Parse error: syntax error, unexpected

Dobrý den, měl jsem plně funkční stránky s fotogalerii Coppermine Photo Gallery. (http://photografie.kvalitne.cz/)
Stránky mě nefungují už nejméně rok, stále mě to vypisuje nějaké errory viz. níže. Se stránkami jsem nic nedělal a jednoho dne prostě přestali fungovat.

Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in /3w/kvalitne.cz/p/photografie/include/init.inc.php on line 137

Dnes jsem se rozhodl, že to prostě smažu a nahraji nejnovější verzi CPG. (Dřive se mě nechtělo protože jsem měl upload jen 8k)
Jenže opět další error viz níže při spuštění install.php. Moc tomu nerozumím když jsem před X lety stránky zakládal žádný problém nebyl, stačilo nahrát
a spustit install a bylo. A také nechápu proč zničeho nic přestali fungovat.

Parse error: syntax error, unexpected '<' in /3w/kvalitne.cz/p/photografie/include/inspekt.php on line 1017

Je nějaké řešení bez ztráty domény (nazvu stránek)? Děkuji všem za radu.
Zřejmě mezitím došlo k povýšení PHP na novější verzi. Na řádku 1017 je prostě chyba, kterou by sis měl opravit. Velmi často takové chyby způsobuje vkládání reklamy dolů.
No vkládaní reklam jsem změnil na nahoře a bez efektu.
Soubor init.inc.php jsem otevřel a vkládám výpis od řádku 137-147,
-----------------------------------------------------------------------------------------
ř.137: $mb_utf8_regex = '[\xE1-\xEF][\x80-\xBF][\x80-\xBF]|\xE0[\xA0-\xBF][\x80-\xBF]|[\xC2-\xDF][\x80-\xBF]';

require 'include/functions.inc.php';

// Include logger functions
include_once('include/logger.inc.php');

// see http://php.net/mbstring for details
if (function_exists('mb_internal_encoding')) {
mb_internal_encoding('UTF-8');
ř.147: }
-----------------------------------------------------------------------------------------
Psal jsem, že tomu nerozumím a dnes jsem vše smazal (starý obsah) a nahrál novou verzi Coppermine. A v řádku 1017 nic není (Soubor inspekt.php on line 1017). Výpis inspekt.php

ř.996: /
* Returns the value escaped with mysql_real_escape_string.
*
* @param mixed $value
* @return string
*
* @tag filter
function getEscaped($value)
{
if (is_array($value)) {
return Inspekt::_walkArray($value, 'getEscaped');
} elseif (!empty($value)) {
return mysql_real_escape_string(htmlspecialchars($value, ENT_QUOTES));
} else {
return $value;
}
}
}

ř.1017:
Zřejmě na řádu 136 bude neukončený příkaz.

V tom inspekt.php jsou jen 4 '{', ale 5 '}'. Zřejmě ta poslední ukončuje třídu. Za ní byl zřejmě HTML kód reklamy, který tam nepatří a možná tam už není.

Kombinace funkcí mysql_real_escape_string(htmlspecialchars()) sice fungovat může, ale svědčí o chybě v návrhu aplikace. Databáze nesmí mít nic společného s HTML.
Tak dobrá zpráva, opravdu to dělá reklama, zkusil jsem vytvořit index.html a nasměroval reklamu tam. Znovu jsem nahrál obsah a už to šlo nainstalovat.
Chvilku jsem byl přihlášen na stránkách a hledal kde co nastavit a najednou zase hláška:
Coppermine critical error:
Unable to connect to database !

MySQL said: Access denied for user 'photografie'@'192.XXX.XX.X' (using password: YES)

Stejná hláška se mě objevovala i při instalaci, ale pak mě to pustilo dál. Tak předpokládám asi nějaká ochrana. Protože mám zapnuté FTP, jsem lugnut zde a ještě se hrabu v admin nastavení. Dnes už jdu spát a zítra se s tím zase budu trápit. Zatím mnohokráte děkuji za postrčení správným směrem.
Máš aktivovánu databázi? Někdy pomůže ji zrušit a znovu založit.
Tak dnes jsem znova nainstaloval vše od začátku, stránky už běží ale zase problemy.
Teď se to ale už asi týká Coppermine galerie.
Na úvodní strance je výstraha:
"Nastavení PHP register_globals je na vašem serveru povolené, což není dobrý nápad z pohledu bezpečnosti. Důrazně doporučujeme jeho vypnutí."
Nikde jsem nenašel register_globals tak nevím jak ho vypnout. Ale to nic není, hlavní problém co teď mám, že nejdou nahrát obrázky, jak jednotlivě tak ani dávkové přidání nahraných fotek přes FTP z adresáře. U jednotlivě mě vyskočí hláška: "Kritická chyba
Obrázek 'albums/userpics/10001/Castanea200.jpg' nelze vložit do alba"
A u dávky se načtou náhledy vše označím a dám přidat do vytvořeného alba Pokus, chvíli to jakoby zpracovává a pak na konci se objeví POKRAČOVAT cvaknu a naskočí hláška:
"Informace
Album je prázdné"
Ještě upozorním, že jsem adresáře i sub adresaře i soubry označil 777.
Všiml jsem si, že při dávce fotografii když přemístím kurzor na kolečko viz obrazek tak vyskočí podivná zpráva:
photografie.kvalitne.cz/error.jpg
Tak dnes jsem znova nainstaloval vše od začátku, stránky už běží ale zase problemy.
Teď se to ale už asi týká Coppermine galerie.
Na úvodní strance je výstraha:
"Nastavení PHP register_globals je na vašem serveru povolené, což není dobrý nápad z pohledu bezpečnosti. Důrazně doporučujeme jeho vypnutí."
Nikde jsem nenašel register_globals tak nevím jak ho vypnout. Ale to nic není, hlavní problém co teď mám, že nejdou nahrát obrázky, jak jednotlivě tak ani dávkové přidání nahraných fotek přes FTP z adresáře. U jednotlivě mě vyskočí hláška: "Kritická chyba
Obrázek 'albums/userpics/10001/Castanea200.jpg' nelze vložit do alba"
A u dávky se načtou náhledy vše označím a dám přidat do vytvořeného alba Pokus, chvíli to jakoby zpracovává a pak na konci se objeví POKRAČOVAT cvaknu a naskočí hláška:
"Informace
Album je prázdné"
Ještě upozorním, že jsem adresáře i sub adresáře i soubory označil 777.
Všiml jsem si, že při dávce fotografii když přemístím kurzor na kolečko viz obrazek tak vyskočí podivná zpráva:
photografie.kvalitne.cz/error.jpg
http://php.vrana.cz/vypnuti-register_globals.php

K nahrávání fotek raději používej FTP.
Ten skript nevím co s tím vložil jsem ho do indexu a úplně se to podělalo. :o)
K nahrávání fotek,
Stále bez výsledku prostě nic nejde nahrát. U toho jednotlivého přidávání je ještě možnost rozšíření na více fotek najednou. Když tuto volbu zvolím a nahraji obrázek skončí to opět nezdarem a ještě vyskočí potvrzovací okénko a v něm je "<a href="http://www.bez-chloru.cz" title="Bazenova chemie">Bazenova chemie</a> " a tlačítko OK
Teď jsem ještě zkusil nahrát mp3 a avi a i když to hodilo chybu viz výše, tak se soubory do albumu nahrály, fotografie stále nejdou.
A jakého FTP klienta používáš? Snad nemáš na mysli toho v Administraci?
Dobrý den,
Používám Total Commander, fotografie jdou nahrát na server v tom problém není, ale nejdou nahrát do galerie jak dávkově ze serveru v adresáři albums/upload, tak ani odemě z disku prostě to končí již zmiňovanými hláškami. Fotky jsou ve formátu jpg o velikosti cca 300kB a 700-1900pix (mám nastaven v galerii limit souboru na max upload 10MB a 8000pix) tak tím to také není.

Jednotlivě přes upload z netu z mého disku:
"Obrázek 'albums/userpics/10001/Castanea200.jpg' nelze vložit do alba"

Nebo více fotek přes upload z netu z mého disku:
"<a href="http://www.bez-chloru.cz" title="Bazenova chemie">Bazenova chemie</a> "

Dávkově ze serveru http://photografie.kvalitne.cz/
"Informace
Album je prázdné"