upload pres php

Ahoj, funguje tady uploadovani souboru pres php (konkretne $_FILES)
Díky za oznámení. Na oplátku ti oznamuji, že tady fungují i háčky a čárky. :-)
Lama: to byla otazka, hacky a carky nepouzivam, protoze pisu jenom na anglicky klavesnici...
To máš nějaký zastaralý systém, když neumí psát nabodeníčka.
Kit: haha to je taaaaaak vtipny

je tu nekdo, kdo je schopen a ochoten mi pomoct prosim?
<HTML>Víš, kdybys to prostě zkusil, nebo aspoň použil to blbý Hledání, tak už bys odpověď dávno znal...</HTML>
Nehledě k tomu, že Lama ti už dávno odpověděl.
Tak nějak jsem si vzpomnel na petu a jeho vzdorovitost ohledně psaní diakritických znamének. Aha, už to mám. Byl taky s malým. Alespoň na svých stránkách neměl zmršenou češtinu.
Nanuku, zachráním tě. Odpověď na tvoji otázku, přestože v otázce nepoužíváš otazník (na tvé anglické klávesnici není otazník?), zní ANO.
chci se zeptat zda ten upload je nějak limitován , nemůžu se dostat přes 2MB
davidek75: určitě ano, když si napíšeš skript jehož součástí bude PHP funkce phpinfo(), tak se ti vypíše nastavení serveru, někde tam bude upload_max_filesize a u něho bude napsaný ten limit. Měl by jít změnit pomocí souboru .htaccess - direktivou php_value upload_max_filesize něco, horní limit neznám

PS: bacha na vytváření skladišť souborů
jelikož začínám a když něco najdu na webu tak to použiju než abych něco napsal - to ještě neumím - tak jdu hledat , díky za odpověd alespon vím co hledat.
Ať dělám co dělám přes ty 2MB se prostě nedostanu . umým změnit upload max file , post max size . po výpisu phpinfo() to mám vypsané ale prostě větší tam neodešlu . Nemáte někdo nějaký skript který by to uměl ? Upload tak 3-5MB max. 8MB
Kolik je možno přenést, je dáno jen těmi parametry v php (viz Related Configurations Note: http://www.php.net/manual/en/features.file-upload.post-method.php).
Jaké hodnoty jsou pak k dispozici, lze vidět v phpinfo() ve sloupci "local value".

Pokud i tak nadále nelze přenést více, pak bych použil chybou hlášku (http://www.php.net/manual/en/features.file-upload.errors.php), které by mělo říct, proč k tomu došlo.
žádnou hlášku mi to nevypíše , prostě se mi objevý prázdná stránka a ve stavovém řádku "hotovo" , nešel jsem na webu někulik scriptů s dělá to u všech , přitom ve výpisu phpinfo mám hodnoty jaké v .htaccess zadám , myslel jsem jestli nemám nějaké malé časy ale ono se to hotovo vypíše hned co kliknu na enter
A jo. Já zapomněl, že nic neumíš. Ono zkopírovat odněkud zdroják je dobrá věc. Pokud to funguje, tak není co řešit. Ale běda, jestli se objeví chyba nebo to nebude fungovat.
Ono nestačí jen zkopírovat, ale i pochopit. A zde vzniká bariéra.
Z tvého pohledu stačí říct, že to nefunguje. V mého pohledu mi to nic neřekne, protože chyba může být jakákoli.

Takže hláška hotovo, které vlastně nic nenahraje, mi nic neřekne.
K vzhledem k slovu "hned" bych se ještě chtěl zeptat, jestli funguje nahrávání i souboru pod 2MB. Jestli ano, pak mě napadá jedná věc, která způsobí extra rychlost. Nemáš ve formuláři něco jako <input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="XXX" />? Pokud ano, pak to vyhoď nebo za XXX nastav správnou hodnotu. Toto je totiž další omezující faktor. Pokud je soubor větší jak XXX bytů, pak soubor neodešle.
soubory pod 2MB normálně posílám , našel jsem několik scriptů a nad 2MB mi to nepustí , <input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="XXX" /> toto jsem tam našel a samozřejmě hodnotu zvýšil ale stále nic . no díky za pomoc jdu si hrát a hledat dál.
tak fakt už nevím kde může být chyba , stáhl jsem si toto : http://www.phpf1.com/product/image-upload-script.html
s vlastním .htaccess , limitem 10MB a opět max. velikost 2MB
nemusí se ještě neco povolit , někde - nebo stačí.htaccess ? taky jsem našel něco php.ini .
Když v .htaccess změním všechna možná max size , max time atd. tak se mi to hned ukáže ve výpisu phpinfo , funguje to to okamžitě když se mi to vypíše nebo musím počkat "až se to něco udělá " třeba do druhého dne
Zkus do toho .htaccess souboru dát tohle: php_value upload_max_filesize 8M
zkusil jsem a stejný , bylo by možno se kouknout na ty stránky ( www.tadyjedavidovo.wz.cz) je tam jak onen upload ale hlavně php info - a zkontrolovat jestli je to OK ?
na jiným foru mi poradili toto ale tomu už vůbec nerozumým :

max_upload_size
max_post_size

oboje upravit v php5 ini file (resp. 4 v Tvojom pripade)
Pochybuji, že by tě nechal zdejší admin manipulovat s php.ini souborem. Ty si můžeš nastavit akorát .htaccess (pokud to admin nenastavil "natvrdo"). Na té stránce s uploadem nemáš ukončovací tag na konci stránky. Upload mi taky nešel - něco máš prostě špatně anebo je závada na straně serveru.
Ještě je možnost, že nemáš správně nastaven chmod (právo číst nebo zapisovat do určité složky).
>> na jiným foru mi poradili toto ale tomu už vůbec nerozumým
To je právě ta bariera. Nestačí jen kopírovat, ale i rozumět. Protože je to to samí, co máš v .htaccess. A navíc poradili špatně. Žádné max_upload_size nebo max_post_size neexistuje. Když tak upload_max_filesize nebo post_max_size.

Dal jsem si tu práci a udělal solidní skript na upload, který na rozdíl od jiných obsahuje i ty detekční chyby. Takže si to stáhni, nahrej na web a zkus. Pak sem napiš co to vyplivne.

Zdroják: http://tom.czweb.org/upload/upload.zip

Je tam i ten .htaccess, který zvyšuje limit na 10MB, takže by měl nahrát soubory větší jak 2MB do těch 10MB.
Jen pro informaci. Na mém účtu zde na WZ se mi podařilo tím skriptem nahrát 6,3MB soubor. Takže je to odzkoušeno a měl by fungovat i tobě.