Nezobrazuje se adresářová struktura

Mám už nějaký ten pátek pár webů na webzdarmaa teď, u toho posledního asi měsíc starého se po FTP přihlášení přes Total Commander neobjeví adresářová struktura, což je celkem na houby, pokud tam chci nahrávat data. Zvlášť pokud chci používat složky, které sice vytvořím (podle kontroly přes rozhraní wz), ale nevidím. A fungovat přes rozhraní wz se mi opravdu nechce. Díky za radu..
jo, mám stejný problém.
<HTML>Máte zapnutý pasivní režim? Můžete poslat výpis ftp spojení?</HTML>
----------
Connect to: (10.05.2013 10:47:18)
hostname=xxx.wz.cz
username=xxx.wz.cz
startdir=
xxx.wz.cz=88.8...
220 FTP Server ready.
USER xxx.wz.cz
331 Password required for xxx.wz.cz
PASS *
230 User xxx.wz.cz logged in.
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
MDTM
MFMT
AUTH TLS
MFF modify;UNIX.group;UNIX.mode;
MLST modify*;perm*;size*;type*;unique*;UNIX.group*;UNIX.mode*;UNIX.owner*;
PBSZ
PROT
REST STREAM
SIZE
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is the current directory
Složka
TYPE A
200 Type set to A
PORT 10,1,1,14,8,143
200 PORT command successful
LIST

a občas to na konci píše také něco jako
PORT selhal, zkouším PASV
<HTML>Když se to zastaví na LIST, tak to chce zapnout pasivní režim přenosu. Napiš, zda to zkoušíš s ním i bez něj (http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?28).
Další možnost, kdy se to zastaví na LIST je, že je někde ftp zakázáno (třeba na firewallu, zažila jsem to v práci). Ftp jinam ti funguje?</HTML>
Aha, díky. Bylo to asi tím pasivním přenosem. Ale jak to, že to dosud několik let fungovalo bez toho?
Příčin je několik.
V minulosti jsi to měl nastavené na pasivní režim, ale někdy poslední dobou, třeba při přeinstalaci nebo podobně, jsi to zapomněl znovu nastavit.
Ale častěji to bývá i tím, že se změní síťové spojení nebo parametry. Ať už na tvé straně - přidání nebo výměna routeru, nebo na straně poskytovatele, kde dochází k totéž - výměna síťového prvku nebo nastavení. Dle logu lze usuzovat, že tvůj počítač je za NATem (za routerem, ve vnitřní síti), a právě NAT je z jednou příčin, kdy FTP nemusí poslouchat a je třeba mít zapnutý pasivní mod.