tu nemam, ten jiste znas...

<? $mysql_news = mysql_query("Select * from neco");
if(!$mysql_news):
$chyba = "Nelze se pripojit na server";
endif;
if(isset($chyba)):
?>
Nelze se spojit s databází. Některé odkazy tak nemusejí být funkční. Zkuste navštívit stránky později, děkujeme.
<? endif; ?>
diky moc, zkusim, protoze mit misto stranky 50 cervenejch warningu je na masli...
Me by spis zajimalo, jestli o tom vypadku vi nekdo z Webzdarma ? Protoze tu oficialne neni od nich zadna reakce a na uvodnich strankach taky nic. Obcas by od nich mohl nekdo aspon neco napsat, abych nezkoumal, jestli je chyba u me, nebo na serveru...... :o((((
....mám to taky .... "spojeni nelze vytvorit".
Musíme prostě čekat a smířit se s tím. Nebo jít na placenej hosting.
Je to přeci jenom zadarmo a vzpoměňte si, co jste odsouhlasili při vstupním dotazníku !

Určitě je taky vhodné, ZÁLOHOVAT soubory vč.DB.

No, i když to možná zní divně - mějte všichni hezký den a hlavně klid.

Mirek
No ona spousta placených hostingů je tam mnohem hůře než webzdarma, myslím si, že wz patří v ČR k hostingové špičce

mimochodem, kdo Vám nakukal, že wz je zdarma :-O vždyť přeci platíte reklamním prostorem na nejlukrativnějších pozicích ;-)
Zajímalo by mě, kdy by byl vhodný okamžik. Při každém výpadku se hned objeví stesky, že to bylo v nejnevhodnější okamžik.

Zálohování (obzvlášť na freehostingu) ja samozřejmá věc, takže akorát musíme počkat, až databázový server nahodí. Myslím, že s daty nebude problém. Db už spadla víckrát a data nikdy nezmizely (kromě posledního upgradu databáze).

PS. Nebo že by zrovna instalovali další verzi MySQL? <-- Toto je jen fáma, kterou jsem si teď vymyslel!
Mirek,

njn, jenže backup mám dělaný týdně, samozřejmě z neděle na pondělí, kdy se aktualitují výsledky atd, takže veškerá data za týden jsou v háji asi...

Web zálohovaný mám, ale db ne :(...
zbi:

snad jo...

každopádně, stesky nestesky, prostě rozpis se tam dával v týdnu, to samé nové týmy, hráči atd. a jelikož musím chodit do práce a je spousta jiných aktivit, prostě nezbyl čas si db zálohovat :(
.... myslím, že brečíš nad ještě nerozbitým webem....
já mám taky bobky, že to je v čudu - ale co naděláš. Čekej a buď v klidu.

Hele, něco pro tvoje pobavení, a abys přišel na jiný myšlenky - s tou tvojí prací to asi nebude tak hrozný, když máš čas tady furt brečet,že jo.
:o))))
Jdi něco dělat "...upeč třeba chleba,postav třeba dům...".

A abys to náhodou nepochopil blbě- nesměju se ti. Já jsem taky naposledy zálohoval o prázdninách :o))

Stejně s tím teď nic neuděláš, akorát se nervuješ a koušeš si nehty !
Čekej, děláš sport ne, tak to přeci znáš jak je to s nervama ....

Mirek
tak me uz to jede a vypada to, ze tam vsechny data jsou, jdu ihned zalohovat:-))
Washa Rednecks: Tak už to jede a data zůstala. Ty zálohy si raději udělej pořádně než ti zruší celý web za reklamu pouze na úvodní stránce typu Vstupte.
jak je to s tema novyma podminkama? Je to nekde na netu? Jak presne ta prvni stranka musi vyypadata atd? A toho 150MB prostoru? Je mozne rozsirit prostor i databaze? Jak zjistim kolik mi zabira databaze?
Podmínky viz http://www.webzdarma.cz/podminky-reklama.html, spousta věci je ve vláknu http://www.webzdarma.cz/forum/read.php?f=1&i=29290&t=29290. O zvětšení databáze se nikde nemluvilo, takže imho ne. Kolik ti zabírá db zjistíš v phpadminovi.
Doporucuji vzdy zalohu zkontrolovat, zejmena nastaveni cestiny - na to jse nedavno dojel a stravil pak peknou dvouhodinku opravou otazniku.

DB by za normalnich okolnosti mela preckat pad bez drastickych nasledku, ale zaloha je zaloha.