zmenit php.ini ?

dobry den, nainstaloval jsem WebCalendar a pri spusteni dostavam hlasku

Warning: mysql_pconnect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (2) in /3w/wz.cz/o/okiur10/includes/php-dbi.php on line 97

odpoved od tvurcu programu je:
I get an error message that says "Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock'."
This is a PHP/MySQL configuration issue. The value of mysql.default_socket in your php.ini file must match the value of socket in your my.cnf file. Edit the php.ini file to fix this problem.

Je zde nejaka cesta, jak mohu toto upravit ?
njn záleží jaký apache s MYSQLkem používáš
ano, spravne si nastavit udaje pro pristup k DB
jo, dik, jsme naprosty laik - z takoveho musi mit vsichni na foru radost ;-) Myslis, ze muzes svou odpoved malinko rozvest - toulal jsme se po phpMyadmin, ale nenasel jsem nic, co by mi pripadalo rozumne- -o
nejde o php admin ale o skript ktery je nakonfigurovan pro pripojeni k databazi... vetsinou se jmenuje "config.php" tam musi byt vyplneno: adresa Mysql servru, jmeno, heslo a pripadne vyber tabulky v databazi...
muze vypadat napr. tak:
config.php
------------------------------
$dbserver = "mysql.wz.cz"; //adresa mysql servru - zmenit
$dblogin = "root"; // jmeno uzivatele
$dbheslo = "12345"; // heslo k pripojeni do db
$dbnazev = "kniha"; //vyber tabulky
-----------------------------
pak ve skriptu to pokracuje pripojenim k db:

$db = mysql_connect($dbserver, $dblogin, $dbheslo);
mysql_select_db($dbnazev, $db);

ale to uz je jina vec... tobe staci kdyz sptavne nastavis ten config... ;)
tak to, co pises, tam bohuzel neni, jenom se to tam nejak odkazuje. no nic, budu se snazit dal aneb zacatecnikum preje stesti.....
pri instalaci WebCalendar, tedy pri otevreni install.php se to pta na Database Settings

tam musis napsat spravny udaje

Database Type: mysql
Server: mysql.webzdarma.cz
Database name, Login a Password jiste vis (pokud ne, je to v administraci uctu)
dik, na manualu radili nechat localhost. Nahradil jsem to tim mysql.webzdarma.cz a uz to funguje. aha, ted mi doslo, ze pokud je mysql na webzdarma.cz a ja su na wz.cz, tak ze to fakt localhost byt nemusi. dik.