Nefunkční FTP Login

Nejde mi se přihlásin na ftp a to ani z webového ftp a jsem si 100% jist že heslo je správné protože do webové administrace se dostanu bez problémů

LOG:
220 ftp server ready
USER zabavalive.wz.cz
331 Password required for zabavalive.wz.cz.
PASS (password not shown)
530 Login incorrect.
Unable to make a connection. Please try again.
<HTML>Máš jako hostitel/server vyplněno zabavalive.wz.cz?</HTML>
Ano mám
<HTML>A určitě je správně heslo?</HTML>
no jestli je to to samé jako do webové administrace tak ano zkoušel jsem ho snad milionkrát
a neobsahuje znaky s diakritikou kterými se liší kódování windows-1250 od iso-8859-2?
Ano to obsahuje ale to by se snad mělo nahradit zástupnými znaky a nebo ne?
No tak to je ten problém. Hesla s diakritikou můžou být účinná, ale na druhou stranu jsou také nespolehlivá.
Důvodem je právě kódování. Ne vždy se znaky odesílaji tak jak jsou. U správně nastaveného systému to není problém (WZ administrace), ale je taky mnoho webu či služeb (FTP), kde docházi k degeneraci znaků, protože používají jiné kódování. Tím pádem je takové heslo interpetováno jako chybné.
Jedině kdy jsou znaky imunní vůči kódování je prvotní kódování a to ASCII/US alias LATIN1. Jednoduše abeceda bez diakritiky.

Takže raději doporučuji změnit heslo.
podle mé asi 2-3 roky staré zkušenosti je webové rozhraní kódované v iso-8859-2 a heslo odesílá v iso-8859-2. Windowsovští FTP klienti většinou používají windows-1250 a ty tři znaky jimiž se ta kódování liší jsou problém
<HTML>ds: Takže jestli to chápu dobře, uživatelé se mají vyhnout heslům obsahující písmena ž, š, ť?</HTML>
ano, řeřicha funguje, šašek nefunguje :-), alepoň to tak tenkrát bylo
<HTML>jj taky si to vybavuju :-)</HTML>