Joomla 1.5.2

Chci se zeptat funguje na WZ Joomla?
Jestli ano pomozte zaseknul jsem se u FTP.
Dik
prej funguje, ale musi se upravit. definuj "zaseknul"
Prosim reknete jak u Joomly 1.5.2 na WZ se ma napsat FTP.
koukám, že k dodefinování je toho ještě mnohem víc

Na WZ je FTP server, k němu a ke svému účtu se lze přihlásit a přihlašovací parametry nejsou závislé na nějaké Joomle.
hostname=capone.czweb.org
username=capone.czweb.org

Nechceš spíš parametry jak se připojit k MySQL serveru?
Nastavení FTP nechej vypnutou. Tedy nastavit "povolit FTP vrstvu" na "NE".
Stejně ani nevím k čemu to je. Joomla funguje i bez něj.
Na MySQL serveru mi to jde.
Ale kdyz zadavam ftp server a dam zkontrolovat tak to napise:

Nastavení FTP nejsou platná nebo váš FTP server není kompatibilní s Joomlou!:
Nemohu se přihlásit k FTP serveru.

Kdyz to takhle necham a jdu dal a vyplnim zbytek tak mi to napise: Nastala Chyba. A pak uz nic.
A kde si ses zasekl? Ja Joomlu nainstaloval bez problemu a bez chyb.

U FTP prostě řekneš NE u povolit FTP vrstvu a pokračuješ dál. V následujícím okně už jen vyplniš Název webu, email a heslo. Toť vše.
No jo ale me to pak napise Chyba
Jak si tam napsal ty prihlasovaci udaje Tomíku?
Tomíku dej mi ICQ.
Moje 372323396
Aby bys mi to mohl vysvětlovat rychleji.
<HTML>Požadovat soukromou komunikaci na fóru je tak trochu neslušnost. Každopádně držím palce při zprovoznění joomly, já bych na to nervy neměl a nasadil nějaký systém vlastní výroby.

PS: <i>Aby bys</i> zní docela krkolomně, je tomu tak?</HTML>
Pise to ze se pripojim k FTP serveru ale Nemá přístup k zadané ftp složce: /3w/czweb.org/c/capone
a co zkusit zadat nic (eventuálně / )
To nejde
a udělat na webu adresář xxx a do nastavení napsat xxx to taky nejde?
Vim co myslis. Ale nejde to.
Když už chceš se mnou kecat přes ICQ, tak je slušnost na něj reagovat. Za tuto nehoraznost maš ode mne BAN.

Instalace Joomly 1.5.2

1) Volba jazyka: česky
2) Předinstalační kontrola: ignoruj hlášky a pokračuj
3) Licence: pokračuj
4) Nstaveni databaze: Údaje uvedené v administraci WZ (nastaveni-mysql)
5) Nastavení FTP: Nic nedělat a pokračuj ( Základní nastavení - Povolit FTP vrstvu = NE, ostatní prázdné )
6) Nastavení: Vyplň jméno webu, email, heslo správce. Jestli chceš, nainstaluj si ukázková data, ale není to nutné. Bez toho jedeš s čistým štítem.
7) Ukončit: Gratulujeme! Pro použití odstraň nebo přejmenuj složku "installation".

Toť vše. Není na tom nic složitýho.

Pokud se objeví jakákoli chyba, proveď instalaci znovu. To znamená znovu nakopírovat soubory na web.
Pokud i tak se objeví chyba, tak to řeš na foru joomly. Na straně WZ žádná chyba není.
Jako důkaz, že to na WZ jede:

http://tom.czweb.org/joomla/
Uz to funguje diky tomuto navodu.
Dik Tomíku
Další chyba kdyz se chci zaregistrovat http://capone.czweb.org/administrator tak to napise chybu: Fatal error: Undefined class name 'jtoolbar' in /3w/czweb.org/c/capone/administrator/includes/toolbar.php on line 136
>>>>>>>>>>>>>
Jako důkaz, že to na WZ jede:

http://tom.czweb.org/joomla/
>>>>>>>>>>>>>


Tohle máš jenom čistou defaultní instalaci joomly, s tím není problém. Ale zkoušel jsi nainstalovat nějaký modul? Asi ne, protože to nejde...
Ono se tu zabýva instalaci a ne provozu.
Při provozu může klidně nastat problém. Nejčastějším problémem je nedostupnost funkce copy(). Případně použití atypických funkcí čí souborů.
Nee, vytrasoval jsem skripty joomly a problém je opravdu jenom v nastavení open_basedir parametru, díky němu nefungují souborové fce php, které tenhle parametr kontrolují. Tenhle parametr je nastavený na "." a pak kamsi do háje do nějakého tempu, ale ne do adresářové struktury samotného webu. A protože kontrolu na tenhle parametr php dělá formou masky (netestuje tedy konkrétní fyzický soubor/adresář, ale jenom řetězcově kontroluje začátek požadované cesty), tak přidání "." do open_basedir je zcela k ničemu, přístup do adresářů vlastního webu nezajistí.

Zkrátka špatné nastavení systémového prostředí na straně poskytovatele služby...
O který příkaz konkrétně jedná? Direktiva open_basedir ovlivňuje více funkcí. Podle tebe nastavení open_basedir neumožňuje práci v "adresářové struktury samotného webu".

Udělal jsem jednoduchý test. Do adresáře index jsem uložil jednoduchý skript:
index/is.php

<?php
echo is_dir("../images");
?>

Dokážu zjistit, jestli adresář images existuje, i když je umístěn o úroveň výše.

Dej sem konkrétní řádek, který havaruje na open_basedir a chybovou hlášku.
Ahojte nahral jsem joompla ale při spuštění instalace jse seknu při 1 ukonu instalace jazyku

vypíše Warning : ini_set () byl zakázán pro bezpečnost důvody / 3w/euweb.cz/s/salonnela/libraries/joomla/language/language.php


poradí te ?