Servery

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kde ma wz.cz servery (jako místo popř. město)?
<HTML>Proč? Plánujete exkurzi?</HTML>
Nebo poslat bombu? :)

Já vím kde jsou, ale neřeknu. Při troše štěstí si to můžete zjistit i Vy.
<HTML>Každopádně se nacházejí na naší planetě.</HTML>
Takže Měsíc škrtám :-)
Škoda, mě to zajímalo.. :) Na IC jsem se to taky nedozvěděl, tam jim totiž nefunguje ani forum :(
Tak dám nápovědu. Použijte WHOIS. Tam je informace o poskytovateli serveru a z něj pak dohledáním zjistíte přesnou adresu datacentra :)
<HTML>Úryvek starší diskuze :-)
<br>
<code>
Autor: skaff (moderátor)
Datum: 01. 01. 2005 21:32

a kde sou servery jako fyzicky? prague?


Autor: Sojkovec (sojkovec.wz.cz)
Datum: 01. 01. 2005 22:17

Ja bych spis hadal Brno :)


Autor: R.U.R. (ptakopysk.wz.cz)
Datum: 02. 01. 2005 01:19

Já bych tipoval Horní Dolní


Autor: meca (gprsg1.isp.t-mobile.cz)
Datum: 02. 01. 2005 15:16

V Hrabačově nejsou...
</code></HTML>
Thalia: Bejvávalo. Ale původně byly skutečně v Brně. Teď se však přestěhovaly na utajené místo ;)
<HTML>Bejvávalo co? Pokud vím, ta citace vůbec neřekla, kde servery jsou :-)) Já osobně myslím, že mám tušení (či jistotu) spíš z jiné diskuze (o nějakém výpadku).</HTML>
Já si to stěhování pamatuji. Myslím, že se to tu dá vyhledat.
<HTML>Jj souhlasím, určitě to někde bude napsáno.</HTML>
Jsou v Praze? :)
John: Tím, že jsem řekl, že byly v Brně, ještě neznamená, že v Brně už nejsou :)

PS: To, abych to tu ještě zamotal :)
Tomík: Já taky nevycházel z toho co jsi napsal, ale zkoušel jsem to zjistit přes whois a tam mi to vypsalo Praha3 a Brno, tak sem se zeptal.. :)
John: Uvedené města jsou adresy poskytovatele služeb webzdarma. Tím je AYA s.r.o.. Ale nejsou to adresy, kde se nachází servery.
<HTML>John: Nejlepší způsob, jak zjistit umístění serverů, je jít po drátech, které k nim vedou.</HTML>
To nejde,můj kabel se ztrácí v takové krabičce ze které vede kabel do zdi...
LuciusMare: A to je problém? Tak tu zeď zboř a jdi dál po drátech ;)
Tomik: Ok,tak jsem se proboril,kabel vede k takove antene ke ktere kdyz dam hlavu tak mi v ni huci,ale to je prej normalni,bracha (super ajtak mimochodem) mi rikal ze sice to neni standardni ale bude to fungovat...mam jit po smeru kam ukazuje ta antena? :P
No jo, ale co bude chudák dělat, když na konci kabelu najde anténu WiFi? To aby si vzal rogalo.
<HTML>Kit: To je hroznej pták, ten rogalo. Musí se do něj vystřílet celej zásobník, aby toho chlapa pustil.

Když narazíš na WiFi, jdeš po špatném kabelu. Zkus jít od nějaké elektrárny.</HTML>
Nebylo by třeba jednoduší zmínit se o tom kde ty servery jsou (v jakém městě), narazil jsem totiž na vážný problém. Rogalo je poměrně drahá investice a vzhledem k tomu že používám free hosting, tak určitě nebudu mít na rogalo :D
A to je ten problém tak velký, že nemůžeš použít mail ani telefon a jednoduše se domluvit?
Kit: A s kým se mám domluvit?